Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks


Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belize Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya ofisimize hoş geldiniz.
Antalya ili ve çevre illerinden Belize sınırları içerisine seyahat planı bulunan vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız ve sürece dair bilinmesi gerekenleri paylaştığımız sayfamızı okumaya devam ederek gerekli olan bilgilere ulaşabilirsiniz. Belize transit vize, transit vize türleri, vize ücretleri, başvuru sürecine dair gerekli evraklar gibi sıkça sorulan sorulara dair konu başlıklarını Antalya ofisimize ait olan sayfamızın devamında bulabilmeniz mümkündür.

Türkiye sınırları içerisinden seyahat etmeyi planlamış olduğunuz ülke Belize Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek şahsen bulunmanıza gerek olmadan başvuru sürecini yürütebilir olduğunuz ülkelerden biridir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Belize’ye seyahatine dair merak ettiklerinizi sorabilir ve başvuru işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Belize Vize İstiyor Mu?

Belize Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkelerine giriş için vize talebinde bulunmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo Pasaport), Hususi (Yeşil Pasaport), Hizmet (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah Pasaport) pasaport türlerinden birine sahip ve Belize sınırlarına 90 günü aşmayacak şekilde seyahat edecek vatandaşlarımız vize başvurusunda bulunmaya gerek olmadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 90 günlük seyahat süresi içerisinde Belize sınırlarında çalışma iznine sahip olmadığınızı hatırlatmak isteriz. Belize vize zorunluluğu 90 günü aşan tüm seyahatler için pasaport türü fark etmeksizin etkin hale gelmektedir. Vize işlemleriniz için Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Belize sınırları dahilinde oturum izni almak istemeniz halinde Belize Konsolosluğuna başvurunuzu şahsen yapmanız gerekmektedir.

Belize Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize başvurusuna ait gerekli evraklar Belize için hangi vize türüne başvurduğunuza göre değişiklik göstermektedir. Almanya Transit Vizesi, Yunanistan Transit Vizesi, İngiltere Transit Vizesi, Avustralya Transit Vizesi birbirinden farklı evrak talebinde bulunabilirler. Transit ve gerekli evrakları ile ilgili merak ettiklerinizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

Belize Transit Vize

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Belize’ye direkt olarak seyahat edebilmek mümkün değildir. Bu nedenle transit vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Transit vize farklı ülkeler üzerinden alınabilir bu neden seyahat rotasına uygun ülkeyi seçerek başvuru işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz tercih ettiğiniz transit vize noktasına dair işlemlerinizi şahsen bulunmanıza gerek olmadan sizin adınıza gerçekleştirmektedir. İşlemleriniz sona erdiğinde kurumumuz sizinle iletişime geçer. Ülkemiz sınırlarından Belize seyahatinizi prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirmek ve transit vize sahibi olmak için Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte süreci tamamlayabilirsiniz.

Belize Transit vize alabileceğiniz noktalar aşağıda yer aldığı şekildedir:

Belize Vize Türleri

Belize vize seyahat amacınıza uygun olan vize türüne Vize Merkezi Antalya ofisimiz aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, ilmi araştırma, çalışma ve eğitim amaçlı gibi birbirinden farklı seyahat planları için hazırlanan vize türleri mevcuttur. Turistik amaç ile 90 günden az sürecek Belize seyahatleri için vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur. Turistik amaca hizmet etmeyen özel meşruhatlı vize başvurusu için Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek şahsen bulunmanıza gerek olmadan işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Kurumumuz başvurunuzu sizin adınıza Belize İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Belize İzmir Fahri Konsolosluğu’na prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirecektir. 

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize seyahatinizi planlarken pasaportunuzun geçerlilik sürenin 6 aydan az olmadığına ve pasaportunuzun eski ve yıpranmış gözükmediğine emin olmanız gerekmektedir.
  • Belize sınır kapılarında sizden konaklama, ulaşım, maddi gelir beyanı, transit vize, seyahat amacınızı destekleyen evrakları göstermeniz istenecektir. Bu sebeple seyahatinize başlamadan önce hazırladığınız tüm evrakları yanınızda taşımanız gerekmektedir.
Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5410