Belize Vizesi

Değerli Ziyaretçimiz,
Bir Orta Amerika ülkesi olan Belize’ye seyahat planı olan vatandaşlarımız için hazırladığımız bu sayfada Belize vizesi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Belize vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için bizlere çağrı merkezimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Belize vizesi hakkında sık sorulan soruların cevaplarını sayfamızın devamında görebilirsiniz.

Soru ve şikayetlerinizi iletmek için +90 (212) 970 05 16 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da ortadogu@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz.

Belize Vize İstiyor mu?

Belize, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri 90 güne kadar olan turistik Belize seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır.

Belize’ye Nasıl Gidilir?

Belize ülkesine Türkiye’den direkt olarak uçuş bulunmamaktadır. Türkiye’den yapacağınız seyahatlerde ilk önce transit vize almak zorundasınız.
Belize seyahatiniz için başvurabileceğiniz transit vize türleri aşağıda yer almaktadır. Planladığınız seyahat rotasına en uygun vize türünü seçebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi olarak ihtiyacınız olan vizeyi en kısa sürede almanızı sağlamaktayız.

Belize Vize Evrakları Nelerdir?

Belize seyahatiniz öncesinde hazırlamanız gereken evraklar vize türüne göre değişiklik göstermektedir. İngiltere, Almanya, Avustralya ve Yunanistan transit vize evrakları birbirinden farklıdır. Size en uygun transit vize için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarında sunduğumuz profesyonel vize hizmeti ile Belize seyahatiniz için gerekli olan transit vizeyi hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Belize Vize Türleri Nelerdir?

Belize vize türleri turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, eğitim, ilmi araştırma ve çalışma vizesi olarak ayrılmaktadır. Turistik amaçlı olan Belize seyahatlerinde vize başvurusunda bulunulmasına gerek yoktur. Ancak diğer vize türlerinde Belize Konsolosluğu’na ‘özel meşruhatlı vize’ başvurusunda bulunmak zorundasınız.
Özel meşruhatlı vize başvurusunda bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ofis yetkililerimiz Belize İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Belize İzmir Fahri Konsolosluğu’na vize başvurunuzu iletecektir.

Belize İçin Gerekli Olan Transit Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmam Gerekir mi?

Belize seyahatiniz için gerekli olan transit vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Alanında uzman vize ekibimiz tüm işlemlerinizi sizin adınıza yürütmektedir. Vizeniz onayladığında tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır. Vize Merkezi ofis bilgilerimize ulaşmak ve bizimle iletişime geçmek için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. Bulunduğunuz ile en yakın ofisimiz ile Belize vize işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Belize’de Kaç Gün Konaklama Hakkı Vardır?

Belize ülkesine yapılacak olan turistik amaçlı seyahatlerde vize alınmasına gerek yoktur. Belize’de vizesiz bir şekilde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu süre 90 günü aştığında vize başvurusunda bulunmak zorundasınız. Bu süre içerisinde Belize’de çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Belize çalışma izni için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belize oturum izni için Belize Konsolosluğuna müracaat etmek zorundasınız.

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Belize Konsolosluğu’nun ülkelerine seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gümrük kapısında sorun yaşamaması adına bazı uyarıları mevcuttur:

  • Belize sınır kapısında transit vize evraklarınız sınır görevlileri tarafından kontrol edilmek istenebilir. Bundan dolayı transit vize evraklarınızı yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.
  • Belize sınır kapısında sizlerden turistik seyahatinizi destekleyici belgeler istenebilir. Böyle bir durumda kaldığınızda tüm evraklarınızı sınır görevlisine eksiksiz bir şekilde ibraz etmelisiniz.
  • Belize seyahatinde pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerektiğini unutmayınız. Ayrıca 10 yılı aşkın eski ve yıpranmış pasaportlar sınır kapısında sorun çıkarabilir.
  • Belize sınır görevlileri konaklama ve ulaşım belgelerinizi görmek isteyecektir. Ayrıca sınır kapısında maddi durumunuz da sorulmaktadır. Maddi döviz beyanını ve istenen evrakları sınır görevlisine sunmalısınız.

Vize Merkezi olarak Belize seyahatiniz için gerekli olan vizeyi sorunsuz bir şekilde almanızı sağlamaktayız. Çağrı merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Size en yakın ofisimizi görmek için iletişim bilgilerimizi inceleyebilirsiniz. Ofisimizi ziyaret etmek için özel olarak randevu almanıza gerek yoktur. Belize vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için ortadogu@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

İletişim
Whatsapp