Azerbaycan Hakkında Sorular & Yorumlar

Azerbaycan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
M. R. 16/09/17, 17:03
MERHABALAR. SORUM ŞU: KUZENİM AZERBAYCAN VATANDAŞI, KOCASI TÜRK VATANDAŞI, İKİ ÇOCUĞU VAR İKİSİ DE TÜRK VATANDAŞIDIR. KENDİSİ AZERBAYCAN'A TATİLE GİTMEK İSTİYOR... ÇOCUKLARINA VİZE ALMAK İSTİYOR... BU VİZE İŞLEMİ NE KADAR SÜRÜYOR ? BENİ BU KONU İLE İLGİLİ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.
Cevabı Görüntüle
Ş. Y. 31/08/17, 21:38
Merhaba bu sene bakü devlet üniversitesini kazandım. Hava yoluyla gidince vize veriliyor deniliyordu ama şimdi öyle bir şey yok diyolar. Biletimi de aldım. Nasıl vize alabilirim?
Cevabı Görüntüle
C. C. 23/08/17, 18:56
Selam, iyi günler. Sayin yetkiler ben Almanya vatandasiyim. Eylülde Baküde yapilacak bir dügüne gitmek istiyorum. Bana vize mecburiyeti var, Ama eylülün kacinda gidip dönecegimi bilmedigimi yani ne kadar kalacagim belli olmadigi icin Ucak biletini simdiden almak istemiyorum .ama bir aylik almak istiyorum. olursa bir yillik daha iyi olur. Bir hafta sonra istanbula geliyorum orda almam imkani varmi ,size nasil ulasabilirim. Bilgi icin simdiden tesekür ederim.
Cevabı Görüntüle
K. T. 23/08/17, 00:48
İyi geceler ben hem Turkiye'de hem Almanya'da yasayan bir Turk olarak sonradan Alman vatandasi oldum. Akrabalarim Azerbeycan'dalar. Onları ziyaret etmek istiyorum Alman pasaportum var, Turk pasaportum yok yani tek tarafli Alman vatandasiyim. e-visa almak istiyorum Azerbeycana gitmek icin. Yardimci olur musunuz simdi Turkiye'de yasiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
Ş. M. 15/08/17, 14:10
Oğlum Azerbaycan Bakü'de üniversite okumak istiyor ben çalışanım yeşil pasaportum var öğrenci vizesi almam gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
A. Ç. 15/08/17, 11:39
Arabam ile Azerbaycan'a gitmek istiyorum yapacağım işlemler nelerdir?
Cevabı Görüntüle
M. K. 09/08/17, 20:04
merhaba. ben 2 3 günlüğüne ziyaret amaçlı hava yolu ile azerbaycan a seyahat düşünüyorum. nasıl bir yol izlenmeli neler gereklidir. vize için neler gerekli bilgi verirmisiniz. iyi günler
Cevabı Görüntüle
O. O. 13/07/17, 14:03
Merhaba Gürcistan'dan Azerbaycan'a özel aracımızla giriş yapacağız bizden ne gibi evrak isterler ilk girişte herhangi bir ücret veriyor muyuz?
Cevabı Görüntüle
N. H. 13/07/17, 00:47
Merhaba. Ben Turkiye'ye geldim bir ay icin. Simdi turistik vize almak istiyorum 75 gun icin. Nasil yapabilirim bunu?
Cevabı Görüntüle
O. K. 19/06/17, 23:27
Tiflis'e uçakla inip Azerbaycan'a geçebilmem için vizeyi Azerbaycan İstanbul Konsolosluğu'ndan almam gerekli mi? Randevuyla mı alınır veya bizzat kendim mi gidip almalıyım? 5 gün kalacağım 6 aylık pasaport yeterli mi? Bilgi edinmek istiyorum.
Cevabı Görüntüle
E. B. 05/04/17, 11:27
Türkiye'den Azerbaycan'a kara yollarını kullanarak otobüs ile bir grup gitmek istiyor. Vize işlerini nasıl halledebilirler? Eğer bu kişilerin vize alınması gerekirse, tek kişi gidecek olan kişilerin evrakları ile başvuru yapabilir mı? Yoksa tek tek muraacat etmesi mi gerekir? Detaylı bilgi verirseniz çok makbule geçer.

Kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
H. R. 24/02/17, 06:12
Merhaba. Arkadaşımın doğum günü nedeniyle 2 gün için Bakü'ye havayolu ile gitmeyi düşünüyorum. Vize gerekiyor mu? Bakü'de geçici vize almamız gerekiyor diye duydum. Yardımcı olursanız mutlu olurum.
Cevabı Görüntüle
M. 21/02/17, 23:03
Azerbaycan'a vize nasıl alınır?