İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

online@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, İstanbul

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa, Azerbaycan Vizesi için Vize Merkezi İstanbul şubesinden başvuru yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Azerbaycan Vizesi başvurunuzu hızlı bir şekilde yapabilmeniz için lütfen bu sayfayı dikkatlice okuyunuz. İstanbul şubemizden Azerbaycan vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler, şubemizi şahsen ziyaret edebilirler. Başvuru işlemlerinizi şubemizi ziyaret etmeden de yapabilirsiniz. Web sitemizde mevcut olan iletişim numaralarımızdan veya online@vizemerkezi.com e-mail adresimizden vize uzmanlarımızla ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanlarımız en kısa sürede başvuru işlemlerinize başlayacaklardır.

Azerbaycan Vizesi başvurusu için izlemeniz gereken 4 adım:

1. Adım: Azerbaycan vizesi başvurunuz için vize türünüze ve kişisel durumunuza göre belirlenmiş evrak listesini talep edin.

2. Adım: Evrak listesini e-posta olarak aldıktan sonra istenen tüm evrakları hazırlayın, Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu doldurun.

3. Adım: Tüm evrakları hazırlayıp formu doldurduktan sonra en kısa süre içinde tümünü İstanbul şubemize ulaştırın.

4. Adım: Vize başvurunuzla ilgili vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz çıkınca teslim alın.

Azerbaycan Vizesi için gerekli evraklar

Web sitemizin Azerbaycan başlığı altındaki ilgili bölümlerinde o Azerbaycan vizesine ait evrak listelerine ulaşmanız mümkündür. Bu listeleri rehber olarak alıp evrak hazırlığı yapabilirsiniz. Ancak vize uzmanlarımıza öncelikle Azerbaycan’ı turistik, ticari, transit veya eğitim gibi seyahat amaçlarından hangisi için gideceğinizi daha sonra da tüm kişisel bilgilerinizi verdikten sonra sizin için özel olarak oluşturacağı evrak listesini e-posta olarak talep etmeniz de mümkündür. Başvuracağınız Azerbaycan vizesi ve kişisel özellikleriniz farklı evrak listeleri oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle vize uzmanlarımızın e-posta olarak göndereceği evrak listesine göre hazırlık yapmanızı tavsiye ediyoruz. Talebiniz halinde vize uzmanlarımız en kısa zamanda evrak ve formların yer aldığı e-postayı tarafınıza ileteceklerdir. Ayrıca lütfen pasaportunuzun Azerbaycan e-vize için uygun olup olmadığını vize uzmanlarımızdan öğreniniz. Eğer uygunsa e-postadaki evrak ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu en kısa sürede hazırlamalı ve Vize Merkezi İstanbul şubemize ulaştırmalısınız. Bunun için İstanbul şubemizi her zaman randevu almanıza gerek olmadan ziyaret edebileceğinizi unutmayınız. Bunun yerine evraklarınızı kargo - kurye yoluyla, diğer evraklar ve formları ise e-posta yoluyla ulaştırmayı tercih edebilirsiniz. Lütfen evraklarınızı ne şekilde ulaştıracağınızdan vize uzmanlarımızı haberdar ediniz. Evraklarınızın Vize Merkezi İstanbul şubesine ulaşmasının akabinde Azerbaycan Vizesi başvuru işlemlerinize derhal başlanacaktır.

Vize Merkezi İstanbul Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi / Salı / Çarşamba / Perşembe / Cuma günleri: 08.30 ile 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi: 10.00 ile 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi İstanbul şubesi hizmetinizdedir.

Vize Merkezi İstanbul şubesini ziyaret etmeden önce herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur. Mesai saatleri içinde olduğu sürece her zaman şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımızla görüşebilir ve vize başvurusu yapabilirsiniz. Tekirdağ, Kocaeli, Edirne, Kırklareli, İzmit, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Adapazarı, Çanakkale ve Yalova illerinde ikamet eden ve vize başvurusu yapmak isteyen herkes İstanbul şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Azerbaycan e-vize başvurumu en erken ne zaman yapabilirim?

Azerbaycan Vizesi başvurunuzu yapmadan önce lütfen seyahat tarihinize dikkat ederek bu tarihle başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olmasına özen gösteriniz. Vize başvurunuzu seyahatinizden en fazla 6 ay önce yapabileceğinizi unutmayınız. Bu tarihten daha önce yapacağınız Azerbaycan e-vize başvuruları sistem tarafından kabul edilmemektedir. Ayrıca seyahatinize 3 iş gününden az bir süre kaldıysa da başvuru yapamazsınız. Azerbaycan e-vize sistemi, vizenizin başlangıç tarihini otomatik olarak başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olarak belirlemektedir.

Başvuracağınız Azerbaycan vizesinin türünün belirlenmesi için seyahat amacınızı vize uzmanlarımıza aktarmalısınız.

Azerbaycan’a yapacağınız ziyaretin amacı, vize başvurunuzun en başından en sonuna kadar belirleyici etkenlerden biridir. Azerbaycan’a turistik, ticari veya diğer amaçlardan biri nedeniyle gideceğinizi öncelikle vize uzmanlarımıza aktarmanız daha sonra da dolduracağınız Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunda belirtmeniz şarttır. Tüm başvuru işlemleriniz buna göre yapılacak, hazırlamanız gereken evraklar buna göre belirlenecektir. Bu nedenle seyahat amacı başvurunuzun en başından beri belli olması gereken ve başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra asla değiştirilemeyen bir konudur. Azerbaycan e-vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için doğru hazırlanmış evraklarla doğru vize türüne başvurulması şarttır.

Azerbaycan e-vize başvurunuzun yapılabilmesi için evraklarınızı İstanbul şubemize ulaştırmalısınız.

Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanlarımızın size özel olarak hazırladığı evrak listesini ve seyahat amacınıza göre doldurmanız gereken Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu lütfen hiçbir eksik bilgi bırakmadan hazırlayınız. Evrak hazırlama sürecini tamamladıktan sonra en kısa zamanda bu evrakları vize uzmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde evraklarınız ve formlarınız olmadan başvuru işlemlerinize başlanamayacaktır. Evraklarınızı ne şekilde Vize Merkezi İstanbul şubemize ulaştırmak istediğiniz tamamen sizin takdirinizdedir. Şubemizi her zaman randevu almadan ziyaret edebileceğinizi ve evraklarınızı teslim edebileceğinizi hatırlatırız. Bunun yerine evraklarınızı kurye veya kargo yoluyla vize uzmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Ayrıca fiziksel olarak göndermeniz gerekmeyen tüm evrakları ve formu vize uzmanlarımızla iletişime geçerek e-posta olarak gönderebilirsiniz. Vize uzmanlarımız göndermiş olduğunuz evraklarda bir yanlışlık veya eksiklik tespit ederse sizden yeniden evrak talep edebilir. Bu durumda başvurunuzun gecikmemesi için lütfen en kısa zamanda yeniden istenen evrakları da temin ediniz.

Azerbaycan e-vize başvurusu yaparken otel ve uçak rezervasyonu isteniyor mu?

Vize Merkezi İstanbul şubesinden yapacağınız Azerbaycan Vizesi başvurularınız için otel ve uçak rezervasyonu yaptırmanız ve belgelerini vize uzmanlarımızla paylaşmanız gerekmektedir. Ayrıca bu rezervasyon bilgileriniz vize uzmanlarımızın yapacağı online başvurunuzda da gerekli olacaktır. Başvurunuzu yaparken otel veya uçak rezervasyonunuz yoksa lütfen bu durumu vize uzmanlarımıza bildiriniz. Başvurunuzun geçerli olabilmesi için belgelerinizin arasında mutlaka eklenmesi gereken rezervasyon belgeleriniz konusunda size yol göstereceklerdir. Azerbaycan e-vize sisteminin, vize başlangıç tarihinizi başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olarak belirlediğiniz unutmayınız ve rezervasyonlarınızı bu tarihe göre yapınız. 

Azerbaycan vizesi hakkında önemli uyarılar:

  • Azerbaycan e-vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için pasaportunuzun başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
  • Azerbaycan e-vize başvurunuz onaylandığında başlangıç tarihinden itibaren 90 gün boyunca geçerli olacaktır. Bu 90 gün içinde Azerbaycan’a seyahat edebilirsiniz ancak Azerbaycan’da en fazla 30 gün boyunca kalabilirsiniz.
  • Azerbaycan’a seyahat ederek 10 günden fazla ülkede kalacak Azerbaycan vatandaşı olmayan herkesin geçici olarak konakladıkları otel vb. yerlerin yönetimine, evde kalıyorlarsa ev sahibi veya apartman yönetimine durumlarını bildirerek Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Göçmenlik Servisi’ne ücretsiz olarak kayıt yaptırmalarını istemeleri gerekmektedir.
  • Azerbaycan e-vize başvurunuz kabul edilmiş olsa bile 1991 yılından sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın resmi izni olmaksızın Ermenistan Cumhuriyeti veya Dağlık Karabağ bölgelerini ziyaret eden kişilerin Azerbaycan sınırlarına girmesine izin verilmeyecektir. Pasaportunuzda söz konusu yerlerle ilgili giriş mührü bulunmamalıdır.
  • Azerbaycan vize başvuru işlemleri arasında konsoloslukta mülakata katılmak ya da biyometrik veri randevusu gibi aşamalar bulunmamaktadır. Süreçle ilgili değişiklik yapma yetkisi tamamen Azerbaycan Konsolosluğu’na aittir.

Azerbaycan Vizesi kaç günde alınır

Vize Merkezi İstanbul şubesinden yapacağınız Azerbaycan elektronik vize başvurunuz size özel olarak oluşturulup gönderilen e-postada sizden istenen tüm evrakları tam olarak hazırladıktan ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu tam olarak doldurduktan sonra vize uzmanlarımıza ulaştırmanızdan itibaren başlamaktadır. Vize uzmanlarımız online başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra Azerbaycan Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında bir karar vermesi beklenecektir. Konsolosluğun e-vize başvurunuzu kabul etmesi veya reddetmesi kararını vermesi yaklaşık olarak 3 iş günü sürmektedir. Konsolosluk vizenizle ilgili kararını bildirdikten sonra vize uzmanlarımız tarafınıza ulaşarak başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandığını bildireceklerdir. Vizeniz çıktıysa, konsolosluk tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Dolayısıyla vize uzmanlarımız tarafından e-posta adresinize gönderilecek vizenizin, Azerbaycan seyahatiniz öncesi bir çıktısını almanız ve bu çıktıyı pasaportunuzla birlikte yanınızda taşımanız Azerbaycan’a giriş yapabilmeniz için yeterli olmaktadır.

 

 

daha fazla göster

Telefon
x