Gaziantep

Telefon/Faks


Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belize Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep ofisimize hoş geldiniz.
Belize sınırları içerisine seyahat planı bulunan Gaziantep ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamız içerisinde Belize seyahat sürecine dair bilinmesi gerekenleri paylaşmış bulunmaktayız. Belize seyahat süreci, transit vize, özel meşruhat vizesi, vize ücretleri gibi konuları Gaziantep ofis sayfamız içerisinde detaylı olarak açıklamayı amaçladık. Vize başvuru işlemleriniz için kurumumuz ile iletişime geçebilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Belize Vize İstiyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Belize ülkesine 90 günden kısa süreliğine ve turistik seyahat amacı ile gidecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olarak Belize seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. 90 günden uzun sürecek ya da ticari, arkadaş/aile ziyareti, eğitim ve çalışma amaçları gibi nedenlerle Belize sınırlarında bulunmayı planlayan vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Türkiye’den Belize’ye direkt olarak uçuş olmaması nedeniyle seyahat gerçekleştirecek tüm vatandaşlarımızın transit vize sahibi olması gerekmektedir. Detaylı bilgi için ve başvuru işlemlerini başlatmak için Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Belize Transit Vize

Ülkemizden Belize sınırlarına direkt olarak uçuş yapabilmek mümkün olmadığından Belize seyahati öncesinde transit vize alınması gerekmektedir. Avustralya, İngiltere, Almanya, Yunanistan transit vizesi seyahatiniz öncesinde tercih ederek başvuru yapabileceğiniz transit vize türlerindendir. Belize seyahatinizi prosedüre uygun olarak gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan transit vizeye şahsen bulunmanıza gerek olmadan kurumumuz aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz sizin adınıza işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmektedir.

Belize seyahati için gerekli olan transit vize türleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Belize Vize Türleri

Vize türleri turistik, ticari, eğitim, çalışma, ilmi araştırma, aile/arkadaş ziyareti gibi farklı amaçlara hizmet etmektedir. Türkiye’den Belize sınırlarına 90 günden kısa süreliğine turistik seyahat gerçekleştirecek vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. 90 günden uzun sürecek ve ticari, eğitim, çalışma gibi turistik nedenler dışında seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaport türü fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize türleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve vize başvuru işlemlerini başlatmak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize sınır kapılarına girdiğiniz an sınır görevlileri sizden transit vizenizi göstermenizi isteyecektir. Transit vizeniz ile birlikte konaklama ve ulaşım, maddi gelir beyanı ve seyahatinize ait tüm evrakların yanınızda olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
  • Belize ülkesine seyahat planı yaparken pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız ve pasaportunuza ait geçerlilik süresinin 6 aydan uzun olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir.
Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz