İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

Tel : +90 (212) 970 05 16

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ortadogu@vizemerkezi.com

Belize Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul ofisimize hoş geldiniz.
Belize sınırlarına İstanbul ve çevre illerinden seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız için hazırladığımız İstanbul ofis sayfamız üzerinden sürece dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Belize seyahati için takip edilmesi gereken adımları sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Belize ülke sınırlarına giriş yapabilmek için belirlenmiş prosedüre ait bilgilere sayfamız üzerinden ulaşarak Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için +90 (212) 970 05 16 telefon numarası ve ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresini kullanabilirsiniz. Seyahat planı yaptığınız olan Belize Vize Merkezi İstanbul ofisimizin transit vize işlemlerini prosedüre en uygun şekilde gerçekleştireceği bir ülkedir. Detaylı bilgi için kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Belize Vize İstiyor Mu?

Türkiye sınırları içerisinden Belize’ye seyahat planı olan vatandaşlarımızın vize sahibi olmalarına gerek yoktur. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olarak 90 günden kısa süreli Belize seyahatlerinizi vize sahibi olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Belirtilen süre içerisinde Belize sınırlarında çalışma hakkınız olmadığını hatırlatırız. 90 günü aşan seyahat planları için vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Oturum izni almak istediğiniz durumlarda Belize Konsolosluğuna şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Belize Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belize ülke sınırlarına seyahat etmeden önce hazırlamanız gereken evraklar başvuracağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Almanya Transit Vizesi, İngiltere Transit Vizesi, Yunanistan Transit Vizesi ve Avustralya Transit Vizesi için gerekli olan evraklar birbirinden farklı olması sebebiyle konu ile ilgili olarak kurumumuz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek Belize seyahatiniz için gerekli olan transit vize evraklarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Belize Transit Vize

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Belize sınırlarına direkt uçuş bulunmaması sebebiyle seyahatiniz öncesinde transit vize almanız gerekmektedir. Belize sınırlarına yapmış olduğunuz seyahat planına uygun olan rotaya göre aşağıda yer alan ülkelerden transit vize alabilmeniz mümkündür. Belize için yapacağınız transit vize başvuru işlemlerini şahsen bulunma zorunluluğu olmadan kurumumuz aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Transit vize işlemleriniz sona erdiğinde İstanbul ofisimiz sizinle iletişime geçerek bilgilendirme sağlamaktadır.
İhtiyacınız olan transit vize noktası için işlemlerinizi Vize Merkezi İstanbul ofisimiz sizin adınıza en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirmektedir.

Transit vize türleri aşağıda yer aldığı gibidir.

  • Almanya Transit Vizesi
  • İngiltere Transit Vizesi
  • Avustralya Transit Vizesi
  • Yunanistan Transit Vizesi

Belize Vize Ücretleri 2019

Belize sınırlarına seyahat planı doğrultusunda ödemeniz gereken vize ücreti başvurulacak olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Almanya, İngiltere, Avustralya, Yunanistan Transit vizesi için belirlenen ücretler birbirinden farklıdır. Transit vize almak istediğiniz ülkenin vize ücreti detaylarına +90 (212) 970 05 16 telefon numarası ve ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresini kullanarak İstanbul ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Belize Vize Türleri

Belize ülkesine ait vize türleri seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun olan vize türünü seçerek kurumumuz ile başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti amaçlı, eğitim, ilmi araştırma ve çalışma vizesi olarak birbirinden farklı amaçlara hizmet eden vize türleri bulunmaktadır. Belize sınırlarına turistik amaç doğrultusunda seyahat edecek vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunma zorunlulukları bulunmamaktadır.

Diğer vize türlerinden herhangi birine sahip olmanız gerektiği durumlarda Belize Konsolosluğu’na ‘özel meşruhatlı vize’ başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Turistik vize haricinde olan diğer vize türlerinden birine başvuru yapmak istediğinizde Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile +90 (212) 970 05 16 telefon numarası ve ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresini kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Özel meşruhatlı vize başvurunuzu kurumumuz sizin adınıza Belize İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Belize İzmir Fahri Konsolosluğu’na gerçekleştirecek ve işlemleriniz sonuçlandığında sizinle iletişime geçilecektir.

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize seyahatiniz öncesinde pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.
  • Belize sınırlarına turistik amaçlı olarak gerçekleştirmiş olduğunuz seyahat sırasında sınır kapılarında seyahat amacınızı destekleyen evraklar sunmanız istenebilir. Belize seyahatine yönelik olarak hazırladığınız tüm evrakları yanınızda taşımanız oldukça önemlidir.
  • Belize ülkesine seyahatiniz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
  • Belize sınırlarından ülkeye giriş yaptığınız sırada sınır görevlileri sizden transit vize evraklarınızı göstermenizi isteyecektir. Evraklarınızı yanında bulundurduğuna emin olarak seyahatinize başlamanızı tavsiye ederiz.
  • Belize’ye girişiniz sırasında konaklama ve ulaşım belgelerinizi göstermeniz gerekecektir. Maddi durumunuza dair sorulan sorular karşılığında sınır görevlilerine maddi döviz beyanını sunmalısınız.

Belize seyahati ile ilgili detaylı bilgi için Vize Merkezi İstanbul ofisimizi ziyaret edebilir ya da +90 (212) 970 05 16 telefon numarası ve ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz