Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Belize Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz. Edirne ve çevre illerinden Belize sınırlarına seyahat planlayan vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız ve gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Belize transit vize türleri, vize ücretleri ve türleri, gerekli evraklar, başvuru süreci gibi sıkça sorulan sorulara dair konu başlıklarını Edirne ofis sayfamız devamında bulabilirsiniz. Seyahat etmek istediğiniz ülke Belize Vize Merkezi Edirne ofisimiz aracılığı ile şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın başvuru işlemlerini yapabiliyor olduğunuz ülkelerden biridir. Belize seyahat sürecini ve başvuru işlemlerini kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilir ve süreci başlatabilirsiniz.

Belize Vize İstiyor Mu?

Belize sınırları içerisine Türkiye’den seyahat edecek vatandaşlarımızın 90 günden kısa sürecek turistik seyahatleri için vize sahibi olmalarına gerek bulunmamaktadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile vatandaşlarımız Belize seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 90 günden uzun sürecek seyahatler için vize sahibi olma zorunluluğu tüm pasaport türleri için geçerlidir. Belize’ye ülkemiz sınırlarından direkt uçuş bulunmaması nedeniyle vatandaşlarımızın transit vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.
Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Belize Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belize seyahatinize uygun olan vize türüne ait gerekli evraklara kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize türüne göre gerekli evraklar değişiklik göstermektedir. Transit vize farklı ülkeler üzerinden alınmasından dolayı istenen evraklar birbirinden farklı olabilir. İngiltere, Yunanistan, Almanya ve Avustralya transit vizesi için gereken evraklara Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Belize Transit Vize

Belize ülkesine Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden direkt uçuş bulunmaması sebebiyle seyahatiniz öncesinde transit vize sahibi olmanız gerekmektedir. İngiltere, Almanya, Avustralya ve İngiltere transit vizesi seyahat rotasına uygun olarak başvuru yapabileceğiniz transit vize seçenekleriniz arasında yer almaktadır. Belize seyahatiniz için sahip olmanız gereken transit vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kurumumuz başvurunuzu sizin adınıza en doğru şekilde yapar ve işlemleriniz sonuçlandığında sizi bilgilendirir.

Belize ülkesi için tercih edilebilecek transit vize noktaları aşağıda sıralandığı gibidir:

Belize Vize Ücretleri

Belize vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Belize için son belirlenen vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Avustralya, Yunanistan, Almanya ve Yunanistan transit vizesine dair ücretler farklı noktalar olması sebebiyle ücretleri arasında değişkenlik söz konusu olabilir. 

Belize Vize Türleri

Turistik, ticari, çalışma, eğitim, ilmi araştırma, aile ve arkadaş ziyareti amaçlı vize türleri bulunmaktadır. Vize türleri seyahat amacına göre belirlenmektedir. Belize’ye turistik seyahat amacıyla 90 günden kısa süreli olarak seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Belize sınırlarına turistik amaç dışında ve 90 günden uzun süreli olarak seyahat edecek vatandaşlarımızın özel meşruhatlı vize türüne başvurmaları gerekmektedir. Seyahatinize uygun olan vize türü için başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Edirne ofisimiz şahsen bulunmanıza gerek olmadan sizin adınıza gerçekleştirmektedir.

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize’ye seyahat etmeden önce pasaport geçerlilik süresinin en 6 ay olması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Seyahatiniz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız vize işlemleri ve sınır kapılarında sorun yaşamamanız açısından oldukça önemlidir.
  • Belize sınır kapılarına girdiğinizde sınır görevlileri sizden transit vizenizi göstermenizi isteyecektir. Konaklama ve ulaşım bilgileri, maddi gelir beyanı, seyahat amacınızı gösteren tüm evrakların yanınızda bulunduğuna emin olmanız oldukça önemlidir.
Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5797