Turistik Vize

Azerbaycan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Azerbaycan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Azerbaycan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Azerbaycan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Azerbaycan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Azerbaycan Vizelerinde E-Vize Uygulaması

10 Ocak 2017 tarihinden itibaren Azerbaycan Devleti, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 81 ülke vatandaşlarına yönelik olarak E-Vize uygulaması (ASAN Vize) başlatmıştır.  E-Vizeler 3 iş günü içerisinde hazırlanmaktadır. Azerbaycan E-Vizelerin geçerlilik süreleri 30 gündür. 

Başvuru sahiplerinin pasaport süreleri minimum 3 ay olmalıdır. Pasaportlar yırtık olmamalı, pasaport üzerindeki yazılar çeşitli sebeplerle silik, okunmaz olmamalıdır.

Azerbaycan E-Vize başvurusu şu 3 adımdan oluşmaktadır: Başvur, Öde ve Vize'yi bas. Sözkonusu adımların doğru ve eksiksiz yapılması şarttır. Bu çerçevede Vize Merkezi Uzmanları size yardımcı olmak için hazır beklemektedir.   

Azerbaycan E-Vizesi bir kişi için, aile için (minimum 2, maksimum 10 kişi) ve gruplar için (minimum 10, maksimum 300 kişi için) ita edilmektedir. Müracaat esnasında vize başvuruları bilgilerinin doğrudan sisteme kaydı gerekmektedir. Vize ücreti internet üzerinden online olarak ödenmektedir. Ödeme dekontu başvuru sahibinin e-mail adresine gönderilmektedir. Olumlu sonuçlanan başvurularda, vizeler başvuru sahibinin e-mail adresine iletilmektedir.   

Azerbaycan E-Vizelerine doğru şekilde ve eksiksiz başvuru yapmak isteyenlere yardımcı olmak üzere Vize Merkezi uzmanları sizleri Vize Merkezi ofislerine beklemektedir.  

Türk Vatandaşları için Azerbaycan Turistik Vize Belgeleri

 1. Azerbaycan vizesi başvuru formu
 2. Kimlik fotokopisi
 3. Nüfus kayıt örneği
 4. Pasaport
 5. Pasaport, kimlik fotokopileri
 6. 2 adet biyometrik fotoğraf
 7. Vize ücreti ödendi dekontu
 8. Bankada yeterli para bulunduğuna dair hesap bilgisi
 9. Banka hizmet dökümü
 10. Çalışan için SGK belgesi
 11. Öğrenci için öğrenci belgesi
 12. Şirket çalışanları için şirket, sicil gazete, imza sirküleri belgeleri
 13. Karayolu üzerinden başka ülkeler üzerinden gidilecekse o ülkelerin geçiş izni belgeleri

Ancak sizin Azerbaycan ziyaretinizin türüne göre de bu belgelere ek belge eklenebilir. Bu gibi bir durumda Vize Merkezi ofislerimizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Azerbaycan ve Türkiye arasında ikili geliş gidişler karayolu ile yapılacaksa öncelikle aşağıdaki bilgiler sizler için faydalı olacaktır.
Her iki güzergâh üzerinden yapılacak yolculuklarda araçların kasko ya da sigorta işlemlerinin yaptırılması ve gümrük vergisinin ödenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Başkalarının araçlarıyla yolculuk yapılıyorsa aracı yurtdışına çıkarmaya ve her türlü işlemi yaptırmaya yetkili olunduğunu gösteren bir genel vekâletname yaptırılması ve geçilecek ülkeye uygun dilde noter tasdikli tercümesinin bulundurulması yerinde bir uygulama olacaktır. Gürcistan sınırında dolar üzerinden araç sigortası yapılmaktadır. Ancak İran sınırında çok daha fazla Dolara çıkabilmektedir. Bu para değişmekle beraber 200 Dolar üzerinden başlamaktadır. Gümrük vergisi ödenmemiş araçların Azerbaycan dışına çıkışına ise izin verilmemektedir.
Havayoluyla seyahat etmek daha sağlıklı bir seçim olur ve ayrıca imkânları daha geniştir.

Ayrıca, saldırı ve gasp olayları konusunda dikkatli olmakta yarar bulunmaktadır. Özellikle merkezden uzak bölgelerde ve geç saatlerde, yerel barlar gibi eğlence mekânlarında oldukça dikkatli olunması güvenlik açısından önem arz etmektedir.

İş kurmak veya ticaret yapmak isteyen vatandaşların öncelikle ortamı tanımaya çalışmaları ve ayrıca resmi belgelere dayanmayan maddi alışverişlerde bulunmamaları önerilmektedir. Azerbaycan ticari vizesi ve bilgileri için bizi ayrıca arayıp bilgi edinebilirsiniz.
 
Azerbaycan’da bulunduğunuz süre içerisinde istenmeyen bir durumla karşılaşırsanız Türkiye Büyükelçiliğini de arayarak durumlarına ilişkin bilgi vermeniz sizin adınıza daha yararlı olur.

daha fazla göster

VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 287 74 00
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 74
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com