İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

0232 970 05 16

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Belize Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir ofisimize hoş geldiniz Belize ülke sınırları dahiline İzmir ve çevresinden seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz İzmir ofis sayfamız üzerinden konu ile ilgili sıkça sorulan sorulara ve detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belize ülkesine ait vize türlerini ve prosedürlerini sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Transit vize, vize türleri ve ücretleri, Belize seyahati ile ilgili bilinmesi gerekenler gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak istemeniz halinde sayfamızı okumaya devam edebilirsiniz.

Belize ülkesi ve seyahatine dair detaylı bilgi almak +90 (232) 970 05 16 numaralı telefon ve konak@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Seyahat planladığınız ülke Belize Vize Merkezi İzmir ofisimiz tarafından vize başvuru işlemlerini şahsen bulunmanıza gerek olmadan gerçekleştirilebilir olan ülkelerden biridir. Başvuru işlemlerini başlatmak, merak ettiklerinizi sormak ya da kurumumuz ile doğrudan iletişim kurmak istemeniz halinde Vize Merkezi İzmir ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Belize Vize İstiyor Mu?

Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden biri ile Belize sınırlarına 90 günden kısa süreliğine turistik amaç ile seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. 90 günden uzun sürecek ve turistik amaç doğrultusunda gerçekleşmeyecek seyahatler için vize sahibi olunması tüm pasaport türleri için geçerlidir. Türkiye’den Belize’ye direkt olarak uçuş bulunmaması sebebiyle seyahat öncesinde transit vize sahibi olmanız gerekmektedir. Gerekli işlemleri için Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Belize Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize başvuruları sırasında hazırlamanız istenen evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Belize seyahat planına uygun olan vize türüne ait gerekli evraklar listesine Vize Merkezi İzmir ofisimize +90 (232) 970 05 16 numaralı telefon ve konak@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Belize Transit Vize

Türkiye’den Belize sınırlarına direkt uçuş bulunmadığından dolayı Belize seyahati öncesinde transit vize sahibi olmak gerekmektedir. Avustralya, Almanya, Yunanistan, İngiltere ülkeleri Belize için transit vize hizmeti sunmaktadır. Seyahat planına uygun olarak tercih edeceğiniz transit vize noktasına dair gerekli işlemler kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılmaktadır. Vize Merkezi İzmir ofisimiz şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Belize vize başvurunuzu tamamlar ve işlemleriniz sonuçlandığında sizinle iletişime geçer. Belize için transit vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir. Seyahatinize uygun olarak tercih ettiğiniz transit vize noktasına dair başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Belize Vize Ücretleri 2022

Ülkelere ait vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve başvuru yapılan yıla göre değişiklik göstermektedir. Belize sınırlarına planladığınız seyahate uygun vize türüne ve transit vizeye dair ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir bu nedenle son belirlenen güncel Belize vize ücretlerine ulaşmış olmak oldukça önemlidir. Belize vize ücretlerine dair detaylı bilgi almak için Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile +90 (232) 970 05 16 numaralı telefon ve konak@vizemerkezi.com e-posta adresini kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Belize Vize Türleri

Seyahat amacı doğrultusunda belirlenen vize türleri turistik, ticari, çalışma, eğitim, aile ve arkadaş ziyareti, ilmi araştırma başlıkları altında birbirinden ayrılmaktadır. Belize sınırlarında 90 günden kısa süreliğine turistik seyahat amacı doğrultusunda bulunacak vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Turistik amaç gütmeyen ve 90 günden uzun sürecek seyahatler için özel meşruhatlı vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinizi şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan kurumumuz sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize sınırlarına seyahat etmeniz halinde sınır görevlileri transit vizenizi görmek isteyecektir. Belize seyahatinize başlamadan önce ulaşım ve konaklamaya dair evraklarınız, maddi gelir beyanına dair evraklarınız ve seyahat amacınızı destekleyen evraklarınızı yanınızda taşımanız gerekmektedir.
  • Belize seyahatinizi ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce pasaport geçerlilik süresinin 6 aydan kısa olmaması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması Belize sınır kapılarında ve vize işlemlerinde sorun yaşamanıza neden olabilir.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile +90 (232) 970 05 16 numaralı telefon ve konak@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek Belize seyahat süreci ve vize türleri hakkında detaylı bilgi alarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz