Ankara

Telefon/Faks


Belize Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara ofisimize hoş geldiniz.

Belize ülkesine Ankara ve çevresinden seyahat planı düzenleyen vatandaşlarımız için hazırladığımız Ankara ofis sayfamız üzerinden konu ile ilgili bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belize ülkesine ait prosedürleri sayfamız devamında açıkladık. Transit vize, gerekli evraklar, vize ücretleri gibi konularla ilgili olarak bilgi sahibi olmak istemeniz halinde sayfamızı okumaya devam edebilirsiniz.

Belize Vize İstiyor Mu?

Belize ülkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızdan ülkeye giriş anları için vize talebinde bulunmamaktadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip ve Belize’ye 90 günden kısa süreliğine seyahat edecek vatandaşlarımız vize başvurusunda bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Belirtilen 90 günlük süre içerisinde Belize sınırlarında çalışma iznine sahip olmadığınızı hatırlatırız. Belize vize zorunluluğu hangi pasaport türüne sahip olduğunuz fark etmeksizin 90 günü aşan tüm seyahatler için geçerli olacaktır. Belize sınırlarında oturum izni alabilmek için başvurunuzu şahsen Belize Konsolosluğuna yapmanız gerekecektir.

Belize Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belize’ye yapmış olduğunuz seyahat planına uygun olan başvuru evrakları sahip olmanız gereken vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Almanya Transit Vizesi, Avustralya Transit Vizesi, İngiltere Transit Vizesi ve Yunanistan Transit Vizesi birbirinden farklı prosedürlere sahip olmasından dolayı evrakları da farklılık gösterebilmektedir. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Başvurmak istediğiniz vize türüne ait olan gerekli evraklar listesine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilmeniz mümkündür.

Belize Transit Vize

Belize transit vizesi ülkemiz sınırlarından Belize’ye direkt uçuş bulunmaması sebebiyle seyahatiniz öncesinde sahip olmanız gereken vize türüdür. Transit vize almak istediğiniz noktayı belirleyerek seyahat planına uygun başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile birlikte şahsen bulunmaya dair zorunluluğunuz olmadan transit vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Transit vize başvuru işlemleri sona erdiğinde kurumumuz size gerekli bilgilendirmeyi sağlamaktadır. Belize seyahatiniz için gerekli olan transit vize başvurunuzu Vize Merkezi Ankara ofisimiz sizin adınıza en doğru şekilde yapmaktadır.

Belize seyahati için ülkemizden alınabilecek transit vize türleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Belize Vize Türleri

Planlanmış olan seyahatlerin amaçlarına uygun olarak vize türleri belirlenmiştir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek Belize seyahat amacınıza uygun olan vize türüne başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Birbirinden farklı seyahat amaçları doğrultusunda turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim, çalışma ve ilmi araştırma gibi farklı vize türleri bulunmaktadır. Turistik bir amaca hizmet edecek olan Belize seyahatiniz için vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur. Ticari, aile/arkadaş ziyareti, eğitim, ilmi araştırma ve çalışma vize türlerinden birine ihtiyacınız olması halinde Belize Konsolosluğu’na ‘özel meşruhatlı vize’ başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz özel meşruhatlı vize başvurusunu şahsen bulunmanıza dair bir gereklilik olmaksızın sizin adınıza Belize İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Belize İzmir Fahri Konsolosluğu’na en doğru şekilde yapmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz sona erdiğinde kurumumuz sizinle iletişime geçerek konu ile ilgili bilgilendirme sağlayacaktır. 

Belize Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belize seyahatinizde sınır kapılarına geldiğinizde konaklama, ulaşım ve maddi gelir beyanını sunmanız istenebilir. Bahsi geçen evrakların yanınızda olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir.
  • Belize seyahatiniz öncesinde pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 6 olduğuna ve pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
  • Belize ülkesi sınırında transit vizenizi göstermeniz gerekecektir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına tüm evraklarınızı kontrol ederek seyahatinize başlamanızı tavsiye ederiz.
  • Turistik gezi amacı ile Belize ülkesine seyahat etmeniz halinde bu amacı destekleyen tüm evrakları yanınızda taşımanız gerektiğini bildiririz.
Vize Merkezi Personel

Belize ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6055