Edirne

Adres

İstasyon Mh. İstasyon Cd. No: 15 Merkez, Edirne

Telefon/Faks

0 850 460 15 16

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Belize Vize Merkezi, Edirne

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz. 
Edirne ve çevre illerinden Belize sınırlarına seyahat planlayan vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız ve gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Belize transit vize türleri, vize ücretleri ve türleri, gerekli evraklar, başvuru süreci gibi sıkça sorulan sorulara dair konu başlıklarını Edirne ofis sayfamız devamında bulabilirsiniz. Seyahat etmek istediğiniz ülke Belize Vize Merkezi Edirne ofisimiz aracılığı ile şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın başvuru işlemlerini yapabiliyor olduğunuz ülkelerden biridir. Belize seyahat sürecini ve başvuru işlemlerini kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilir ve süreci başlatabilirsiniz. 

Vize Merkezi Edirne ofisimize +90 850 460 15 16 numaralı telefonumuzu arayarak ya da edirne@vizemerkezi.com e-posta adresimize yazarak ulaşabilirsiniz ve ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Belize Vize İstiyor Mu?

Belize sınırları içerisine Türkiye’den seyahat edecek vatandaşlarımızın 90 günden kısa sürecek turistik seyahatleri için vize sahibi olmalarına gerek bulunmamaktadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile vatandaşlarımız Belize seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 90 günden uzun sürecek seyahatler için vize sahibi olma zorunluluğu tüm pasaport türleri için geçerlidir. Belize’ye ülkemiz sınırlarından direkt uçuş bulunmaması nedeniyle vatandaşlarımızın transit vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. 
Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Belize Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belize seyahatinize uygun olan vize türüne ait gerekli evraklara kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize türüne göre gerekli evraklar değişiklik göstermektedir. Transit vize farklı ülkeler üzerinden alınmasından dolayı istenen evraklar birbirinden farklı olabilir. İngiltere, Yunanistan, Almanya ve Avustralya transit vizesi için gereken evraklara Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

Belize Transit Vize 

Belize ülkesine Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden direkt uçuş bulunmaması sebebiyle seyahatiniz öncesinde transit vize sahibi olmanız gerekmektedir. İngiltere, Almanya, Avustralya ve İngiltere transit vizesi seyahat rotasına uygun olarak başvuru yapabileceğiniz transit vize seçenekleriniz arasında yer almaktadır. Belize seyahatiniz için sahip olmanız gereken transit vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kurumumuz başvurunuzu sizin adınıza en doğru şekilde yapar ve işlemleriniz sonuçlandığında sizi bilgilendirir. 

Belize ülkesi için tercih edilebilecek transit vize noktaları aşağıda sıralandığı gibidir:

Belize Vize Ücretleri 2019

Belize vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Belize için son belirlenen vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Avustralya, Yunanistan, Almanya ve Yunanistan transit vizesine dair ücretler farklı noktalar olması sebebiyle ücretleri arasında değişkenlik söz konusu olabilir. Planladığınız Belize seyahatine uygun olan vize türüne ait ücret detaylarına +90 850 460 15 16 numaralı telefon ve edirne@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçerek ya da Edirne ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

Belize Vize Türleri 

Turistik, ticari, çalışma, eğitim, ilmi araştırma, aile ve arkadaş ziyareti amaçlı vize türleri bulunmaktadır. Vize türleri seyahat amacına göre belirlenmektedir. Belize’ye turistik seyahat amacıyla 90 günden kısa süreli olarak seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Belize sınırlarına turistik amaç dışında ve 90 günden uzun süreli olarak seyahat edecek vatandaşlarımızın özel meşruhatlı vize türüne başvurmaları gerekmektedir. Seyahatinize uygun olan vize türü için başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Edirne ofisimiz şahsen bulunmanıza gerek olmadan sizin adınıza gerçekleştirmektedir. 

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize’ye seyahat etmeden önce pasaport geçerlilik süresinin en 6 ay olması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Seyahatiniz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız vize işlemleri ve sınır kapılarında sorun yaşamamanız açısından oldukça önemlidir.
  • Belize sınır kapılarına girdiğinizde sınır görevlileri sizden transit vizenizi göstermenizi isteyecektir. Konaklama ve ulaşım bilgileri, maddi gelir beyanı, seyahat amacınızı gösteren tüm evrakların yanınızda bulunduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. 

Belize seyahat süreci, transit vize, özel meşruhatlı vize ile ilgili detaylı bilgi almak ya da vize başvuru işlemlerini başlatmak için +90 850 460 15 16 numaralı telefon ve edirne@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz