Bursa

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Bursa

Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımıza danışmak ve Azerbaycan vizesi için e-vize başvuru işlemi yapmak için her zaman şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Başvuru işlemi yapmak için mutlaka şubemizde bulunmanız şart değildir. Bursa şubemizin çağrı merkezini arayabilir veya online@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Vize Merkezi Bursa şubemiz aracılığı ile Azerbaycan e-vize başvurusu yapmak istiyorsanız bu web sayfasındaki bilgileri başvurunuzdan önce okumanız yararınıza olacaktır. Daha sonra Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımızla iletişime geçerek vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi başvurusu ile ilgili 4 adım:

1. Adım: Seyahat amacınıza ve kişisel durumunuza uygun olarak seçilen Azerbaycan vizesi için gerekli evrakları e-posta olarak talep edin.

2. Adım: E-postada belirtilen tüm evrakları doğru olarak hazırlayın ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu doldurun.

3. Adım: Tüm evrakları ve doldurduğunuz formu Bursa şubemize ulaştırın.

4. Adım: Vizenizin onaylanma aşamasına kadar vize uzmanlarımızla iletişimde kalın ve vizeniz onaylanınca teslim alın.

----

Azerbaycan Vizesi için gerekli evraklar

Hangi türde Azerbaycan vizesine başvurmak istiyorsanız, web sitemizin Azerbaycan başlığı altındaki vize türleri bölümlerinde o vizeye ait evrak listelerini bulabilirsiniz. Bu listelere bakarak evrak hazırlığı yapabilirsiniz. Ancak vize uzmanlarımıza öncelikle Azerbaycan’a turistik, ticari, transit veya eğitim gibi seyahat amaçlarından hangisi için gideceğinizi daha sonra da tüm kişisel bilgilerinizi aktardıktan sonra sizin için özel olarak oluşturulacak Azerbaycan e-vize başvuru evrakları listesini isteyebilirsiniz. Evrak listeleri çalışan biri mi öğrenci mi olduğunuza göre ya da buna benzer pek çok kişisel duruma göre değişebileceği için e-posta yoluyla alacağınız evrak listesi size özel ve en doğru evrak listesi olacaktır. Talebiniz halinde vize uzmanlarımız en kısa zamanda evrak listesinin, Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunun ve ücret bilgisinin bulunduğu e-postayı tarafınıza ileteceklerdir.

Ayrıca lütfen pasaportunuzun Azerbaycan vizesi alınması gereken bir tür olup olmadığını vize uzmanlarımızdan öğreniniz. Her şey uygunsa e-postadaki evrak ve formları en kısa sürede hazırlamalı ve tamamladıktan sonra Vize Merkezi Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırmalısınız. Bunun için Bursa şubemizi her zaman randevu almanıza gerek olmadan ziyaret edebileceğinizi unutmayınız. Ayrıca fiziksel olarak ulaştırmanız gereken evraklarınızı kargoya verebilir ya da daha hızlı bir gönderim sağlamanız gereken durumlarda kurye ile şubemize ulaştırabilirsiniz. Diğer evraklar ve formları ise e-posta yoluyla gönderebilirsiniz. Lütfen evraklarınızı ne şekilde ulaştıracağınızdan vize uzmanlarımızı haberdar ediniz. Evraklarınızın Vize Merkezi Bursa şubesine ulaşmasının akabinde Azerbaycan e-vize başvuru işlemlerinize derhal başlanacaktır.

Vize Merkezi Bursa Şubesi Çalışma Saatleri:

Hafta içi: 08.30 ve 18.30

Cumartesi: 10.00 ve 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Bursa şubesi hizmetinizdedir.

Yukarıda gördüğünüz günler ve mesai saatleri içinde vize uzmanlarımızla görüşmek ve tüm vize başvurularınız için Bursa şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretiniz öncesi şubemize ulaşarak herhangi bir randevu almanız gerekmemektedir Kocaeli, İzmit, Balıkesir, Bilecik, Yalova, Adapazarı, Kütahya gibi illerden birinde ikamet ediyorsanız, Azerbaycan vizesi başvurularınız için Vize Merkezi Bursa şubemize ulaşabilirsiniz.

  Azerbaycan e-vize için başvuru yapılabilecek en uygun tarihler nelerdir?

Azerbaycan e-vize başvurunuzu yapmadan önce lütfen seyahat tarihinize dikkat ederek bu tarihle başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olmasına dikkat ediniz. Vize başvurunuzu seyahatinizden en fazla 6 ay önce yapabileceğinizi unutmayınız. Azerbaycan Konsolosluğu tarafından en erken başvuru yapabileceğiniz tarih seyahat tarihinizden en fazla 6 ay öncesi olarak belirlenmiştir. Seyahatinize 6 aydan daha uzun bir sürenin olduğu durumlarda Azerbaycan e-vize sistemi başvuru yapmanıza izin vermemektedir. Bu nedenle lütfen başvuru tarihinizle ilgili emin olamıyorsanız vize uzmanlarımıza danışın. Ayrıca eğer seyahatinize 3 iş gününden daha az bir süre kaldıysa e-vize başvuru sistemi başvurunuzu yine kabul etmeyecektir. Azerbaycan e-vize sistemi vizenizin başlangıç tarihini otomatik olarak seçmektedir. Seçtiği tarih başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olmaktadır. Bu nedenle vizenizin başlangıç tarihinin seyahat tarihinizle uyması için seyahatinizden en az 3 iş günü önce başvuru yapmanız şarttır. Ancak yine de seyahatinize çok kısa bir süre kala yapılan başvurularda e-vize sisteminin çalışmaması veya konsolosluktan kaynaklanan gecikmeler nedeniyle seyahatiniz tehlikeye girebilir. Bu nedenle lütfen uygun bir başvuru tarihi belirleyiniz ve bu konuda vize uzmanlarımızdan destek alınız.

Azerbaycan’ı hangi amaçla ziyaret edeceksiniz?

Azerbaycan’a yapacağınız seyahatin amacını önceden belirlemiş olmanız ve vize uzmanlarımıza aktarmış olmanız şarttır. Azerbaycan e-vize başvurunuz belirttiğiniz seyahat amacına uygun vize türüne göre yapılacak ve başvuru için gereken evrakların listesi yine seyahat amacınıza göre vize uzmanlarımızca oluşturulacaktır. Bu nedenle lütfen Azerbaycan e-vize başvurunuzun doğru olarak ilerlemesi ve onaylanması için Azerbaycan’ı turistik, aile ziyareti veya ticari gibi hangi amaçla ziyaret edecekseniz bu seyahat amacınızı başvurunuzun en başında belirtiniz. Belirteceğiniz bu seyahat amacına göre yapılacak Azerbaycan e-vize başvurunuz tamamlandıktan sonra seyahat amacınızı ve dolayısıyla vize türünüzü değiştiremezsiniz. Lütfen vize başvurunuzun reddedilmemesi için bahsi geçen durumlara dikkat ediniz.

Azerbaycan e-vize başvuru işlemlerinize evraklarınız Bursa şubemize ulaşınca başlanacaktır.

Vize uzmanlarımızın seyahat amacınıza uygun vize türünde ve kişisel durumunuzu göze alarak hazırladıkları evrak listesinde yer alan tüm evrakları eksik bırakmadan hazırlamalısınız. Ayrıca Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formundaki tüm soruları cevaplamalı ve bu formu da evraklarınıza eklemelisiniz. Evraklar hazırlama sürecinde karşılaşacağınız tüm problemler ve aklınıza takılan tüm sorular için vize uzmanlarımızla iletişim kurabileceğinizi unutmayınız. Listede yer alan tüm evrakları temin edip, Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu da doldurduysanız vakit kaybetmeden tümünü Vize Merkezi Bursa şubemize ulaştırınız. Evraklarınız Bursa şubemize ulaşmadan vize uzmanlarımız Azerbaycan e-vize işlemlerinize başlayamayacaktır. Ayrıca evraklarınız şubemize ulaşınca kontrol edilecek ve herhangi bir eksiklik ya da doğru hazırlanmamış evrak söz konusuysa, vize uzmanlarımızın yeniden istediği evrakları şubemize en kısa zamanda ulaştırmanız gerekecektir. Evraklarınızı Bursa şubemize nasıl ulaştıracağınız tamamen sizin tercihinize bırakılmıştır. İsterseniz Bursa şubemize şahsen uğrayarak birlikte çalıştığınız vize uzmanımıza bırakabilirsiniz. Ya da tüm evraklarınızı kargoya vererek Bursa şubemize gönderebilir veya kuryeye teslim ederek şubemize ulaştırabilirsiniz.

Azerbaycan e-vize başvurusu yapmadan önce otel ve uçak rezervasyonu yaptırmalı mıyım?

Azerbaycan Vizesi için başvurunuzu yapmadan önce lütfen otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapınız. Azerbaycan Konsolosluğu başvuru evraklarınızın arasında mutlaka otel / uçak rezervasyonu belgelerini görmek istemektedir. Vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen Azerbaycan e-vize başvurunuzda bu rezervasyon bilgilerinize de mutlaka ihtiyaç olacaktır. Azerbaycan e-vize başvurunuzu yaparken henüz rezervasyonlarınız hazır değilse bu durumdan vize uzmanlarımızı haberdar ediniz. Başvurunuzun tamamlanabilmesi için bu rezervasyonlara kesinlikle ihtiyacınız olacaktır. Otel ve uçak rezervasyonu için tarihlerinizi Azerbaycan e-vize sistemine göre ayarlamanız gerekmektedir. Azerbaycan e-vize sisteminde vizenizin başlangıç tarihi olarak başvuru yaptığınız tarihin 3 gün sonrası otomatik olarak belirlenmektedir. Dolayısıyla vizenizin başlangıç tarihiyle rezervasyon tarihlerinizin uyumlu olması bakımından lütfen Azerbaycan e-vize sisteminin belirlediği tarihe göre rezervasyon yapınız.

Azerbaycan e-vize başvurusunda dikkat etmeniz gerekenler:

  • Azerbaycan e-vize başvurusu yapabilmeniz için pasaportunuzun süresi başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olmalıdır.
  • Azerbaycan e-vize başlangıç tarihinden itibaren 90 gün geçerli sayılmaktadır. Bu 90 günlük süre içinde Azerbaycan’a seyahat ederek en fazla 30 gün boyunca kalabilirsiniz.
  • Azerbaycan’da 10 günden fazla kalacaksanız, otel vb. bir yerde kalıyorsanız yönetimine, evde kalıyorsanız apartman yönetimi ya da ev sahibine başvurarak orada kaldığınızı Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Göçmenlik Servisi’ne ücretsiz olarak kaydettirmelerini istemeniz gerekmektedir.
  • Azerbaycan e-vize başvurunuz olumlu sonuçlanmış olsa dahi, eğer 1991 yılından sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın resmi izni olmaksızın Dağlık Karabağ ve Ermenistan’a gittiyseniz ve pasaportunuzda bu ziyaretlerinize dair mühürler varsa Azerbaycan topraklarına girmenize izin verilmeyecektir.
  • Azerbaycan e-vize prosedürleri arasında konsoloslukta mülakata katılmak ya da biyometrik verilerinizin alınması için bir randevuya gitmek gibi aşamalar bulunmamaktadır. Bu gibi süreçleri değiştirme, ekleme veya kaldırma yetkisi yalnızca Azerbaycan Konsolosluğu’na aittir.

Azerbaycan Vizesi kaç günde alınır

Azerbaycan vizesi için Vize Merkezi Bursa şubemizden başvuru yaparsanız, evraklarınızın şubemize ulaştığı andan itibaren başvuru süreciniz vize uzmanlarımız tarafından başlatılır. Vize başvurunuzu yapmak veya evrak ulaştırmak için Vize Merkezi Bursa şubemizi her zaman şahsen ziyaret etmek zorunda değilsiniz. Tüm evraklarınızı ve doldurmuş olduğunuz Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu kargo – kurye kullanarak şubemize gönderebilirsiniz. Vize uzmanlarımıza danışarak bazı evraklarınızı taratıp e-posta yoluyla göndermeniz de mümkün olmaktadır. Başvuru işlemlerinizin tamamlanmasının ardından Azerbaycan Konsolosluğu vizenizi kabul etme veya reddetme konusunda bir karar verecektir. Bu karar verme süreci 3 iş günü sürmektedir. Azerbaycan Konsolosluğu vizenizi onaylarsa elektronik ortamda gönderecektir. Bu durumda vize uzmanlarımız derhal size ulaşarak vizenizi e-posta olarak tarafınıza ileteceklerdir. Azerbaycan’a gitmeden önce elektronik ortamdaki vizenizin çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte seyahat etmeniz yeterli olmaktadır.

Telefon
x