Vize Reddi

C. G. 26/11/18, 10:49
Sayın yetkili, Belçika'da yaşayan torunlarım beni yanlarına çağırıyorlar, daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Emekliyim, vize nasıl alınır, vize reddi yaşamamak için ne yapmalıyım?
Vize Merkezi

Sayın ziyaretçimiz,

Torunlarınızın yanına gideceğiniz için Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi’ne başvurmanız uygun olacaktır. Bunun için öncelikle oradaki yakınlarınızdan davetiye mektubu gelmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra aile bağının resmi ispatı ve ziyaret etmeyi düşündüğünüz aile bireyinin Belçika kimlik kartının kopyasına ihtiyacınız olacaktır. Belçika Arkadaş Ziyaret Vizesi için gerekli evraklara, Vize İçin Gerekli Evraklar sayfamızdan veya müşteri temsilcilerimizle iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

Belçika vizesi için Maddi Yeterlilik ispatı da konsolosluk için önceliklidir. Emekli iseniz emeklilik ve başka bir düzenli geliriniz, varsa banka hesabınızın ispatı yeterli olacaktır. Ailenizde veya Arkadaşlarınızda konakladığınızda kalınacak her gün için kişi başına en az 45€ ve Otel konaklamalarında kalınacak her gün için kişi başına en az 95€ kapsayacak şekilde olmalıdır.

Belçika vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Belçika vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belçika seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Belçika vizesi başvurusu, Belçika vize reddi ile neticelenebilmektedir. Vize reddi ile ilgili detaylı bilgileri Vize Reddi sayfamızda bulabilirsiniz.

Zahra 25/03/19, 11:30

Sayın Bay Bayan Ben ve üç çocuğumla kırıkkale'de yaşıyoruz.Kocam Belçika 'da yaşıyor.biz yaklaşık 9 ay önce global aracılığıyla başvuru yaptık.Sonuç olarak bizden Dna testi ve bir kaç eksik belgeleri istediler.Dna testi hakkında da hiç bir bilgim yok ne yapacağım? Yardımcı olur musunuz? Ayrıca biz Red mi edildik?

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon