Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 67

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Trabzon

Değerli Ziyaretçilerimiz,
Azerbaycan'a seyahat etmeyi hedeflemekte olan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Türkmenistan, İran, Bulgaristan, Ermenistan Vatandaşları ve daha bir çok ülke vatandaşları için hazırlamış olduğumuz Azerbaycan Elektronik Vize başvurusunda sizlere yol göstermesi için hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.
Ülkemizde yaşamakta olan Bulgaristan, Suudi Arabistan, Ermenistan, Amerika Birleşik Devletleri, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İran Vatandaşları ve daha bir çok ülke vatandaşı için ise başta Trabzon ilimiz başta olmak üzere Arsin, Vakfıkebir, Ortahisar, Akçaabat, Araklı, Of, Yomra, Sürmene, Maçka, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Tonya, Düzköy, Şalpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerimiz ve çevre iller olan Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Artvin, Rize, Erzurum, Sivas, Ordu, Tokat ve Tüm Türkiye'den gerçekleştirecek oldukları Azerbaycan Elektronik Vize başvuruları için Vize Merkezi Trabzon şubemizde hizmet vermekte olan vize uzmanlarımız eşliğinde sizler için vize hizmeti sunmaktayız. 
Vize ücretleri, vize başvurusu için gerekli evraklar, vize ücretleri ve daha bir çok bilgiye sayfamız aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Azerbaycan Vizesi hakkında detaylı bilgi edinmek ve vize uzmanlarımızdan rehberlik talep etmek isterseniz eğer Vize Merkezi Trabzon Şubemize trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilir ve bilgilendirme maili talep edebilir ya da +90 (850) 460 15 67 numaralı telefonu tuşlayarak vize uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Trabzon

Pasaport türü ayırmaksızın seyahatleri 30 günü aşmaması kaydıyla Azerbaycan ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları planladıkları seyahatlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirme hakkına sahiptirler.
Azerbaycan seyahatleri 30 günü aşacak olan vatandaşlarımız ise dilerlerse ülkemizde bulunan Azerbaycan konsolosluklarından ya da Azerbaycan'da bulunan konsolosluklar aracılığı ile vize sürelerini uzatabilmektedirler.
Ülkemizde bulunan Azerbaycan dış temsilcilikleri aşağıda sizler için listelenmiştir;

Ülkemizi temsilen Azerbaycan sınırları içerisinde ise Türkiye Cumhuriyeti'ne ait olan dış temsilcilikler;

Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Amerika Birleşik Devletleri, Türkmenistan, Ermenistan, Bulgaristan, Suudi Arabistan vatandaşları ve daha bir çok ülke vatandaşlarının ise Azerbaycan'a gerçekleştirecekleri ziyaretlerinde Elektronik Vize sisteminden faydalanma imkanları bulunmaktadır.

Azerbaycan Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Trabzon

Azerbaycan'ın ve bir çok ülkenin günümüzde kullanmakta olduğu Elektronik Vize Sistemi  sayesinde Azerbaycan'a vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru süreçlinde bizzat konsolosluklarda bulunmalarına gerek yoktur.
Türkmenistan, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Ermenistan vatandaşlarının ve daha bir çok ülke vatandaşlarının ise Trabzon Şubemiz aracılığı ile gerçekleştirmeyi hedeflemekte oldukları Azerbaycan Elektronik Vize başvurularında Trabzon ofisimize sadece Pasaportlarının görüntüsünü iletmeleri yeterli olacaktır.
Pasaportunuzu whatsApp uygulaması aracılığı ile fotoğrafını net bir şekilde çekerek bizlere gönderebilir ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine pasaportunuzun renkli bir şekilde taratılmış görüntüsünü mail yolu ile iletebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

WhatsApp ya da mail yolu ile ileteceğiniz pasaportunuzun okunaklı bir şekilde taratılmış olan resimli sayfasının renkli görüntüsünün Vize Merkezi Trabzon şubemizde çalışmakta olan vize uzmanlarımıza ulaşması sonrasında Azerbaycan Elektronik Vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize ücretinin ödenmesi sonrasında uzmanlarımız sizler adına hataya yer vermeyecek şekilde Azerbaycan elektronik vize başvuru formunu dolduracak ve ilgili makamlara ulaşmasını sağlayacaktır.
Başvuru aşamalarında düzenli olarak bilgilendirilecek ve vizeniz Azerbaycan Konsolosluğu tarafından değerlendirilmeye alınıp ve onaylanması sonrasında Azerbaycan Elektronik Vizeniz uzmanlarımıza belirtmiş olduğunuz mail adresinize yönlendirilmesi sağlanacaktır. Seyahatiniz esnasında sizlere yönlendirmiş olduğumuz onay mailinin çıktısını yanınızda bulundurmanı yeterli olacaktır. Pasaportunuz ve onaylı vizenizin çıktısı ile gönül rahatlığı ile seyahatinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Azerbaycan Vize Ücretleri - Trabzon

Azerbaycan Elektronik Vizesi iki farklı opsiyona sahiptir. Standart ve express olarak sınıflandırılan bu vizelerin çıkış sürelerinin değişkenlik göstermesi ile beraber ücretlendirmeleri de farklılık göstermektedir.
İhtiyacınız doğrultusunda seçecek olduğunuz ve sizler adına gerçekleştirecek olduğumuz Azerbaycan Elektronik Vize sürecinizin başlaması için vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. 2019 yılı güncel vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, ücretin içeriği ve neleri kapsadığı konusunda fikir sahibi olmak için dilerseniz trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talep edebilir, +90 (850) 460 15 67 numaralı telefonu tuşlayarak uzmanlarımıza ulaşabilir ya da imkanınız varsa ikamet etmekte olduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi şubesini ziyaret ederek uzmanlarımızdan gerekli bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Trabzon

Azerbaycan Elektronik Vize başvuruları iki farklı seçenek altında toplanmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bunlar Express Azerbaycan Elektronik Vizesi ve Standart Azerbaycan Elektronik vizesidir. Express Azerbaycan Elektronik Vizesi 3 saat içerisinde sonuç bulmaktadır. Standart Azerbaycan Vize Başvurusu ise 3 iş günü içerisinde çıkmakta ve tarafınıza teslim edilmektedir. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluklar, elektronik vize sisteminde meydana gelebilecek aksaklıklar ve resmi tatil günleri bu süreçleri etkileyebilecek olan bir kaç etken arasında bulunmaktadır.
Sevgili ziyaretçilerimiz, sizler için Trabzon Vize Merkezi şubesi olarak hazırlamış olduğumuz Azerbaycan Elektronik Vize süreçlerini anlattığımız sayfamızı okudunuz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz bilgiler ışığında sormak istediğiniz sorular var ise ya da daha detaylı bilgi almak istiyorsanız eğer Trabzon ofisimizi ziyaret edebilir, +90 (850) 460 15 67 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek vize uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Azerbaycan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x