Adana

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Adana

Azerbaycan Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş geldiniz.

Azerbaycan Vize Merkezi Adana şubesini çalışma saatleri içinde dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Azerbaycan vizesi başvurusu yapmak için önceden randevu almanız gerekmeden vize başvurunuzu yapabilir, pasaportunuzun kapınıza kadar gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi başvurunuzu daha pratik olarak yapabilmek amacıyla sayfada yer alan bilgileri okumanızı tavsiye ediyoruz. Azerbaycan vize başvurusu hakkında genel bilgiler, evrak listesi ve başvuru aşamaları ile ilgili her şeyi bu sayfada bulabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için şubemizi ziyaret etmek zorunda değilsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Adana şubemizdeki danışmanlarımız ile iletişime geçebilir ve gerekli şartları öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için lütfen Adana şubesi çağrı merkezimizi arayınız veya online@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza e-posta gönderiniz.

Vize Merkezi Adana şubesi aracılığı ile Azerbaycan Vizesi başvurusu aşamaları:

1. Adım: Vize Merkezi Adana şubesinden Azerbaycan vizesi başvurusu yapmak için atmanız gereken ilk adım danışmanlarımızla iletişime geçerek kişisel özelliklerinize göre oluşturulmuş evrak listesini talep etmektir.

2. Adım: E-posta tarafınıza ulaştıktan sonra dikkatle inceleyerek istenen tüm evrakları hazırlayınız.

3. Adım: İstenilen tüm evrakları hazırladıktan sonra en kısa zamanda Vize Merkezi Adana şubesindeki danışmanlarımıza ulaştırınız. Bunun için Adana şubemizi şahsen ziyaret ederek belgeleri teslim edebilirsiniz. Ya da şubemize gitmek yerine belgelerinizi kargo veya kurye yoluyla danışmanlarımıza gönderebilirsiniz. Evraklar şubemize ulaşır ulaşmaz başvuru işlemlerinize başlanacaktır.

4. Adım: Vizenizin kabul edilerek başvurunuzun sonuçlanma aşamasına kadar danışmanlarımızla iletişimde kalın ve vizenizi teslim alın.

Vize Merkezi Adana şubesi çalışma saatleri:

Pazartesi / Cuma günleri arası: 08.30 / 18.30

Cumartesi günü: 10.00 / 14.00

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Adana şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Kayseri, Mersin, Siirt, Kastamonu, Bilecik, Kütahya, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Niğde, Tokat, illerinde oturan ve Azerbaycan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Adana şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Azerbaycan Vizesi için gerekli evraklar

Tüm Azerbaycan vize türleri için web sitemizin Azerbaycan Vizesi ilgili bölümlerindeki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz baz alınarak danışmanlarımız tarafından oluşturulan, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının da bulunduğu bilgilendirme mailini Azerbaycan vizesi danışmanlarımızdan talep etmenizi tavsiye ediyoruz.

Önemli Uyarı! Vize Merkezi Adana Şubesinde iletişime geçtiğiniz danışmanlarımızın hazırladığı e-postada yer alan evrak listesini sizden istenildiği şekilde ve tam olarak hazırlayınız. Ayrıca Azerbaycan Taslak Vize Formunu da doldurunuz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Azerbaycan Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Adana şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir. Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Adana şubemize ulaştırmanız mümkündür. Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Adana şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz. Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz. Evraklarınız teslim alındıktan sonra danışmanlarımız kontrol edecek ve eksiklik ya da yanlışlık gibi durumların bulunması halinde sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Ayrıca Azerbaycan Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun istediği evrakları en kısa zamanda temin edip size verilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Azerbaycan vizesi başvurunuzu seyahatinizden en fazla 6 ay önce yapabilirsiniz. Seyahatinize 6 aydan daha uzun bir süre varsa Azerbaycan Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyecektir. Azerbaycan e-vize sistemi vizenizin başlangıç tarihini kendisi belirlemektedir. Bu tarih başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olacaktır. Bu nedenle vizenizin başlangıç tarihinin seyahat tarihinizle uyması için seyahatinizden en az 3 iş günü önce başvuru yapmanız şarttır. Başvuru işlemlerinize başlamadan önce Azerbaycan Konsolosluğu’nun yoğun olduğu ya da kapalı olduğu tarihleri de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Bu gibi durumlarda vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir ve vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Konu ile ilgili olarak danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi başvurunuzda seyahat amacınız önemlidir.

Azerbaycan Vizesi başvurunuzu gerçekleştirmeden önce lütfen seyahat amacınızı kesin olarak belirleyiniz ve danışmanlarımıza iletiniz. E-postada yer alan ve doldurulması gereken formlarda doğru olarak belirtmeniz gereken seyahat amacınız vize başvuru türünüzü belirlediğinden ve başvurunuz tamamlandıktan sonra değiştirmeniz mümkün olmadığından oldukça önemlidir.

Sizden istenilen evrak listesini doğru olarak hazırlayınız.

Vize Merkezi Adana şubesinden yapacağınız Azerbaycan vizesi başvurularınız için hazırlayacağınız tüm evraklar Azerbaycan’a niçin seyahat edeceğinize, kişisel özelliklerinize ve başvuracağınız Azerbaycan Vizesine göre farklılık göstermektedir. Buradan hareketle web sitemizin Azerbaycan Vizesi ilgili bölümlerindeki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz baz alınarak danışmanlarımız tarafından oluşturulan, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının da bulunduğu bilgilendirme mailini Azerbaycan vizesi danışmanlarımızdan talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Azerbaycan vizesi başvurunuz ancak evraklarınız danışmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Adana Vize Merkezini çalışma saatleri içinde ziyaret ederek evraklarınızı danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Bunun yerine evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim etmeniz ve şubemize göndermeniz de mümkündür.

Azerbaycan e-vize başvurusu için otel ya da uçak rezervasyonu isteniyor mu?

Tüm Azerbaycan vizesi başvurularında geçerli olan ve hazırlamanız gereken belgelerden biri otel ve uçak rezervasyonudur. Rezervasyon bilgileriniz online başvuru formlarında yer alacak ayrıca rezervasyon belgelerinizi başvuru evraklarınızın arasına eklenecektir. Eğer başvuru esnasında henüz rezervasyon yaptırmadıysanız danışmanlarımıza bu durumu bildiriniz.

Azerbaycan e-vize başvurusunda dikkat etmeniz gerekenler:

  • Azerbaycan’da 10 günden fazla kalacaksanız, otel, pansiyon gibi bir yerde kalıyorsanız yönetimine, bir evde konaklıyorsanız ev sahibi ya da apartman yönetici aracılığı ile orada kaldığınızı Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Göçmenlik Servisi’ne ücretsiz olarak kaydettirmeniz gerekmektedir.
  • Azerbaycan e-vize başvurunuz kabul edilmiş ve vizeniz yayınlanmış olsa dahi, 1991 yılından sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın resmi izni olmaksızın Dağlık Karabağ ve Ermenistan’a seyahat ettiyseniz ve pasaportunuzda bu ziyaretlerinize dair mühürler varsa Azerbaycan topraklarına girmenize izin verilmeyecektir.
  • Azerbaycan e-vize prosedür işlemleri arasında konsolosluk mülakatı, biyometrik fotoğraf, parmak izi verilmesi gibi uygulamalar bulunmamaktadır. Bu aşamalarla ilgili değişiklik yapma yetkisi tamamen Azerbaycan Konsolosluğu’na aittir.

Azerbaycan Vizesi kaç günde çıkar?

Azerbaycan vizesi için Vize Merkezi Konya şubemizden başvuru yaparsanız, belgeleriniz şubemize ulaştıktan sonra başvuru süreciniz danışmanlarımız tarafından başlatılır. Vize başvurunuzu yapmak veya belge ulaştırmak için Vize Merkezi Konya şubemizi her zaman şahsen ziyaret etmek zorunda değilsiniz. Tüm belgelerinizi ve doldurmuş olduğunuz Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu kargo – kurye kullanarak şubemize gönderebilirsiniz. Danışmanlarımız uygun görürse bazı belgelerinizi taratıp e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz. Başvuru aşaması sona erdikten sonra Azerbaycan Konsolosluğu başvurunuzu inceler ve onaylama ya da onaylamama konusunda bir karar verir. Konsolosluğun inceleme ve karar verme aşaması yaklaşık olarak 3 iş günü sürmektedir. Azerbaycan Konsolosluğu vize başvurunuzu onaylarsa vizenizi elektronik ortamda gönderecektir. Bu durumda danışmanlarımız derhal size ulaşarak vizenizi e-posta olarak size ileteceklerdir. Azerbaycan’a gitmeden önce e-vizenizden bir çıktı alarak pasaportunuzla birlikte seyahat etmeniz yeterli olmaktadır.

 

 

daha fazla göster

Telefon
x