Vatandaşlık

Bhutan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Bhutan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Bhutan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Bhutan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Bhutan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Bhutan Vatandaşlığı

Bhutan vatandaşlığı için öncelikle Göçmenlik Bürosundan verilen talimatlara uyma şartını sağlamalısınız. Başvuru ve onay şartları farklılık gösterebilir. Bir kişinin Bhutan vatandaşlığına başvuruda bulunması için öncelikle sunduğu bilgilerin doğruluğunu ispatlaması çok önemlidir. Bu sürede Bhutan’a giriş şeklinizin yasal olmasına dikkat etmelisiniz. Bhutan’da bulunma süresi içinde Bhutan yasalarına karşı bir suç işlememiş olmanız da son derece önemlidir.

vatandaşlık hizmeti vermemekteyiz

Bhutan vatandaşlığı için gerekli belge ve şartlar aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport
 2. En az 4 adet biyometrik fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.)
 3. Maaş bilgisi (banka hesap dökümleri, aylık maaş ve diğer gelir kaynakları, adınıza düzenlenmiş mal ve mülklerin liste ve belgeleri)
 4. 18 yaş üstü olmak
 5. Dzongkha dilini bilmek
 6. Daha önce vatandaşı olduğunuz ülkedeki bilgileriniz (okul, diploma, meslek, gelir vs. durumu vs.)
 7. Aile bilgisi (isimler, yaş, cinsiyet, iş durumları vs.)
 8. Nüfus bilgisi (en doğru yol tam vukuatlı nüfus kayıt örneği)
 9. Bhutan’da yatırım veya iş kurduğuna dair varsa belgeler
 10. Oturum izni belgesi
 11. Sağlık durumu belgeleri
 12. Evlilik üzerine vatandaşlık için evlilik cüzdanları

Not: Bhutan vatandaşlığı genellikle evlilik üzerine yapılan vatandaşlık başvuruları sorun çıkmadan kısa sürede bir sonuca varır. Sizden istenen şartları yerine getirme durumunuz varsa bir sorun çıkmaz ancak Bhutan vatandaşlığına dair bilmek istediğiniz başka bir durum olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...