Antalya

Adres

Fener Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı Grand Duke İş Merkezi No:75 A Kat:3 Daire:13 Muratpaşa Antalya (Alarga Turizm)

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

online@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Antalya

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş geldiniz.

Azerbaycan vizesi başvurusu yapmak isteyen herkes Vize Merkezi Antalya şubemizi ziyaret edebilir. Vize başvurularınız için mutlaka şubelerimizi ziyaret etmeniz şart değildir. Vize Merkezi Antalya şubesi çağrı merkezini arayarak veya e-posta adresine başvurmak istediğiniz vizeyi anlatan bir e-posta göndererek vize uzmanlarımıza ulaşabilir ve en kısa sürede tüm vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Azerbaycan vizesi için başvuru yapmadan önce vize ile ilgili çeşitli bilgilendirmeler içeren bu web sayfasını mutlaka okumanızı öneriyoruz. Buradaki bilgilendirmelerle vize başvurunuzda birçok kolaylık sağlayabilirsiniz.

4 adımda Azerbaycan Vizesi başvurusu:

1. Adım: Başvurmak istediğiniz Azerbaycan vizesi türüne ve kişisel özelliklerinize uygun olarak hazırlanan Azerbaycan vizesi için gerekli evrakları e-posta olarak isteyin.

2. Adım: E-postayı alır almaz evrakları hazırlamaya başlayın ve doldurun.

3. Adım: Tüm hazırladığınız evrakları ve doldurduğunuz Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu Bursa şubemize ulaştırın.

4. Adım: Vizenizin sonuçlanmasına kadar vize uzmanlarımızla bağlantıda kalın ve vizeniz onaylanınca teslim alın.

Azerbaycan Vizesi için gerekli evraklar

Azerbaycan Vizesi için başvuru yapmadan önce lütfen hangi Azerbaycan Vizesine başvuracağınızı belirleyiniz. Bunu belirlemek için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekecektir. Azerbaycan’ı hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi biliyorsanız web sitemizin Azerbaycan bölümüne bakabilir, buradaki alt başlıklarda bulabileceğiniz Azerbaycan Vizesi türlerine ait evrak listelerini kullanabilirsiniz. Buradaki listelere bakarak hazırlık yapmanız mümkün olabilir. Ancak lütfen öncelikle vize uzmanlarımızla görüşünüz ve ardından sizin için hazırlayacakları evrak listesi e-mailini bekleyiniz. Bu e-maildeki evrak listesi hazırlayacağınız evraklara dair en doğru evrak listesi olacaktır. Ayrıca aynı e-mailde başvuracağınız vize türüne ait genel bilgiler ile ücret detaylarını da bulabilirsiniz. Eğer pasaportunuz Azerbaycan’a seyahat etmeniz için vize alınması gereken türden bir pasaportsa sizden istenen tüm belgeleri bu e-maildeki listeye göre hazırladıktan sonra lütfen vakit kaybetmeden Vize Merkezi Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Azerbaycan Vizesi için yapılacak online başvuru işlemleri ancak tüm evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Hazırlayacağınız evrakların yanında Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu da tam olarak doldurmayı unutmayınız. Tüm evraklarınızı en kolay yoldan Antalya şubemize ulaştırabilmeniz için kargo veya kuryeye verebilirsiniz. Ya da her zaman için Antalya şubemizi ziyaret edebileceğinizi ve evraklarınızı vize uzmanlarımıza bırakabileceğinizi unutmayınız. Vize uzmanlarımıza danışarak bazı evraklarınızı taratıp e-mail olarak da gönderebilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya Şubesi Çalışma Saatleri:

Hafta içi: 08.30 ile 18.30

Cumartesi: 10.00 ile 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Antalya şubesi hizmetinizdedir.

Mesai saatleri içinde şubemizi herhangi bir randevu almadan her zaman ziyaret edebilirsiniz. Aydın, Burdur, Bitlis, Afyon, Isparta, Denizli, Mersin, Muğla veya Konya’da yaşıyorsanız, Antalya şubemiz aracılığı ile tüm Azerbaycan vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Azerbaycan e-vize için ne zaman başvuru yapmalıyım?

Azerbaycan vizesi için seyahat tarihinizi belirledikten sonra bu tarihten en fazla 6 ay önce başvuru yapabileceğinizi unutmayınız. 6 aydan daha önce yapılan başvurular Azerbaycan e-vize sistemi tarafından kabul edilmemektedir. Bu nedenle lütfen başvuru talebinizi iletmeden önce başvuru için uygun bir zaman olup olmadığından emin olunuz. Başvuru tarihinizle ilgili emin olamıyorsanız vize uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ayrıca eğer seyahatinize 3 iş gününden daha az bir süre kaldıysa Azerbaycan e-vize başvuru sistemi vizenizin başlangıç tarihini otomatik olarak başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olarak belirlediği için vizenizin başlangıç tarihi seyahat tarihinizden daha sonraki bir tarih olacaktır. Bu nedenle vizenizin başlangıç tarihinin seyahat tarihinizle uyması için seyahatinizden en az 3 iş günü önce başvuru yapmanız gerekmektedir. Azerbaycan e-vize için gerçekleştirilecek online başvurunun sisteminde bir arıza yaşanması veya Azerbaycan Konsolosluğu kaynaklı başka sorunlar meydana gelirse başvurunuz gecikebilir ve yine vizeniz seyahat tarihinize yetişemeyebilir. Bu nedenle lütfen seyahat tarihiniz ve başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olmasına özen gösteriniz.

Azerbaycan’ı yapacağınız ziyaretin amacı nedir?

Seyahat amacınızı lütfen başvurunuzu yapmadan önce belirlemiş olunuz. Azerbaycan’a yapacağınız seyahatin türü, bütün başvuru formlarında ve başvuru işlemlerinde kullanılacak ve vizenizin türünde belirleyici olacaktır. Bu nedenle vize uzmanlarımıza doğru seyahat amacı söylediğinizden emin olunuz. Belirteceğiniz bu seyahat amacına göre yapılacak Azerbaycan e-vize başvurunuz tamamlandıktan sonra seyahat amacınızı ve dolayısıyla vize türünüzü değiştiremezsiniz. Lütfen vize başvurunuzun onaylanması için bu husustaki işlemlerinizi dikkatli yapınız.

Azerbaycan e-vize için işlemleriniz ancak evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaşınca yapılabilmektedir.

Vize uzmanlarımız tarafından oluşturularak e-posta olarak sizinle paylaşılan evrak listesini en kısa zamanda tamamıyla hazırlayınız ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu boş bırakmadan yanıtlamayı unutmayınız. Bu süreç sona erdikten sonra lütfen hazırladığınız her şeyi vakit kaybetmeden Antalya şubemize ulaştırınız. Azerbaycan e-vize başvurunuzun yapılabilmesi için tüm evraklarınızın vize uzmanlarımıza ulaşması gerekmektedir. Evraklarınızı Vize Merkezi Antalya şubemize ulaştırdıktan sonra kontrolü yapılacak ve herhangi bir eksiklik / yanlışlık durumunda vize uzmanlarımız sizden yeniden evrak talebinde bulunabileceklerdir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda lütfen sizden yeniden istenilen bütün belgeleri temin ederek vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Evraklarınızı nasıl Antalya şubemize ulaştıracağınız tamamen size bırakılmıştır. Her zaman Antalya şubemizi ziyaret edebilir ve birlikte çalıştığınız vize uzmanımıza evraklarınızı bırakabilirsiniz. Ya da evraklarınızı kargo yaparak şubemize gönderebilir, kuryeye teslim ederek daha hızlı bir şekilde vize uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz. Vize uzmanlarımızın bilgisi dahilinde bazı belgeleri taratıp e-posta ile göndermeniz de mümkündür.

Azerbaycan e-vize başvurusu yapmadan önce otel ve uçak rezervasyonu yaptırmalı mıyım?

Vize Merkezi Antalya şubesinden yapacağınız Azerbaycan Vizesi başvurularınız için otel ve uçak rezervasyonu yaptırmanız ve belgelerini vize uzmanlarımızla paylaşmanız gerekmektedir. Bu rezervasyon bilgileri vize uzmanlarımız e-vize başvurunuzu yaparken gerekli olacaktır. Azerbaycan e-vize başvurunuzu yaparken otel veya uçak rezervasyonunuz yoksa lütfen bu durumu vize uzmanlarımıza bildiriniz. Başvurunuzun geçerli olabilmesi için belgelerinizin arasında mutlaka eklenmesi gereken rezervasyon belgeleriniz konusunda size yol göstereceklerdir. Otel ve uçak rezervasyonu için tarihlerinizi ayarlarken Azerbaycan e-vize sisteminin atadığı vize başlangıç tarihini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Azerbaycan e-vize sisteminde vizenizin başlangıç tarihi olarak başvuru yaptığınız tarihin 3 gün sonrası otomatik olarak belirlenmektedir. Bu nedenle rezervasyonlarınızı lütfen vizenizin başlangıç tarihini hesaplayarak yapınız. Konu ile ilgili vize uzmanlarımızdan her zaman yardım alabilirsiniz.

Azerbaycan e-vize başvurusuyla ilgili önemli noktalar:

  • Azerbaycan e-vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için pasaportunuzun başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
  • Vizeniz 90 gün geçerli olarak verilmektedir. Başlangıç tarihinden itibaren 90 gün boyunca dilediğiniz zaman Azerbaycan’ı ziyaret edebilir ve 30 gün boyunca ülkede kalabilirsiniz.
  • Azerbaycan’da 10 günden fazla kalacaksanız, evde kalıyorsanız apartman yönetimi ya da ev sahibine, otel benzeri bir yerde kalıyorsanız kaldığınız yerin yönetimine başvurarak orada 10 günden fazla kalacağınızı Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Göçmenlik Servisi’ne ücretsiz olarak kaydettirmelerini istemeniz gerekmektedir.
  • Azerbaycan e-vize başvurunuz olumlu sonuçlansa bile, 1991 yılından sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın resmi izni olmadan Dağlık Karabağ ve Ermenistan’a gittiyseniz ve pasaportunuzda bu ziyaretlerinize dair mühürler varsa Azerbaycan sınırlarına girmenize izin verilmeyecektir.
  • Azerbaycan e-vize süreçleri arasında konsolosluk mülakatı ya da biyometrik verilerinizin alınması için randevu gibi uygulamalar bulunmamaktadır. Bu gibi uygulamaları değiştirme, ekleme veya kaldırma yetkisi tamamen Azerbaycan Konsolosluğu’na aittir.

Azerbaycan Vizesi kaç günde alınır

Azerbaycan Vizesi için Vize Merkezi Antalya şubesi ile yapacağınız vize başvurunuz, evraklarınızın vize uzmanlarımıza ulaşması ile birlikte e-vize başvurunuzun yapılması sonucunda başlamış olur. Vize uzmanlarımız tarafından online başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra Azerbaycan Konsolosluğu vizenizi kabul etme veya reddetme konusunda bir karar verecektir. Azerbaycan Konsolosluğu’nun vizenizle ilgili bu karar verme süreci 3 iş günü sürmektedir. Azerbaycan e-vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlanırsa konsolosluk tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Vize uzmanlarımız vizenizin onaylandığını size iletecek ve vizenizi e-posta adresinize göndereceklerdir. Azerbaycan ziyaretiniz öncesi e-posta adresinizde bulunan vizenizden bir çıktı alarak seyahatiniz boyunca pasaportunuzla birlikte yanınızca taşımanız yeterli olacaktır.

 

 

daha fazla göster

Telefon
x