Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belize Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz.
Konya ve çevre illerinde ikamet eden ve Belize sınırlarına seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız için hazırladığımız Konya ofis sayfamız üzerinden bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belize seyahat sürecine dair sıkça sorulan soruları konu başlıklarına ayırarak sayfamız devamında detaylı olarak açıklamış bulunmaktayız.

Belize Vize İstiyor Mu?

Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olarak Belize sınırlarına 90 günden kısa ve turistik amaçlı olarak seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olmalarına gerek bulunmamaktadır. 90 günden uzun süren ve turistik amaçlı olmayan seyahat için pasaport türü fark etmeksizin vize sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Türkiye’den Belize sınırlarına direkt olarak gidilmemesi sebebiyle vatandaşlarımızın transit vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Belize Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize başvuruları sırasında gerekli olan evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Belize seyahat amacına uygun vize türü dahilindeki gerekli evraklar listesi için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Belize Transit Vize

Türkiye’den Belize sınırlarına direkt olarak uçuş bulunmamaktadır. Bu nedenle Belize’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın transit vize sahibi olması gerekmektedir. Planlamış olduğunuz seyahat rotasına uygun transit vize noktası için başvuru işlemlerini Vize Merkezi Konya ofisimiz sizin adınıza en doğru şekilde gerçekleştirecektir. Şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan transit vize başvurunuz yapılır ve süreç sona erdiğinde bilgilendirme sağlanır. Detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilir transit vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Belize sınırlarına seyahat için sahip olabileceğiniz transit vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

Belize Vize Türleri

Seyahat etme ve bir ülkenin sınırları içerisinde bulunma nedenlerine göre ayrılmış vize türleri bulunmaktadır. Turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti, eğitim, çalışma, ilmi araştırma gibi seyahat amaçlarına hizmet veren vize türlerine başvuru için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Belize ülkesi sınırları içerisinde turistik seyahat amaçlı ve 90 günden kısa süreli olarak bulunacak vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Pasaport ayrımı olmaksızın 90 günü aşan ve turistik vize türüne dahil olmayan seyahatler için özel meşruhatlı vize türüne başvurulması gerekmektedir. Belize ülkesine ait transit vize ve özel meşruhatlı vize başvurusu için Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize sınırları içerisine seyahat planı olan vatandaşlarımızın pasaportlarına ait geçerlilik süresinin 6 aydan kısa olmamasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Seyahat ve vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
  • Belize sınır kapılarında bulunduğunuz sırada sınır görevlileri sizden transit vizenizi göstermenizi isteyecektir. Transit vize, konaklama ve ulaşım evrakları seyahatinize dair diğer tüm evrakların yanınızda olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz