Azerbaycan Başkonsolosluğu İstanbul

Azerbaycan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Azerbaycan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Azerbaycan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Azerbaycan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Azerbaycan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Azerbaycan Konsolosluğu

Azerbaycan Konsolosluğu Azerbaycan vize işlemleri olmak üzere diğer izinleri de yasal olarak düzenleme gibi işlemleri de yapan bir konsolosluk birimidir. Azerbaycan Konsolosluğunda vize işlemlerinizi yapacaksanız öncelikle randevu alıp gitmeniz gerekir. Azerbaycan Konsolosluğu pasaport sahibi olmayan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmez.

Azerbaycan vize işlemleri içinde istenen en önemli evraklardan biri hiç şüphe yok ki sahip olduğunuz pasaportunuzdur. Eğer bir pasaportunuz bulunmuyorsa pasaport sahibi olmanın en kısa yolu sakini olduğunuz il ya da ilçe merkezinizdeki ya da çok gerekmesi halinde başka il ya da ilçe merkezlerindeki emniyet merkezlerinde ya da polis merkezlerinde kendi şahsınız adına pasaport bölümünde başvurusunda bulunabilirsiniz.

Pasaport başvuruları şahsa münhasır olduğundan dolayı bu işlemleri şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için gerekli olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte verebilmelisiniz. Bu bağlamda ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenebilir ve bazı sorular sorulabilir. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz de alınır ve bu yüzden parmaklarınızın parmak izi olan kısımlarının yaralanmamış ya da işlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek, zorlaştıracak nesnelerle, boyalarla kaplı olmamasına özen göstermenizde fayda görüyoruz. Ayrıca pasaport başvurusu için biyometrik fotoğraflar da götürmeyi unutmamanız gerekir. İşlemleriniz onaylanır ve pasaportunuz olumlu cevap alırsa ondan sonra pasaportunuz sizin belirlediğiniz bir adrese teslim edilmek üzere gönderilir.

Azerbaycan Konsolosluğu: İstanbul, Zeytinoğlu Caddesi No 65, Akatlar Beşiktaş / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Başvuru günleri; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 09:00 – 12:30 arası vatandaşların kabul saatleridir. Saat 15:00 – 16:00 arası vatandaşlara hazır belgelerin iade edilmesi saatidir. Saat 15:00 – 18:00 arası vatandaşların telefonla bilgi edinme saatleri olarak ayarlanmıştır. Eğer Azerbaycan Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da isterseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak bizler randevu alır ve Azerbaycan vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Azerbaycan vizesi 1 ya da 2 veya 3 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Azerbaycan Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Azerbaycan vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız. Bunları sizler için evraklar kısmında topladık. Ancak burada ayrıca belirtmek zorundayız ki Umman’a ancak hava yoluyla gidebilirsiniz. Deniz yolculuğu için ticari durumlar söz konusudur. 

Ayrıca Azerbaycan Konsolosluğuna Azerbaycan vizesi için başvuruda bulunacaksanız Azerbaycan için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Azerbaycan Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Azerbaycan vize başvuruları Azerbaycan Konsolosluğu ve Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Azerbaycan vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Azerbaycan vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Azerbaycan vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Azerbaycan vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Azerbaycan vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Azerbaycan vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Azerbaycan Konsolosluğuna Azerbaycan vizesi için başvuruda bulunacaksanız Azerbaycan için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Azerbaycan Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Azerbaycan vize başvuruları Azerbaycan Konsolosluğu ve Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu anlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Azerbaycan vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Azerbaycan vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Azerbaycan vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Azerbaycan vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Azerbaycan vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Azerbaycan vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon