Ankara

Adres

İran Cad. Karum AVM No:21 İç Kapı No:166 Kat:1 Çankaya / Ankara

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ayko@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Ankara

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımız aracılığı ile Azerbaycan Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin bu sayfayı dikkatle okumasını öneriyoruz. Bu sayfa, başvuru işlemlerini daha pratik bir şekilde yapabilmeniz için gerekli ön bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Azerbaycan vizesine başvuru yapmak istiyorsanız şubemizi şahsen ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz Vize Merkezi Ankara şubemizi arayarak ayrıntılı bilgi alabilir veya e-posta yoluyla vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi başvurusunda izleyeceğiniz adımlar:

1. Adım: Azerbaycan vizesi başvurunuzun yapılabilmesi için başvuracağınız Azerbaycan vizesi türüne göre hazırlanmış evrak listesini talep edin.

2. Adım: E-postada bulunan Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu doldurun ve diğer tüm evrakları hazırlayın.

3. Adım: Evrak hazırlama işlemlerinizi bitirdikten sonra vakit kaybetmeden tüm evraklarınızı Ankara şubemize ulaştırın.

4. Adım: Başvuru süreciniz boyunca vize uzmanlarımızla bağlantıda kalın ve vizeniz çıkınca teslim alın.

Azerbaycan Vizesi için gerekli evraklar

Azerbaycan Vizesi için başvurunuzu yapmadan önce hazırlamanız gereken evraklar turistik, transit, ticari vb. amaçlı seyahatleriniz için farklılık gösterecektir. Bütün Azerbaycan vizeleri ile ilgili hazırlamanız gereken evrakları web sitemizde bulabilirsiniz. Ya da bunun yerine kişisel özelliklerinizi ve başvuracağınız Azerbaycan vizesini vize uzmanlarımızla paylaşıp, size özel olarak oluşturulacak evrak listesini talep edebilirsiniz. Talebinizin ardından vize uzmanlarımız en kısa zamanda evrak listesi, başvuracağınız vize hakkında bilgiler ve ücret detayının yer aldığı e-postayı tarafınıza ileteceklerdir. Vize uzmanlarımızla görüşmenizde pasaportunuzun Azerbaycan e-vize başvurusu için uygun olduğundan emin olduktan sonra, bu e-postada istenen belgeleri ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu lütfen en kısa sürede hazırlayınız. Daha sonra tüm belgeleri Vize Merkezi Ankara şubemize ulaştırınız. Bu aşamada yapmanız gereken Ankara şubemizi şahsen ziyaret ederek tüm belgeleri vize uzmanlarımıza elden teslim etmektir. Ya da evraklarınızı kargo - kurye yoluyla, diğer evraklar ve formları ise e-posta yoluyla Ankara şubemize ulaştırmayı tercih edebilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi / Salı / Çarşamba / Perşembe / Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Ankara şubesi hizmetinizdedir.

Vize uzmanlarımızla görüşmek ve vize başvurusu yapmak için yukarıda gördüğünüz çalışma saatleri içinde her zaman Vize Merkezi Ankara şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretinizden önce şubemizden randevu almanıza gerek yoktur. Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale, Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Bilecik, Bingöl, Amasya, Artvin, Bayburt, Karabük, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Düzce gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız Vize Merkezi Ankara şubemizden vize başvurusu yapabilirsiniz.

Azerbaycan e-vize başvurumu en erken ne zaman yapabilirim?

Azerbaycan vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Ankara şubemizle iletişime geçmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvurmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. Bu uygun zaman 6 aydan daha az olmalıdır. Azerbaycan Konsolosluğu’nun Azerbaycan e-vize için en erken başvuru yapmanıza izin verdiği tarih, seyahat tarihinizden 6 ay öncesidir. Seyahatinize 6 aydan daha uzun bir süre varsa, bu durumda online başvuru sistemi başvurunuzu kabul etmemektedir. Başvuru tarihinizden emin olmak için vize uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ayrıca Azerbaycan e-vize sistemi, vizenizin başlangıç tarihini otomatik olarak başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olarak belirlediği için, seyahatinize 3 günden daha az bir süre kaldıysa başvuru yapmanız mümkün olmayacaktır.

Azerbaycan vizesi başvurunuz seyahat amacınıza uygun olarak yapılacaktır.

Azerbaycan’a hangi amaçla gittiğiniz, Azerbaycan e-vize başvurunuzda en başından beri belirleyici koşullardan biri olacaktır. Seyahat amacınızın turistik, ticari veya diğer herhangi bir amaca dayandığını lütfen öncelikle vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarınız daha sonra da Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunda doğru olarak belirtiniz. Tüm başvuru işlemlerinizin seyahat amacına göre ilerleyeceğini ve hazırlayacağınız evrakların buna göre oluşturulacağını hatırlatırız. Bu nedenlerle seyahat amacınız Azerbaycan Vizesi başvurunuzun en başından beri belli olmalıdır ve başvuru süreci bittikten sonra değiştirmeniz mümkün olmamaktadır. Vizenizin olumlu olarak sonuçlanmasını istiyorsanız lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin ve evraklarınızı bu seyahat amacına uygun olarak hazırlayın. Konuyla ilgili her zaman vize uzmanlarımızın yardımını isteyebilirsiniz.

Azerbaycan e-vize başvuru işlemlerinizin başlayabilmesi için evraklarınızı Ankara şubemize ulaştırınız.

Vize Merkezi Ankara Şubesinde iletişime geçtiğiniz vize uzmanımız tarafından gönderilen e-postada yer alan evrak listesini hiçbir evrakı atlamadan hazırlayınız. Ayrıca doldurmanız gereken formlarda da hiçbir bilgiyi eksik bırakmadan giriniz. Evrak hazırlama sürecini tamamladığınızdan eminseniz, en kısa zamanda bu evrakları vize uzmanlarımıza iletmeniz gerekecektir. Azerbaycan e-vize için başvuru işlemlerinize başlayabilmemiz için evraklarınızın Vize Merkezi Ankara şubemize ulaşması gerekmektedir. Söz konusu evrakları Ankara şubemize dilediğiniz gibi ulaştırmanız mümkündür. Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Ankara şubemizi ziyaret edebilir, evraklarınızı vize uzmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra teslim edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmeniz mümkün değilse evraklarınızı kurye veya kargo yoluyla vize uzmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Ayrıca fiziksel olarak göndermeniz gerekmeyen form gibi evrakları vize uzmanlarımızla iletişime geçerek e-posta olarak gönderebilirsiniz. Vize uzmanlarımız evraklarınızı aldıktan sonra kontrol edecek ve yanlış hazırlanmış bir evrak olması veya evraklarda eksiklik bulunması durumunda sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Bu durumda en kısa zamanda yeniden evrak hazırlayarak Ankara şubemize göndermeniz gerekecektir.

Azerbaycan e-vize başvurusu yaparken otel ve uçak rezervasyonu isteniyor mu?

Yapacağınız tüm Azerbaycan vizesi başvurularında kalacağınız otel veya uçuşunuzla ilgili rezervasyonlarınızın hazır olması gerekmektedir. Bu bilgileri mutlaka vize uzmanlarımızla paylaşınız, rezervasyon belgelerinizi hazırlayacağınız diğer belgelerin arasına ekleyiniz. Otel – uçak rezervasyonu bilgileriniz Azerbaycan e-vize online başvuru formlarında yer alacaktır. Eğer başvurunuz sırasında herhangi bir rezervasyon yaptırmamış durumdaysanız bunu vize uzmanlarımızla paylaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Başvurunuzun kabul edilebilmesi için mutlaka rezervasyon yaptırmış olmanız gerekecektir. Otel ve uçak rezervasyonlarınızın tarihini Azerbaycan e-vize sistemine göre ayarlayınız. Azerbaycan e-vize sistemi vizenizin başlangıç tarihini otomatik olarak başvuru tarihinizden 3 iş günü sonrası olarak belirlemektedir. Dolayısıyla otel ve uçak rezervasyonlarınız bu tarihe göre yapılmış olmak zorundadır.

Azerbaycan vizesi hakkında önemli uyarılar:

  • Azerbaycan e-vize başvurularında başvuran kişinin pasaportunun başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması şart koşulmaktadır.
  • Alacağınız Azerbaycan vizesi, vize başlangıç tarihinden itibaren 90 gün geçerli olacaktır. Bu 90 gün içinde Azerbaycan’a seyahat edebilir ve en fazla 30 gün boyunca Azerbaycan’da kalabilirsiniz.
  • Azerbaycan e-vizenizle Azerbaycan’a seyahat ettikten sonra eğer 10 günden fazla kalacaksanız mutlaka konakladığınız otel vb. yerlerin yönetiminden ya da evde kalıyorsanız apartman yönetiminden Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Göçmenlik Servisi’ne sizi ücretsiz olarak kayıt ettirmelerini isteyin. Kayıt işlemi Azerbaycan’da 10 günden fazla kalacak herkes için zorunludur.
  • Azerbaycan e-vizeniz çıkmış olsa dahi, 1991 yılından sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın resmi izni olmaksızın Dağlık Karabağ ve Ermenistan’ı ziyaret eden kişilerin Azerbaycan sınırlarına girmesine izin verilmeyecektir. Pasaportunuzda Dağlık Karabağ ve Ermenistan mührü bulunmamalıdır.
  • Azerbaycan e-vize başvurusunda konsolosluk mülakatı ya da biyometrik randevu gibi aşamalar yoktur. Süreçle ilgili değişiklik yapma yetkisi tamamen Azerbaycan Konsolosluğu’na aittir.

Azerbaycan Vizesi kaç günde alınır

Vize Merkezi Ankara şubesinden yapacağınız Azerbaycan Vizesi başvurunuz, vize uzmanlarımızla görüştükten sonra size gönderilecek e-postada yer alan evrakları hazırlamanızla başlamaktadır. Lütfen listedeki tüm evrakları doğru olarak hazırlayınız ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu doldurmayı unutmayınız. Daha sonra bu evrakları ve doldurduğunuz formu Ankara şubemize dilediğiniz şekilde ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız şubemize ulaşır ulaşmaz online başvuru işlemleriniz başlayacaktır. Azerbaycan vizesi başvurusu için tüm şartları karşılıyorsanız, tüm evrakları eksiksiz olarak temin ettiyseniz, online başvurunuz yapılacak ve Azerbaycan Konsolosluğu’nun e-vizenizle ilgili bir karar vermesi beklenecektir. Bu aşamada tüm yetki Azerbaycan Konsolosluğu’ndadır. Konsolosluk e-vizenizle ilgili kararı 3 iş günü içinde vermektedir. Vizenizle ilgili karar verilir verilmez vize uzmanlarımız size ulaşarak sonucu bildireceklerdir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde vizeniz elektronik ortamda gönderilecektir. Vize uzmanlarımız da vizenizi e-posta adresinize göndereceklerdir. Lütfen Azerbaycan’a seyahat etmeden önce vizenizin bir çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte yanınızda taşımayı unutmayınız.

 

 

daha fazla göster

Telefon
x