Ev hanımları Belçika vizesine nasıl başvurmalı?

S. Özay 23/07/16, 04:03
Selam. Ben 38 yaşında ev kızı bir bayanım. Belçika'ya gitmek istiyorum. Orada ablam yaşıyor. Bana davetiye gönderecek. Belçika vizesini nasıl vize alabilirim?
Vize Merkezi

Merhaba

Belçika aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunarak vize alabilirsiniz. Ablanızın Belçika'dan gönderdiği davetiye vize başvuru dosyanızda olmalıdır. Ayrıca sigortalı çalışan durumunda değilseniz seyahat masraflarınızı karşılayacak bir sponsorunuzun olması ve o sponsorun durumuna özel evrakları başvuru dosyanıza koymanız gerekmektedir. Sponsorunuz birinci dereceden yakınınız olmalıdır.

Belçika'dan gönderilecek olan vize davetiyesi davet eden kişinin adres ve telefon bilgilerini, sizin Belçika'da bulunacağınız süreyi yani seyahat tarihlerini içermelidir. Buna ilaveten davet eden kişi Belçika ulusal pasaport fotokopisini de göndermelidir. 

Eğer daha önceden aldığınız Schengen vizeleri varsa, o vizeleri içeren pasaportlarınızı da başvuru esnasında kullanmak faydalı olacaktır. 

Belçika vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Güncel evrak listesini talep etmek için temsilcilerimizle iletişime geçin. Vize Merkezi, Belçika vize işlemlerinde uzman kadrosuyla vize sürecini başından sonuna kadar takibini yapmaktadır. 

 

 

 

 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.