Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Belize Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa ofisimize hoş geldiniz. Belize ülkesi için seyahat planlamış olan ve seyahat hazırlık sürecini Bursa ve çevre illerinden tamamlayacak olan vatandaşlarımız için hazırlanan sayfamız bilmeniz gerekenler doğrultusunda hazırlanmıştır. Vize Merkezi Bursa ofisine ait sayfamız Belize sınırlarına ziyaret planı olan vatandaşlarımızın sıkça sorduğu sorulara yanıt vermektedir. Belize transit vizesi ve başvuru sürecine dair gerekli bilgilere kurumumuz aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

Belize Vize İstiyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Belize ülkesine seyahat planı bulunan vatandaşlarımızın pasaport türü fark etmeksizin vize başvurusunda bulunma zorunluluklar bulunmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olarak Belize’ye 90 günü aşmayacak şekilde kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Belirtilen süre içerisinde Belize sınırları içerisinde çalışma izniniz bulunmadığını bildirmek isteriz. 90 günden uzun sürecek seyahat için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile birlikte Belize’ye uzun süreli seyahatler için vize başvurusunda bulunabilir ya da transit vize işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Belize Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize türlerine ait evraklar birbirinden farklıdır. Belize için başvurmuş olduğunuz vize türüne ait gerekli evraklara kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Avustralya Transit Vizesi, Almanya Transit Vizesi, İngiltere Transit Vizesi ve Yunanistan Transit Vizesi birbirinden farklı evrakları talep edebilir. 

Belize Transit Vize

Ülkemiz sınırlarından Belize’ye direkt olarak seyahat edilmemesi dolayısıyla transit vize sahibi olmanız gerekmektedir. Transit vize farklı ülkeler üzerinden alınabilir. Seyahatinize uygun transit vize noktasını belirledikten sonra Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kurumumuz belirlediğiniz ülkeye ait transit vize başvuru işlemlerini sizin adına gerçekleştirecektir. İşlemleriniz sona erdiğinde kurumumuz sizinle iletişime geçerek konu ile ilgili bilgilendirmede bulunmaktadır. Vize prosedürüne en uygun transit vize başvurusunu Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Belize Transit vize alabileceğiniz ülkeler aşağıdaki gibidir.

Belize Vize Ücretleri

Seyahat etmek istediğiniz ülkenin sizden vize talep etmesi halinde ödemeniz gereken vize ücretleri türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Belize için son belirlenen vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilir ve vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Avustralya, Yunanistan, İngiltere ve Almanya transit vize ücretleri birbirinden farklı ücretlere sahip olabilir. 

Belize Vize Türleri

Belize vize türleri ülke içerisine seyahat etme nedenine göre değişiklik göstermektedir. Turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti, eğitim, çalışma, ilmi araştırma amacı gibi nedenlerle seyahat edecek vatandaşlarımızın kendilerine uygun vize türünü seçmeleri gerekmektedir. Belize sınırlarında 90 günden kısa süreliğine turistik seyahat nedeniyle bulunacak vatandaşlarımızın vize sahibi olmalarına gerek yoktur.

Özel meşruhatlı vize başvuruları sizin adınıza Vize Merkezi Bursa ofisimiz tarafından Belize İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Belize İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Belize özel meşruhatlı vize başvurusu ve transit vize işlemleri başlatmak ve konu ile ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimiz aracılığı ile Vize Merkezi Bursa ofisimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize ülkesine giriş yaptığınız sırada sizden transit vize, konaklama ve ulaşım bilgileri, maddi gelir beyanı, seyahat amacınızı destekleyen evraklar istenecektir. Seyahatinize başlamadan önce Belize ülkesi için gerekli olan tüm evrakların yanınızda olduğundan emin olmanız oldukça önem arz etmektedir.
  • Belize transit vize ya da özel meşruhatlı vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun temiz ve düzgün olmasına özen göstermeniz ve transit vize için pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5668