Bursa

Adres

Kükürtlü Mahallesi Kükürtlü Caddesi No:3 Osmangazi/BURSA

Telefon/Faks

0 224 322 25 21

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Belize Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa ofisimize hoş geldiniz. Belize ülkesi için seyahat planlamış olan ve seyahat hazırlık sürecini Bursa ve çevre illerinden tamamlayacak olan vatandaşlarımız için hazırlanan sayfamız bilmeniz gerekenler doğrultusunda hazırlanmıştır. Vize Merkezi Bursa ofisine ait sayfamız Belize sınırlarına ziyaret planı olan vatandaşlarımızın sıkça sorduğu sorulara yanıt vermektedir. Belize transit vizesi ve başvuru sürecine dair gerekli bilgilere kurumumuz aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

Seyahat etmeyi düşündüğünüz ve sürece dair bilgi almak istediğiniz ülke Belize Vize Merkezi Bursa ofisimizin başvuru işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirdiği ülkeler arasında yer almaktadır. Şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Bursa ofisimiz ile +90 (224) 322 25 21 numaralı telefon ve bursa@vizemerkezi.com e-posta adresinden bizimle iletişime geçerek Belize seyahati hazırlık sürecini prosedüre en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz.

Belize Vize İstiyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Belize ülkesine seyahat planı bulunan vatandaşlarımızın pasaport türü fark etmeksizin vize başvurusunda bulunma zorunluluklar bulunmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olarak Belize’ye 90 günü aşmayacak şekilde kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Belirtilen süre içerisinde Belize sınırları içerisinde çalışma izniniz bulunmadığını bildirmek isteriz. 90 günden uzun sürecek seyahat için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile birlikte Belize’ye uzun süreli seyahatler için vize başvurusunda bulunabilir ya da transit vize işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Belize Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize türlerine ait evraklar birbirinden farklıdır. Belize için başvurmuş olduğunuz vize türüne ait gerekli evraklara kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Avustralya Transit Vizesi, Almanya Transit Vizesi, İngiltere Transit Vizesi ve Yunanistan Transit Vizesi birbirinden farklı evrakları talep edebilir. Seyahat planına uygun transit vize noktası için gerekli olan evraklara +90 (224) 322 25 21 numaralı telefon ve bursa@vizemerkezi.com e-posta adresinden Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Belize Transit Vize

Ülkemiz sınırlarından Belize’ye direkt olarak seyahat edilmemesi dolayısıyla transit vize sahibi olmanız gerekmektedir. Transit vize farklı ülkeler üzerinden alınabilir. Seyahatinize uygun transit vize noktasını belirledikten sonra Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kurumumuz belirlediğiniz ülkeye ait transit vize başvuru işlemlerini sizin adına gerçekleştirecektir. İşlemleriniz sona erdiğinde kurumumuz sizinle iletişime geçerek konu ile ilgili bilgilendirmede bulunmaktadır. Vize prosedürüne en uygun transit vize başvurusunu Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Belize Transit vize alabileceğiniz ülkeler aşağıdaki gibidir.

Belize Vize Ücretleri

Seyahat etmek istediğiniz ülkenin sizden vize talep etmesi halinde ödemeniz gereken vize ücretleri türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Belize için son belirlenen vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilir ve vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Avustralya, Yunanistan, İngiltere ve Almanya transit vize ücretleri birbirinden farklı ücretlere sahip olabilir. Transit vize ücretlerini öğrenmek ya da vize işlemlerini başlatmak için +90 (224) 322 25 21 numaralı telefon ve bursa@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belize Vize Türleri

Belize vize türleri ülke içerisine seyahat etme nedenine göre değişiklik göstermektedir. Turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti, eğitim, çalışma, ilmi araştırma amacı gibi nedenlerle seyahat edecek vatandaşlarımızın kendilerine uygun vize türünü seçmeleri gerekmektedir. Belize sınırlarında 90 günden kısa süreliğine turistik seyahat nedeniyle bulunacak vatandaşlarımızın vize sahibi olmalarına gerek yoktur.

Özel meşruhatlı vize başvuruları sizin adınıza Vize Merkezi Bursa ofisimiz tarafından Belize İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Belize İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Belize özel meşruhatlı vize başvurusu ve transit vize işlemleri başlatmak ve konu ile ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimiz aracılığı ile Vize Merkezi Bursa ofisimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize ülkesine giriş yaptığınız sırada sizden transit vize, konaklama ve ulaşım bilgileri, maddi gelir beyanı, seyahat amacınızı destekleyen evraklar istenecektir. Seyahatinize başlamadan önce Belize ülkesi için gerekli olan tüm evrakların yanınızda olduğundan emin olmanız oldukça önem arz etmektedir.
  • Belize transit vize ya da özel meşruhatlı vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun temiz ve düzgün olmasına özen göstermeniz ve transit vize için pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğuna emin olmanız gerekmektedir.

Belize seyahat süreci ile ilgili bilgi almak ve sahip olmanız gereken vize türüne ait başvuru işlemlerini başlatmak için Vize Merkezi Bursa ofisimize +90 (224) 322 25 21 numaralı telefon ve bursa@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanarak ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Bursa ofisimizden aldığınız hizmet MCT Turizm tarafından verilmektedir. Danışmanlık ve hizmetler MCT Turizm sorumluluğunda olduğu için tüm öneri ve şikayetlerin kendilerine bildirilmesini rica ederiz.

Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz