Aile Birleşimi

Azerbaycan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Azerbaycan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Azerbaycan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Azerbaycan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Azerbaycan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Azerbaycan Türkiye Aile Birleşimi

Türkiye aile birleşimi için bir takım yasal düzenlemeler ve istenen bazı belgeler gerekmektedir. Bu da oturum benzeri bir çalışma olup bir kısım farklı bilgiler içeren bir konudur. Türkiye’ye giriş ve orada ailesi ile birleşim için ilk önce bu konu ile ilgili evraklar sunulmalıdır.

Sizler için Azerbaycan üzerinden Türkiye aile birleşim vizesi ve izinleri için gerekli belgeleri aşağıdaki gibi düzenledik:

Aşağıda belirtilen belgelerin hem asıllarının hem fotokopilerinin ibraz edilmesi önemlidir.

1. Eksiksiz olarak Türkçe doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki adet başvuru formu

2.18 yaşını doldurmuş olmak.
3. Vize için 3 adet biyometrik fotoğraf (6 aydan eski ve rötuş olmamalıdır)

4. En az bir yıl geçerli pasaport. 

5. Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (evlilik üzerine gidecekler için)

6. Uluslararası evlenme cüzdanının fotokopisi

7. Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği (evliler için ve her iki eş için) (Azerbaycan eşin daha önce Türk uyruklu olması durumu için de geçerli). Nüfus kayıt örneğinde özellikle Düşünceler bölümünün eksiksiz doldurulmuş olduğuna ve bütün nüfus durumları (örneğin önceki evlilikler, boşanmalar, çocuklar, anne-baba vs. vatandaşlık olayları ) yazılı olduğuna lütfen dikkat edilmeli.

8. 16 yaşında evlilik yapanlarda, evlenebileceğine dair mahkeme kararı, Türkçe tercümesiyle birlikte,17 yaşında evlilik yapanlarda anne babanın yazılı muvafakati

9. Eş Azerbaycan vatandaşı ise ve daha önce hiç Türk vatandaşı olmadıysa, bu nüfus kayıt örneği yerine Azerbaycan doğum belgesinin ibraz edilmesi istenebilir.

10. Eşlerden her ikisinin daha önceki bütün evliliklerine dair kesinleşme şerhi ile birlikte gerekçeli boşanma ilamı ve Türkçe tercümeleri ve duruma göre ölüm kayıt örnekleri

11. Türkiye’de yaşayan Azerbaycan eşe ait oturma müsaadesinin fotokopisi.

13. Vize ücreti

14. Varsa eski pasaportlar

Beraber gidecek bebekler-çocuklar için de bir dosya hazırlanması gerekmektedir. 

•    Her iki eşe ait uluslararası doğum kayıt örneği
•    Her iki eşe ait uluslararası evlenme ehliyet belgesi veya Türkiye’deki evlendirme memurluğundan evlilik başvurusunun yapıldığına dair teyit belgesi

Konsolosluk gerek görürse başka belgeler de isteyebilir. 

Bunlar dışında sizden ayrıca farklı bir durum yaşıyorsanız bu durumunuzla ilgili belge istenebilir. Azerbaycan aile birleşimi ve oturum hakkında bilmek istediğiniz başka bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimize telefon etmenizden mutluluk duyarız.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 287 74 00
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 74
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com