Oturum

Bhutan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Bhutan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Bhutan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Bhutan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Bhutan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Bhutan’da Oturum Şartları

Bhutan’da normal turist izninden uzun sürecek kalım durumlarında Bhutan oturum hakkı istemektedir. Bhutan’da oturum izni için ilk olarak Göçmenlik Bürosundan izin almanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra çalışan ile iş veren arasındaki sözleşmelerin sunulması istenmektedir. Bir diğer şart ise 18 yaşından büyük olunmasıdır. 18 yaşın altındaki kişilere bu izin verilmez.

Bhutan’da oturum şartları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Vize başvuru formu
 2. Başvuru sahibinin pasaportu
 3. Pasaport için uygun 4 adet biyometrik fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olması lazım)
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Sözleşme fotokopisi ve aslı (başvuru sahibi ile iş veren arasında)
 6. Yetkili klinikten alınmış sağlık raporu
 7. Çalışma izni belgesi
 8. Polis raporu
 9. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 10. Aşı kartı ve istenen aşıların yapılmış olması
 11. Gidecek kişilerin her biri için ayrı belgeler
 12. Evlilik durumunda gidecek olanlar için evlilik cüzdan fotokopileri
 13. Eş durumu için sponsorluk ve masraf karşılama mektubu
 14. İletişim bilgileri
 15. Banka hesap dökümü
 16. Bhutan’da kalınacak yerin adres bilgileri

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. İletişim adreslerinizi verirken ulaşılabilir olmasına dikkat edin. Bu işlemlerinizi Göçmenlik Bürosundan yapmak durumundasınız. Bu yüzden yanınızda nakit para bulundurmanızda fayda vardır. Gerekebilir.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...