Belize Vize İşlemleri

Belize Seyahatiniz için Gereken Transit Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
Belize'e kısa süreli seyahatler için Belize vize başvurusuna gerek yoktur. Ancak...
 
Belize Vizesi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Belize Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
T.C. Umuma Mahsus, Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri, Belize’ye turistik amaçlı seyahatlerinde, toplam kalış süresi 180 gün içinde 90 günü geçmemek koşuluyla vize muafiyetine sahiptirler. Belize’ye turistik amaçlı seyahatin dışında çalışma, öğrenim, ilmi araştırma ve eğitim gibi özel amaçlı seyahatler için Belize Konsolosluğu’na ‘özel meşruhatlı vize’ başvurusunda bulunulması gerekmektedir.
 
Ancak Belize’ye erişim için İngiltere transit Havaalanı Vizesi, Almanya Transit Vizesi, Avustralya Transit Vizesi veya Yunanistan Transit Vizesi ile bu ülke havaalanlarına giriş yapılarak aktarma yapılması gerektiği için bu ülkelerden birinin transit vizesine ihtiyacınız olacaktır. Uçuş rotanıza göre bu ülkelerden birinin transit vizesine başvuru da bulunmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.
 
Aktarma yapılacak ülkenin Transit vize işlemleri konusunda  destek alabilmeniz için temsilcilerimizle irtibata geçin !
 
İngiltere Transit Havaalanı Vizesi, Almanya Transit Vizesi, Avustralya Transit Vizesi veya Yunanistan Transit Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Avrupa Ülkeleri Vize Temsilcileri, Transit Vize İşlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
İngiltere Transit Havaalanı Vizesi, Almanya Transit Vizesi, Avustralya Transit Vizesi veya Yunanistan Transit Vizesi için başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşabilir ve ya Belize'ye uçuş rotanıza göre aktarma yapacağınız ülkenin transit vize uygulaması hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
Transit vize başvurusu ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Transit vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Belize Vize İşlemleri
 
T.C. Umuma Mahsus, Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri, Belize’ye turistik amaçlı seyahatlerinde, toplam kalış süresi 180 gün içinde 90 günü geçmemek koşuluyla vize muafiyetine sahiptirler. Belize’ye turistik amaçlı seyahat dışında çalışma, öğrenim, ilmi araştırma ve eğitim gibi özel amaçlı seyahatler için Belize Konsolosluğu’na ‘özel meşruhatlı vize’ başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.
 
Belize Gümrük Kapılarından Geçiş Koşulları
Belize Konsolosluğu, Belize seyahat gündemi olan T.C. vatandaşlarını, ülke sınır kapılarında bir sorunla karşılaşmamaları için Belize turistik seyahat planlarını destekleyici belgeleri yanlarında bulundurmaları konusunda uyarmaktadır. En az 6 ay temdit süresine sahip pasaportun, vize basılabilmesi için en az 1 boş sayfanın bulunması gerekmektedir. 10 yıldan eski olmayan pasaportun deforme ve ya yıpranmamış olması çok önemlidir. Belize Devleti gümrük yetkilileri, bu koşullara sahip olmaması durumunda geçiş kapılarında sorun yaratabileceği için Belize seyahati öncesinde pasaportun yenilenmesi önerilir.
 
 
Belize sınır kapılarında gümrük yetkilerinin Belize seyahatine ait ulaşım ve konaklamaya ait rezervasyon belgeleri ile birlikte seyahat için yeterli maddi dövizin beyanını görmek istemektedir.

 

Yükleniyor...
BELİZE VİZE İŞLEMLERİ
İletişim