Azerbaycan Vizesi

 

 

Vize Merkezi Azerbaycan vize hizmetlerini tecrübeli ekibiyle profesyonel bir Azerbaycan danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazlasını sunar. Azerbaycan vizesi için Vize Merkezi Azerbaycan vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Azerbaycan vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık görevi üstlenir. Vize Merkezi Azerbaycan vizesi bölümü deneyimli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi biçimde hazırlar ve kurallarına göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelen en iyi hizmeti verir. Daha çok ve ayrıntılı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir ya da Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Azerbaycan Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada sunduk.

Türk Vatandaşları için Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan Vizelerinde E-Vize Uygulaması

10 Ocak 2017 tarihinden itibaren Azerbaycan Devleti, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 81 ülke vatandaşlarına yönelik olarak E-Vize uygulaması (ASAN Vize) başlatmıştır.  E-Vizeler 3 iş günü içerisinde hazırlanmaktadır. Azerbaycan E-Vizelerin geçerlilik süreleri 30 gündür. 
Başvuru sahiplerinin pasaport süreleri minimum 3 ay olmalıdır. Pasaportlar yırtık olmamalı, pasaport üzerindeki yazılar çeşitli sebeplerle silik, okunmaz olmamalıdır.

Azerbaycan E-Vize başvurusu şu 3 adımdan oluşmaktadır: Başvur, Öde ve Vize'yi bas. Sözkonusu adımların doğru ve eksiksiz yapılması şarttır. Bu çerçevede Vize Merkezi Uzmanları size yardımcı olmak için hazır beklemektedir.   

Azerbaycan E-Vizesi bir kişi için, aile için (minimum 2, maksimum 10 kişi) ve gruplar için (minimum 10, maksimum 300 kişi için) ita edilmektedir. Müracaat esnasında vize başvuruları bilgilerinin doğrudan sisteme kaydı gerekmektedir. Vize ücreti internet üzerinden online olarak ödenmektedir. Ödeme dekontu başvuru sahibinin e-mail adresine gönderilmektedir. Olumlu sonuçlanan başvurularda, vizeler başvuru sahibinin e-mail adresine iletilmektedir.   

Azerbaycan E-Vizelerine doğru şekilde ve eksiksiz başvuru yapmak isteyenlere yardımcı olmak üzere Vize Merkezi uzmanları sizleri Vize Merkezi ofislerine beklemektedir.

azerbaican evize

Azerbaycan Vizesi Şartları 

Komşu ülkelerden biri olan Azerbaycan seyahati öncesi ve sırasında aklınızda bulunmasında yararlı olacağını düşündüğümüz birkaç şeyi ve vize şartlarını şu şekilde sayabiliriz:

Azerbaycan’ın kara sınır kapılarında vize uygulaması bulunmamaktadır. Azerbaycan’a giden vatandaşlar sadece Bakü Haydar Aliyev Havaalanında 1 aylık vize alabilmektedirler. Bu sebeple Azerbaycan’a kara yoluyla gidecek bireyler vizelerini Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinden almaları gerekmektedir. Burada bizler Vize Merkezi olarak sizlere kurallarına uygun ve güvenilir çalışmalarıyla isim yapan ekibimizle sizler adına Azerbaycan vizesi başvurusu yapmaktan memnuniyet duyarız. Size gerekli olan Azerbaycan vizesi danışmanlığı yapmamız için bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi doğrudan ziyaret edebilirsiniz.

Öncelikle Azerbaycan vizesi için gerekli olan belgeleri şu şekilde sayabiliriz:

 • Azerbaycan vizesi başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Pasaport
 • Pasaport, kimlik fotokopileri
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize ücreti ödendi dekontu
 • Bankada yeterli para bulunduğuna dair hesap bilgisi
 • Banka hizmet dökümü
 • Çalışan için SGK belgesi
 • Öğrenci için öğrenci belgesi
 • Şirket çalışanları için şirket, sicil gazete, imza sirküleri belgeleri
 • Karayolu üzerinden başka ülkeler üzerinden gidilecekse o ülkelerin geçiş izni belgeleri

Ancak sizin Azerbaycan ziyaretinizin türüne göre de bu belgelere ek belge eklenebilir. Bu gibi bir durumda Vize Merkezi ofislerimizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Azerbaycan ve Türkiye arasında ikili geliş gidişler karayolu ile yapılacaksa öncelikle aşağıdaki bilgiler sizler için faydalı olacaktır.
Her iki güzergâh üzerinden yapılacak yolculuklarda araçların kasko ya da sigorta işlemlerinin yaptırılması ve gümrük vergisinin ödenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Başkalarının araçlarıyla yolculuk yapılıyorsa aracı yurtdışına çıkarmaya ve her türlü işlemi yaptırmaya yetkili olunduğunu gösteren bir genel vekâletname yaptırılması ve geçilecek ülkeye uygun dilde noter tasdikli tercümesinin bulundurulması yerinde bir uygulama olacaktır. Gürcistan sınırında dolar üzerinden araç sigortası yapılmaktadır. Ancak İran sınırında çok daha fazla Dolara çıkabilmektedir. Bu para değişmekle beraber 200 Dolar üzerinden başlamaktadır. Gümrük vergisi ödenmemiş araçların Azerbaycan dışına çıkışına ise izin verilmemektedir.

Havayoluyla seyahat etmek daha sağlıklı bir seçim olur ve ayrıca imkânları daha geniştir.

Ayrıca, saldırı ve gasp olayları konusunda dikkatli olmakta yarar bulunmaktadır. Özellikle merkezden uzak bölgelerde ve geç saatlerde, yerel barlar gibi eğlence mekânlarında oldukça dikkatli olunması güvenlik açısından önem arz etmektedir.

İş kurmak veya ticaret yapmak isteyen vatandaşların öncelikle ortamı tanımaya çalışmaları ve ayrıca resmi belgelere dayanmayan maddi alışverişlerde bulunmamaları önerilmektedir. Azerbaycan ticari vizesi ve bilgileri için bizi ayrıca arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Azerbaycan’da bulunduğunuz süre içerisinde istenmeyen bir durumla karşılaşırsanız Türkiye Büyükelçiliğini de arayarak durumlarına ilişkin bilgi vermeniz sizin adınıza daha yararlı olur.

Türk Vatandaşları için Azerbaycan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Azerbaycan vize işlem süreleri vize türüne göre değişmekle beraber normal şartlarda ve zamanlarda 3, 4 ya da 5 iş günü bir zaman alır. Acil durumlarda 2 iş günü ve ekspres vize de ise 1 iş günü gibi bir zamanda sonuçlanır. Ancak ekspres vize Dışişleri Bakanlığı çağrısı gibi durumlarda verilir.

Bunlar dışında bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Azerbaycan vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık içerisindedir. Böyle bir durumda başka bir şehirde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Azerbaycan vizesine başvuru yapmışsanız Azerbaycan vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Türk Vatandaşları için Azerbaycan Vize Ücretleri

Azerbaycan vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Azerbaycan devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Azerbaycan vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Azerbaycan vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Azerbaycan vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Azerbaycan vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Azerbaycan vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Azerbaycan vize ücretleri Azerbaycan ticari vize, Azerbaycan yatırımcı vizesi, Azerbaycan turistik vize, Azerbaycan basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Azerbaycan göçmenlik, Azerbaycan aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Azerbaycan vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Azerbaycan vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Azerbaycan vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Azerbaycan vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Azerbaycan vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Türk Vatandaşları için Azerbaycan Vizesi Başvuru Formu

Azerbaycan vize başvuru formu Azerbaycan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Azerbaycan vizesi alınmasında gereklidir. Azerbaycan vizesi başvuru formu Azerbaycan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Azerbaycan Konsolosluğunda Azerbaycan vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Azerbaycan vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Azerbaycan vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Azerbaycan vizesi başvuru formu Türkçe– İngilizce ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Azerbaycan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

Azerbaycan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Azerbaycan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Azerbaycan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

daha fazla göster

Azerbaycan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
A.Ö. 06/08/19, 17:23
1 Eylülde vizesiz azerbaycana giriş yapmak istiyorum 2 gün kalacağım,ancak pasaportum ekim 20 de bitiyor
Yeni pasaport çıkarmam gerekir mi?
Cevabı Görüntüle
T.K. 23/06/19, 15:34
Ben türk vatandaşıyım Azerbeycan da evlilik yaptığımda Azerbeycan için yine vize almam gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
T.K. 19/06/19, 23:00
merhaba iyi günler öncelikle izmirde yaşıyorum deü beden egitimi spor bilimleri okuyorum ayrıca futbol oynuyorum amatör olarak azerbaycanda oturma izni almak istiyorum nasıl alabilirim ?
Cevabı Görüntüle
A.Ö. 22/03/19, 00:51
Türkiyeden azerbaycan a gitmek için ne kadar ücret gerekir ve azerbaycanda 3 hafta kalsam yiyecek motel gezmek ne kadar tutar .
Cevabı Görüntüle
Ö.C.Y. 12/03/19, 14:43
haziranda baküye gitmek istiyorum 1 yıllık pasaport çıkarsam orada 1 hafta kalabilirmiyim pasaport dışında bir evlak yada belge gerekiyormu
Telefon
x