Konya

Adres

Horozluhan Mahallesi, Şenyurt Sokak Oto Plaza Sitesi No: 26 Selçuklu/Konya

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Konya şubemizdeki danışmanlarımızla görüşmek ve Azerbaycan vizesi başvurularınız için istediğiniz zaman Konya şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca başvurularınızı mutlaka bizzat yapmanız şart değildir. Konya şubemizin çağrı merkezini arayarak bilgi alabilir ya da online@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi Konya şubemizden Azerbaycan e-vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin bu web sayfasındaki bilgileri başvurularından önce okumaları faydalı olacaktır. Daha sonra Konya şubemizdeki danışmanlarımızla iletişime geçerek vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi başvurusu ile ilgili 4 adım:

1. Adım: Seyahat amacınıza ve kişisel durumunuza uygun olarak seçilen Azerbaycan vizesi için gerekli belgeleri e-posta olarak talep edin.

2. Adım: E-postada belirtilen tüm belgeleri tam olarak hazırlayın ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu doldurun.

3. Adım: Tüm belgeleri ve doldurduğunuz formu Konya şubemize ulaştırın.

4. Adım: Vizenizin onaylanma aşamasına kadar danışmanlarımızla iletişimde kalın ve vizeniz onaylanınca teslim alın.

Azerbaycan Vizesi için gerekli belgeler

Hangi Azerbaycan vizesine başvurmak istiyorsanız, web sitemizde Azerbaycan başlığı altındaki vize türleri bölümlerinde o vizeye ait belge listelerini bulabilirsiniz. Bu listelere bakarak belge hazırlığı yapabilirsiniz. Ancak danışmanlarımıza öncelikle Azerbaycan’a değişik seyahat amaçlarından hangisi için gideceğinizi daha sonra da iş ve yaş gibi kişisel bilgilerinizi aktardıktan sonra sizin için özel olarak hazırlanacak Azerbaycan e-vize başvuru belgeleri listesini isteyebilirsiniz. Talebiniz halinde danışmanlarımız en kısa zamanda belge listesinin, Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunun ve ücret bilgisinin bulunduğu e-postayı tarafınıza ileteceklerdir.

Ayrıca pasaportunuz Azerbaycan vizesi alınması gereken bir türde mi yoksa değil mi danışmanlarımızdan öğreniniz. Her şey uygunsa e-postadaki belge ve formları en kısa sürede hazırlamalı ve tamamladıktan sonra Vize Merkezi Konya şubemizdeki danışmanlarımıza ulaştırmalısınız. Bunun için Konya şubemizi ziyaret edebileceğinizi unutmayınız. Ayrıca fiziksel olarak ulaştırmanız gereken belgelerinizi kargoya verebilir ya da daha hızlı bir şekilde iletmeniz gereken durumlarda kurye ile şubemize ulaştırabilirsiniz. Diğer belgeler ve formları ise e-posta yoluyla gönderebilirsiniz. Lütfen belgelerinizi ne şekilde ulaştıracağınızdan danışmanlarımızı haberdar ediniz. Belgelerinizin Vize Merkezi Konya şubesine ulaşmasının akabinde Azerbaycan e-vize başvuru işlemlerinize derhal başlanacaktır.

Vize Merkezi Konya Şubesi Çalışma Saatleri:

Hafta içi: 08.30 ve 18.30

Cumartesi: 10.00 ve 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Konya şubesi hizmetinizdedir.

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Konya şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz.  Bartın, Kahramanmaraş, Mardin, Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Bingöl, Kütahya, Tunceli, Şanlıurfa, Çankırı, Kırklareli, Erzurum, Tokat, Ardahan, Rize,  Aksaray, Bayburt, Muş, Siirt, Eskişehir, Kastamonu, Van, Sivas, Niğde, Iğdır,  Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman,  Trabzon, Ordu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane Adana, Kars, Hakkâri, Hatay, Zonguldak, Diyarbakır, Elazığ, Karabük, Gaziantep, Malatya, Erzincan, Batman, Şırnak, Düzce, Nevşehir, Bilecik, Kilis,  Osmaniye, şehirlerinde yaşayan ve Azerbaycan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Konya şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Azerbaycan e-vize için başvuru yapılabilecek en uygun tarihler nelerdir?

Azerbaycan vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Konya şubemizdeki danışmanlarımızla görüşmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvuru yapmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurusu yapabileceğiniz en erken tarihi seyahatinizden 6 ay öncesi olarak belirlemiştir. Seyahatinize 6 aydan daha fazla bir zaman varsa Azerbaycan Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyebilecektir. Başvuru tarihinizden emin olamıyorsanız danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ek olarak eğer seyahatinize 3 iş gününden daha az bir zaman kaldıysa elektronik vize başvuru sistemi başvurunuzu kabul etmeyecektir. Azerbaycan e-vize sistemi vizenizin başlangıç tarihini otomatik olarak seçmektedir. Seçtiği tarih başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olmaktadır. Bu nedenle vizenizin başlangıç tarihinin seyahat tarihinizle uyması için seyahatinizden en az 3 iş günü önce başvuru yapmanız şarttır. Seyahatinize çok kısa bir zaman kala başvuru yapmanız tavsiye edilmemektedir. Bu tür bir başvuru yapılması durumunda online sistemin hata vermesi ya da konsolosluk kaynaklı gecikmeler sebebiyle vizenizin çıkış süresinin uzaması ve seyahatinizin tehlikeye girmesi söz konusu olabilir. Bu şekilde aksaklıklarla karşılaşmamanız için lütfen başvuru tarihinizi doğru olarak belirleyin veya danışmanlarımızdan konu ile ilgili destek alın.

Azerbaycan’ı hangi amaçla ziyaret edeceksiniz?

Azerbaycan’a neden seyahat etmek istediğinizi önceden belirlemiş olmanız ve danışmanlarımıza aktarmış olmanız şarttır. Azerbaycan e-vize başvurunuz seyahat amacınıza göre seçilecek Azerbaycan vizesi için yapılacak ve başvuru için gereken belgelerin listesi yine seyahat amacınıza göre danışmanlarımızca hazırlanacaktır. Bu nedenlerle Azerbaycan’ı hangi amaçla ziyaret edeceğiniz vize başvurunuzun en başından beri belli olmalıdır. E-vize başvuru süreciniz bittikten sonra vize türünüzü değiştiremezsiniz. Vizenizin olumsuz olarak sonuçlanmaması için lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin ve evraklarınızı danışmanlarımızın oluşturduğu listeye göre hazırlayın. Konuyla ilgili her zaman danışmanlarımızın yardımını isteyebilirsiniz

Azerbaycan e-vize başvuru işlemlerinize belgeleriniz Konya şubemize ulaşınca başlanacaktır.

Danışmanlarımızın size özel olarak hazırladıkları belge listesinde yer alan tüm belgeleri istenildiği gibi hazırlamalısınız. Ayrıca Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu doldurmalı ve bu formu da belgelerinize eklemelisiniz. Belgeler hazırlama sürecinde aklınıza takılan tüm sorular için danışmanlarımızla iletişim kurabileceğinizi unutmayınız. Listede yer alan tüm belgeleri temin edip, Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu da hazırladıysanız vakit kaybetmeden tümünü Vize Merkezi Konya şubemize ulaştırınız. Belgeleriniz Konya şubemize ulaşmadan danışmanlarımız Azerbaycan e-vize işlemlerinize başlayamayacaktır. Ayrıca belgeleriniz şubemize ulaşınca kontrol edilecek ve herhangi bir problem ya da doğru hazırlanmamış belge söz konusuysa, danışmanlarımızın yeniden istediği belgeleri şubemize en kısa zamanda ulaştırmanız gerekecektir. Belgelerinizi Konya şubemize nasıl ulaştıracağınız tamamen sizin isteğinize bırakılmıştır. İsterseniz Konya şubemize şahsen uğrayarak birlikte çalıştığınız danışmanlarımıza bırakabilirsiniz. Ya da tüm belgelerinizi kargoya vererek Konya şubemize gönderebilir veya kurye ile şubemize ulaştırabilirsiniz.

Azerbaycan e-vize başvurusu için otel ya da uçak rezervasyonu yaptırılması şart mıdır?

Azerbaycan vizesi başvurularında Azerbaycan Konsolosluğu tarafından otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu bilgileri istenmektedir. Öncelikle rezervasyon bilgilerinizi danışmanlarımızla paylaşmanız ayrıca rezervasyon belgelerinizi de başvuru evraklarınızın arasına eklemeniz gerekmektedir. Otel – uçak rezervasyonu bilgileriniz daha sonra Azerbaycan e-vize başvuru formlarına da yazılacaktır. Azerbaycan e-vize başvurunuzu yaparken henüz rezervasyonlarınız hazır değilse bu durumdan danışmanlarımızı haberdar ediniz. Rezervasyon tarihlerinizi ayarlarken Azerbaycan e-vize sisteminin otomatik olarak belirleyeceği vize başlangıç tarihinizi göz önünde bulundurmayı unutmayınız. Başvuru yaptığınız tarihin 3 gün sonrası vizenizin başlangıç tarihi olacaktır. Bu nedenle vizenizin başlama tarihi ile otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonlarınızın tarihlerinin birbirini tutması bakımından Azerbaycan e-vize sistemi tarafından belirlenecek bu tarihe dikkat ediniz.

Azerbaycan e-vize başvurusunda dikkat etmeniz gerekenler:

  • Azerbaycan e-vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için pasaportunuzun başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
  • Azerbaycan e-vizeniz başlangıç tarihinden itibaren 90 gün geçerlidir. Vizenizin geçerli olduğu 90 gün içinde Azerbaycan’a seyahat edebilir ve ülkede 30 gün boyunca kalabilirsiniz.
  • Azerbaycan’da 10 günden fazla kalacaksanız, otel, pansiyon gibi bir yerde kalıyorsanız yönetimine, bir evde konaklıyorsanız ev sahibi ya da apartman yönetici aracılığı ile orada kaldığınızı Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Göçmenlik Servisi’ne ücretsiz olarak kaydettirmeniz gerekmektedir.
  • Azerbaycan e-vize başvurunuz olumlu sonuçlanmış olsa dahi, eğer 1991 yılından sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın resmi izni olmaksızın Dağlık Karabağ ve Ermenistan’a gittiyseniz ve pasaportunuzda bu ziyaretlerinize dair mühürler varsa Azerbaycan topraklarına girmenize izin verilmeyecektir.
  • Azerbaycan e-vize prosedür işlemleri arasında konsolosluk mülakatı, biyometrik fotoğraf, parmak izi verilmesi gibi uygulamalar bulunmamaktadır. Bu aşamalarla ilgili değişiklik yapma yetkisi tamamen Azerbaycan Konsolosluğu’na aittir.

Azerbaycan Vizesi kaç günde alınır?

Azerbaycan vizesi için Vize Merkezi Konya şubemizden başvuru yaparsanız, belgeleriniz şubemize ulaştıktan sonra başvuru süreciniz danışmanlarımız tarafından başlatılır. Vize başvurunuzu yapmak veya belge ulaştırmak için Vize Merkezi Konya şubemizi her zaman şahsen ziyaret etmek zorunda değilsiniz. Tüm belgelerinizi ve doldurmuş olduğunuz Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu kargo – kurye kullanarak şubemize gönderebilirsiniz. Danışmanlarımız uygun görürse bazı belgelerinizi taratıp e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz. Başvuru aşaması sona erdikten sonra Azerbaycan Konsolosluğu başvurunuzu inceler ve onaylama ya da onaylamama konusunda bir karar verir. Konsolosluğun inceleme ve karar verme aşaması yaklaşık olarak 3 iş günü sürmektedir. Azerbaycan Konsolosluğu vize başvurunuzu onaylarsa vizenizi elektronik ortamda gönderecektir. Bu durumda danışmanlarımız derhal size ulaşarak vizenizi e-posta olarak size ileteceklerdir. Azerbaycan’a gitmeden önce e-vizenizden bir çıktı alarak pasaportunuzla birlikte seyahat etmeniz yeterli olmaktadır.

 

 

 

daha fazla göster

Telefon
x