Bhutan Vize İşlemleri

Bhutan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
 
Bhutan seyahati için vize müracaatı yapacak başvuru sahiplerinin, Bhutan vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Temsilcileri sizin adınıza takip etsin.
 
 
Bhutan Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Bhutan Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Bhutan’a seyahat planı olan T.C. Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri, Bhutan Vizesine tabidirler. Bhutan Devleti’nin Türkiye dış temsilcilik görevini yürüten Bhutan Konsolosluğu ve ya Fahri Bhutan Konsolosluğu bulunmaması nedeniyle Bhutan’a turistik, ticari ve ya özel amaçlı ziyarette bulunmak isteyen Türk vatandaşları, Bhutan vize başvurularını, yetkili turizm ve seyahat şirketlerinin Bhutan Turizm Konseyi’nin resmi sitesine online Butan vize başvurusu yapması koşuluyla, konfirmasyon alabilmektedir.
 
Bhutan Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
 
Bhutan vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.
Ancak Bhutan vize işlemleri için gerekli olan Butan Dışişleri Bakanlığı'nın kişi adına düzenlenmiş Onay Yazısı çok önemlidir
 

Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 

Bhutan Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Bhutan Dışişleri Bakanlığı’na  müracaatta bulunan seyahat acentası, kişi adına Bakanlığın onayını alması durumunda, Bhutan vize işlem süresi 7 iş günüdür. İstisnai durumlarda işlem süresi uzayabilmektedir.
 
 
Bhutan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Bhutan Vize Temsilcileri, Bhutan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Bhutan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Bhutan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

 
Bhutan Vize İşlemleri:
 
Bhutan’a turistik seyahat planı olan T.C. Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri, Butan Vizesine tabidirler. Butan Devleti’nin Türkiye dış temsilcilik görevini yürüten Butan Konsolosluğu ve ya Fahri Butan Konsolosluğu bulunmamaktadır.
 
Butan’a turistik, ticari ve ya özel amaçlı ziyarette bulunmak isteyen Türk vatandaşlarının, Butan vizesi başvurularını, yetkili turizm ve seyahat şirketleri aracılığıyla yapmaları mümkün olabilmektedir. Seyahat acentaları, Butan vize işlemleri için gerekli olan Butan Dışişleri Bakanlığı onayını kişi adına alabilmektedir. Onay yazısı yardımıyla ziyaret amacına uygun istenilen evraklarla birlikte sınır kapılarından geçiş izni alınabilmektedir.
 
Butan Vize Başvurusu Hakkında
 
Sınırlı bir turizm politikası izleyen Butan Hükümeti, turistik amaçla Butan’ı ziyaret edecek yabancılardan, Butan Devleti tarafından akredite turizm acentaları aracılığıyla, Bhutan Turizm Konseyi’nin resmi sitesine online Butan vize  başvurusu yapılarak, konfirmasyon yazısı alınmaktadır. Bu konfirmasyon yazısı ile Bhutan Dışişleri Bakanlığı’na  müracaatta bulunan seyahat acentası, kişi adına Bakanlığın onay mektubu alır. Bu prosedürün aşılması halinde işlem süresi 7 iş günüdür. İstisnai durumlarda işlem süresi uzayabilmektedir.
 
Dünya Sağlık Örgütü’nün Butan Seyahati Yapacaklara Aşı Uyarısı!
 
Dünya Sağlık Örgütü tarafından Hepatit A ve B, tifo, difteri, boğmaca, çocuk felci, kuduz, tetanos, kolera, menenjit ve Japon ensefaliti aşılarının olunması tavsiye olunmaktadır. Butan’a gitmeden önce grip aşısı olunmasında da fayda görülmektedir.

 
 

Yükleniyor...
BHUTAN VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 25
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 25
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 25
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com