Belize Fahri Konsolosluğu İzmir

İzmir ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Belize konsolosluk işlemleri için Belize İzmir Fahri Konsolosluğu'ndan hizmet alabilirler. Belize’ye turistik amaçlı seyahat dışında çalışma, öğrenim, ilmi araştırma ve eğitim gibi özel amaçlı seyahatler için Belize Konsolosluğu’na ‘özel meşruhatlı vize’ başvurusunda bulunulması gerekmektedir.
 
Belize İzmir Fahri Konsolosluğu,  Belize vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Belize vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
Belize İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi:
Belize Türkiye dış temsilcisi olan İzmir Fahri Belize Konsolosluğu, İzmir ve çevresinde ikamet eden kişilerin Belize vize başvurularını kabul etmekle yetkilidir. Belize Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır.
 
Belize İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri
 
Belize İzmir Fahri Konsolosluğu, Belize Cumhuriyeti Devleti'nin 2022 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2022 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Belize vizesi için başvuruda bulunacak veya Belize konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 
Tatil Günler : 

1 Ocak Yeni Yıl
8 Mart  Ulusal Gün
17 Nisan Paskalya 
23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (sadece Ankara)
1 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
24 Mayıs Sovereign's Günü
15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
10 Eylül Aziz George Günü
21 Eylül Kurtuluş Günü
10 Ekim Pan Amerika Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
19 Kasım Garifuna Günü
25 Aralık Noel
31 Aralık  Yeni yıl 

 
Adres : 862 Sk. No: 4 Konak-İzmir Türkiye
 
Telefon Numarası: 232 446 40 45
 
Elektronik Posta Adresi: necmi@karatgold.com.tr

Yükleniyor...