İzmir

Adres

Cumhuriyet Bulvarı Mayıs İş Merkezi No:123 / 33-34 Alsancak / İzmir

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, İzmir

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

Azerbaycan Vizesi için başvuru yapmak isteyen kişilerin ön bilgilendirmeye sahip olmaları için hazırlanan bu sayfayı mutlaka okumalarını öneriyoruz. Vize Merkezi İzmir şubemizden yapacağınız Azerbaycan Vizesi başvurularınızda bu sayfadan yararlanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Vize Merkezi İzmir şubemizi bizzat ziyaret edebilir, çağrı merkezimizi arayabilir veya e-posta adresine ileti göndererek vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi başvurusunda izleyeceğiniz adımlar:

1. Adım: Azerbaycan vizesi başvurunuz için size uygun Azerbaycan vizesi türüne göre hazırlanmış evrak listesini talep edin.

2. Adım: E-postada bulunan Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu tam olarak doldurun ve diğer tüm evrakları temin edin.

3. Adım: Evrak hazırlama işlemleriniz bittikten sonra istenen tüm evrak ve formu İzmir şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırın.

4. Adım: Başvurunuzla ilgili gelişmeleri öğrenmek için vize uzmanlarımızla kontak halinde kalın ve vizeniz çıkınca teslim alın.

Azerbaycan Vizesi için gerekli evraklar

Azerbaycan Vizesi başvurunuzu yapmadan önce Azerbaycan’ı hangi amaçla seyahat edeceğinizi bilerek, bu amaca uygun olarak web sitemizdeki Azerbaycan sayfalarına ve alt başlıklarına bakabilir, buradaki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak esas olan, kişisel durumunuzu ve hangi Azerbaycan Vizesine başvuracağınızı vize uzmanlarımıza aktardıktan sonra içinde size özel evrak listesinin, vize bilgilerinin ve ücret detaylarının yer aldığı e-postayı talep etmektir. Eğer pasaportunuz Azerbaycan e-vize başvurusu için uygunsa e-postadaki evrakları hazırlamaya başlayabilirsiniz. Alacağınız bu e-postada yer alan evraklar sizin için en doğru olan evraklardır ve en kısa zamanda tümünü temin edip vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formundaki tüm soruları boş bırakmadan yanıtlamayı unutmayınız. Evraklarınız Vize Merkezi İzmir şubesindeki vize uzmanlarımıza ulaşır ulaşmaz vize başvurunuz için gerekli online formlar doldurularak başvuru süreciniz başlatılacaktır. Bu nedenle başvurunuzun yapılabilmesi için mutlaka evraklarınızın İzmir şubemize ulaşması gerekmektedir. Bu anlamda evraklarınızı dilediğiniz gibi şubemize ulaştırabilirsiniz. İsterseniz şahsen İzmir şubemize uğrayabilir, vize uzmanlarımızla görüşebilir ve evraklarınızı elden teslim edebilirsiniz. İsterseniz hiç buna gerek kalmadan kargo veya kurye yoluyla evraklarınızı şubemize gönderebilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi / Salı / Çarşamba / Perşembe / Cuma: 08.30 ve 18.30 saatleri,

Cumartesi: 10.00 ve 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi İzmir şubesi hizmetinizdedir.

Belirtilen mesai saatleri içinde olduğu sürece Vize Merkezi İzmir şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Vize uzmanlarımızla görüşebilir ve vize başvurusunda bulunabilirsiniz. İzmir şubemizi ziyaret etmeniz için önceden randevu almanıza gerek yoktur. Aydın, Isparta, Çanakkale, Manisa, Afyon, Balıkesir, Burdur, Denizli, Mersin, Muğla ve Uşak illerinde yaşayan ve Azerbaycan vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler İzmir şubemizden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Azerbaycan e-vize başvurusu en erken ve en geç ne zaman yapılabiliyor?

Vize başvurunuzu en erken yapabileceğiniz tarihi Azerbaycan Konsolosluğu belirlemiştir. Bu tarih seyahat tarihinizden en fazla 6 ay öncesidir. Daha erken bir tarihte başvuru yapamazsanız, Azerbaycan e-vize sistemi seyahat tarihinizden en fazla 6 ay öncesini başvuru tarihi olarak kabul etmektedir. Bununla birlikte seyahatinize 3 iş gününden daha az bir süre kaldıysa sistem yine başvuru kabul etmemektedir. Azerbaycan e-vize sistemi, vizenizin başlangıç tarihini otomatik olarak başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olarak belirlemektedir. Lütfen vize için başvuru yaptığınız tarih ile seyahat tarihiniz arasından uygun bir zaman olduğundan emin olunuz.

Azerbaycan vizesi alırken seyahat amacınıza uygun vizeye başvurmalısınız.

Lütfen Azerbaycan’ı neden ziyaret etmek istediğinizi belirleyerek seyahat amacınızın turistik, ticari veya diğer seyahat amaçlarından hangisi olduğunu lütfen öncelikle vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarınız daha sonra da Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunda doğru olarak belirtiniz. Online başvurunuz seçtiğiniz Azerbaycan vizesi türüne göre yapılacaktır. Ayrıca vize uzmanlarımızın size özel e-posta olarak gönderecekleri hazırlamanız gereken evraklar bu seyahat amacına uygun olarak oluşturulacaktır. Azerbaycan e-vize için online başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra vize türünüzü değiştiremezsiniz.

Azerbaycan e-vize başvuru işlemleriniz tüm evraklarınız İzmir şubemize ulaştıktan sonra başlayacaktır.

İzmir şubemizdeki vize uzmanlarımız tarafından oluşturulan evrak listesindeki tüm evrakları hazırlayınız ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu da doldurarak en kısa zaman içinde Vize Merkezi İzmir şubemize gönderiniz. Lütfen evrak hazırlama sürecinde aklınızda oluşan tüm sorularla ilgili olarak her zaman vize uzmanlarımıza danışabileceğinizi unutmayınız. Evrakları tamamladıysanız ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu da tam olarak doldurduğunuzdan eminseniz lütfen hepsini vize uzmanlarımıza iletiniz. Bunun için Vize Merkezi İzmir şubemizi ziyaret ederek evraklarınızı vize uzmanlarımızla elden teslim edebilirsiniz. Ya da tüm evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim ederek İzmir şubemize gönderebilirsiniz. Fiziksel olarak göndermeniz gerekmeyen form gibi evrakları vize uzmanlarımızla iletişime geçerek e-posta yoluyla gönderebilirsiniz. Vize uzmanlarımız evraklarınızı aldıktan sonra kontrol edecek ve yanlış bir evrak olması veya evraklarda eksiklik bulunması durumunda sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Bu durumda en kısa zamanda yeniden evrak hazırlayarak İzmir şubemize göndermeniz gerekecektir.

Azerbaycan e-vize başvurusu yapmadan önce otel ve uçak rezervasyonu yaptırmalı mıyım?

Tüm Azerbaycan Vizesi başvurularınızda otel ve uçak rezervasyonu yaptırmış olmanız gerekmektedir. Lütfen otel ve uçak rezervasyonu bilgilerinizi vize uzmanlarımızla paylaşınız belgelerini de diğer tüm evraklarınızla birlikte Vize Merkezi İzmir şubemize ulaştırınız. Rezervasyon bilgileriniz online başvuru formlarına girilecek, başvuru için gerekli evrakları arasına rezervasyon belgeleriniz de eklenecektir. Azerbaycan e-vize başvurusu için Vize Merkezi İzmir şubemizdeki vize uzmanlarımızla görüştüğünüzde otel veya uçak rezervasyonunuz yoksa durumunuzu lütfen vize uzmanlarımıza bildiriniz. Azerbaycan e-vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için mutlaka rezervasyon yaptırmış olmanız gerekmektedir. Otel ve uçak rezervasyonlarınızın tarihini Azerbaycan e-vize sistemine göre ayarlamanız gerekmektedir. Azerbaycan e-vize sistemi, vizenizin başlangıç tarihini otomatik olarak başvuru tarihinizden 3 iş günü sonrası olarak belirlemektedir. Dolayısıyla otel ve uçak rezervasyonlarınız bu tarihe göre yapmayı unutmayınız.

Azerbaycan vizesi hakkında önemli uyarılar:

  • Azerbaycan e-vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için pasaportunuzun başvuru yaptığınız tarihten itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
  • Azerbaycan e-vizeniz onaylandığı takdirde başlangıç tarihinden itibaren 90 gün boyunca geçerli olacaktır. Bu süre içinde Azerbaycan’a seyahat edebilirsiniz fakat en fazla 30 gün boyunca ülkede kalabilirsiniz.
  • Azerbaycan’a seyahat ettikten sonra 10 günden fazla kalmak istiyorsanız, mutlaka Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Göçmenlik Servisi’ne ücretsiz olarak kaldığınız yerle ilgili kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bunun için otel vb. bir yerde kalıyorsanız kaldığınız yerin yönetiminden, bir evde kalıyorsanız apartman yönetimi ya da ev sahibinden mutlaka kaydınızı yaptırmalarını istemelisiniz.
  • Azerbaycan e-vizeniz çıkmış olsa dahi, 1991 yılından sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın resmi izni olmaksızın Dağlık Karabağ ve Ermenistan’ı ziyaret ettiyseniz ve pasaportunuzda söz konusu mühürler varsa Azerbaycan’a girmenize izin verilmemektedir.
  • Azerbaycan e-vize başvuru işlemlerinde konsoloslukta katılmanız gereken bir mülakat ya da biyometrik randevu gibi aşamalar söz konusu değildir. Süreçle ilgili değişiklik yapma yetkisi tamamen Azerbaycan Konsolosluğu’na aittir.

Azerbaycan Vizesi kaç günde alınır

Azerbaycan vizesine başvuru süreciniz, vize uzmanlarımıza gerekli bilgileri aktardıktan sonra size gönderecekleri e-posta ile başlamaktadır. Bu e-postada belirtilen tüm evrakları hazırlamalı ve özellikle Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formundaki tüm soruları cevaplamalısınız. Hazırlamanız gereken belgeleri ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu dilediğiniz şekilde İzmir şubemize ulaştırdıktan sonra vize uzmanlarımız derhal işlemlerinize başlayacaklardır. Online olarak yapılacak Azerbaycan e-vize başvurunuz tamamlandıktan sonra istenen tüm evrakları doğru olarak hazırladıysanız ve Azerbaycan e-vize alabilmek için tüm şartları taşıyorsanız bu aşamadan itibaren vizenizin onaylanması ile ilgili tüm süreç Azerbaycan Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olacaktır. Bu süreç 3 iş günü içinde tamamlanmaktadır. Konsolosluk e-vize başvurunuzu kabul ederse, vizenizi elektronik ortamda gönderecektir. Vize uzmanlarımız tarafından e-posta adresinize iletilecek e-vizenizden Azerbaycan’a seyahat etmeden önce bir çıktı almanız ve pasaportunuzun yanında bu çıktıyla birlikte seyahat etmeniz gerekmektedir.

 

 

daha fazla göster

Telefon
x