Vize İşlemleri

Arjantin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Arjantin vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Arjantin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Arjantin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Arjantin vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Arjantin Vizesi

Arjantin’e yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umumi pasaport sahipleri olarak vize almak mecburiyetinde değildir. Ancak bu şart sadece turistik seyahatler için geçerlidir. Ticari vize şartları ise birçok belge ve şart istemektedir. Bu yüzden Arjantin’de ticaret ya da iş yapmak isteyen vatandaşların Arjantin ziyareti öncesinde Arjantin vizesi alması gerekmektedir. 

Arjantin vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Arjantin vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Arjantin vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Arjantin ticari vizesi için gerekli belgeler ise şu şekildedir:

 1. Minimum ay geçerliliği olan pasaport (vizenin bitiş günü itibariyle)
 2. Beyaz fonlu iki adet (3.5x4.5 biyometrik) vesikalık
 3. Vize formu (Formlar sayfamızdan indiriniz)
 4. Elçiliğe yazılmış vize istek dilekçesi ile seyahat sebebini ve tarihlerini gidecek kişinin adının ve masraflarının nasıl karşılanacağı da eklenmiş olmalıdır.
 5. Ticari seyahatlerde karşı firmadan gelen davetiye mektubu
 6. Otel rezervasyonu, uçak ön rezervasyonu
 7. Gelir / zenginlik durumunuzun belgeleri (Banka cüzdanı, mektubu, fon yazısı, Tapu, ruhsat fotokopisi, Kredi kartı limitlerinin gözüktüğü ekstreleri.)
 8. SGK çalışanları için SGK işe giriş bildirgesi
 9. SGK hizmet dökümü.
 10. 3 aylık maaş bordrosu
 11. Firma ortakları ortaklık belgesi
 12. SGK Pirim dökümü
 13. Şirket evrakları; (Vergi Levhası İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Odası Oda sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi)
 14. Pasaportun resimli ve geçerli vizelerin olduğu sayfaların fotokopisi
 15. Öğrenciler için yeni tarihli öğrenci belgesi ve ebeveyn evrakları.
 16. Emekliler için emeklilik cüzdanları

Not: Vize iptali durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır.

Arjantin’de 90 günden daha fazla kalmak istiyorsanız vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Arjantin vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 1 ay veya daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Arjantin ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır. Arjantin’e yolculuk etmek, tatil yapmak amaçlı gitmek istiyorsanız ve 90 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız Arjantin turistik vize almanıza gerek kalmadan ülkeye giriş hakkınız bulunmaktadır. Arjantin ticaretin de yoğun olduğu ülkelerden biridir ve ticari amaçla ülkeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazla olduğu için bu konuda gerekli bazı düzenlemeler yapılmıştır. Arjantin’e ticari amaçla gidiyorsanız mutlaka Arjantin ticari vizesi almanız gerekir. Ticari vize için şirketinizden davetiye, şirket banka hesap cüzdanı vb. birtakım ek belgeler de istenmektedir. Bunları yukarıda saydık.

Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Arjantin vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye olunur. Arjantin’de bir yakınınız bulunuyor ve 90 günden daha uzun süreli ülkede kalmak istiyorsanız Arjantin aile ziyareti vizesi başvurusu yapıp daha uygun şartlarda konaklama sağlayabilirsiniz. Bu vize hem daha kolay onaylandığından hem de daha uzun süre ülkede kalma imkânı verdiğinden tercih etmeniz kolaylık olarak size fayda saylayabilir.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Arjantin yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Arjantin Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Arjantin vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Arjantin vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Pasaportunuzu aldıktan sonra Arjantin Konsolosluğundan Arjantin vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Arjantin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Konsolosluk adresleri aşağıdaki gibidir:

Arjantin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği: Uğur Mumcu Cad.60/1 - GOP 06700, Ankara adresinde bulunmaktadır. Arjantin Başkonsolosluğu İstanbul adresi ise: Askerocağı Caddesi No: 1602 Kat 9, Süzer Plaza 34367 Elmadağ, Şişli. Hem büyükelçilik hem de konsolosluk çalışma saatleri hafta içi her gün 09:30 ile 17:30 arasındadır. Ancak vize işlemleri için öğleden önce orada olmanız ve işlemlerinizi öğleden önce halletmeniz gerekmektedir. Alım sonuçları genellikle öğleden sonradır.

Eğer Arjantin Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Arjantin vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Arjantin vizesi 3 iş günü içerisinde bir sonuca varabilmektedir. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Arjantin Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Arjantin vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Arjantin Konsolosluğuna Arjantin vizesi için başvuruda bulunacaksanız Arjantin için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Arjantin Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Arjantin vize başvuruları Arjantin Konsolosluğu ve Arjantin Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Arjantin vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Arjantin vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Arjantin vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Arjantin vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Arjantin vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Arjantin vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 06
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 06
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 06
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 21
bursa@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com