Arnavutluk Vizesi

Arnavutluk Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Arnavutluk vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Arnavutluk danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir özelliğe sahiptir. Arnavutluk vizesi için Vize Merkezi Arnavutluk vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Arnavutluk vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Arnavutluk vizesi için tecrübeli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Arnavutluk Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Arnavutluk Vize Şartları

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Arnavutluk’a yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Türkiye ile Arnavutluk arasında karşılıklı vize kaldırılması kararı sonucu turistik amaçlı seyahatlerde vize şartı aranmamaktadır. Ancak Ticari vize, öğrenci vizesi gibi vize türleri için sunulması gereken belgeler ve halledilmesi gereken şartlar vardır.

Arnavutluk Ticari Vize Belgeleri

D Tipi Vize – Çalışma izni

1. Vize bitiş gününden sonra minimum 3 ay fazla geçerlilik süresi olan pasaport

2. Pasaport ve vizeli sayfaların fotokopisi

3. 2 adet biyometrik fotoğraf

4. Eksiksiz doldurulmuş Ek 2 formu

5. Sağlık sigortası. 

6. Reşit olmayanlar için koruyucu kişiler tarafından geçerli muvafakatname.

7. Sabıka Kaydı (Apostilli mühürlü) olacak

8. Polis raporu

D/AE/AP/AT/APU vizeler için ek olarak gerekli özel belgeler ise şu şekildedir:

(Arnavutluk’ta çalışma izni alıp, oturum için başvuruda bulunacaklar için)

 

1. Kabul eden şahıs tarafından gelen davet mektubu

2. Ziyaret amacına bağlı olarak Türkiye’de mesleki veya ticari durumunu kanıtlayan belgeler

3. Ticari amaç durumunda, kurumun yasal durumunu kanıtlayan belgeler

4. Yerel kanunlara uygun olarak sosyal sigorta ve vergi mükellefiyetine uyulduğunu yerel resmi kurum tarafından onaylanmış belge fotokopileri

5. Arnavutluk’ta kabul eden kurum ile yapılan iş anlaşması belgeleri

6. Arnavutluk makamları tarafından verilen çalışma izni belgeleri

7.  Vize başvuru ücreti ödenti dekontu

8. Arnavutluk’ta kalacağı yerin adres ve iletişim bilgileri

Not: Başvuru yapmadan önce belgelerinizin birer kopyasını çıkarmanızda büyük yarar vardır. İkinci defa başvurularda da bu belgelerin büyük yardımı dokunur.

Arnavutluk ticari vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Arnavutluk vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Arnavutluk vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Arnavutluk vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Arnavutluk vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Arnavutluk yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Arnavutluk Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Arnavutluk Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Arnavutluk Konsolosluğuna yaptığınız Arnavutluk vizesi başvurusu sonucu Arnavutluk seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 10-12 iş günü içerisinde Arnavutluk vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Arnavutluk vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Arnavutluk vizesine başvuru yapmışsanız Arnavutluk vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Arnavutluk Vize Ücretleri

Arnavutluk vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Arnavutluk devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Arnavutluk vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Arnavutluk vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Arnavutluk vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Arnavutluk vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Arnavutluk vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Arnavutluk vize ücretleri Arnavutluk turistik vize, Arnavutluk öğrenci vizesi, Arnavutluk aile vizesi, Arnavutluk ticari vize, Arnavutluk yatırımcı vizesi, Arnavutluk konsolosluk çalışanları vizesi, Arnavutluk basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Arnavutluk göçmenlik, Arnavutluk aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Arnavutluk vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Arnavutluk vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Arnavutluk vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Arnavutluk vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Arnavutluk vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Arnavutluk Ticari Vize Başvuru Formu

Arnavutluk vizesi başvuru formu Arnavutça –  İngilizce seçenekleriyle mevcuttur.

Arnavutluk vize başvuru formu Arnavutluk Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Arnavutluk vizesi alınmasında gereklidir. Arnavutluk vizesi başvuru formu Arnavutluk Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Arnavutluk Konsolosluğunda Arnavutluk vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Arnavutluk vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Arnavutluk vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Arnavutluk vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde ve büyük harflerle yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Arnavutluk seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Arnavutluk vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Arnavutluk vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Arnavutluk vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Arnavutluk vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

daha fazla göster

Arnavutluk ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
O. çakır 19/06/18, 15:37
Merhabalar.Arnavutluk Moldova ve Ukrayna vatandaşlara bize uygulamıyor mu? Teşekkürler.
Telefon