Azerbaycan Büyükelçiliği Ankara

Azerbaycan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Azerbaycan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Azerbaycan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Azerbaycan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Azerbaycan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Azerbaycan ülkesinin Türkiye'deki resmi kuruluşudur. Burada Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ilişkiler düzenlenir ve Azerbaycan vatandaşlarının işlemleri ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Azerbancan ile ilgili işlemleri halledilir.

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Büyükelçisi

H.E. Mr. Faig Baghirov'dur.

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği ise Oran, Diplomatik site, Bakü sokak No.1, Ankara – 06450 adresinde bulunur. Randevu hafta içi günlerin içinde alınabilmektedir. Randevu ve çağrı saatleri 09:00 ile 18:00 arasındadır ve öğle arası 13:00 ile 14:00 arasında olmaktadır.

Azerbaycan Vizesi Başvuru Formu

Azerbaycan vize başvuru formu Azerbaycan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Azerbaycan vizesi alınmasında gereklidir. Azerbaycan vizesi başvuru formu Azerbaycan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Azerbaycan Konsolosluğunda Azerbaycan vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Azerbaycan vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Azerbaycan vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Azerbaycan vizesi başvuru formu Türkçe– İngilizce ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Azerbaycan Vize Ücretleri

Azerbaycan vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Azerbaycan devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Azerbaycan vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Azerbaycan vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Azerbaycan vize işlem süreleri vize türüne göre değişmekle beraber normal şartlarda ve zamanlarda 3, 4 ya da 5 iş günü bir zaman alır. Acil durumlarda 2 iş günü ve ekspres vize de ise 1 iş günü gibi bir zamanda sonuçlanır. Ancak ekspres vize Dışişleri Bakanlığı çağrısı gibi durumlarda verilir.

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği harita üzerindeki adresi

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon