Vatandaşlık

Arjantin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Arjantin vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Arjantin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Arjantin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Arjantin vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Arjantin Vatandaşlığı

Arjantin vatandaşlığına geçmek için sizden istenen ilk şart orada ne kadar süredir kaldığınızdır. Arjantin vatandaşlığına başvuru yapmak için en az iki yıldır orada kalma şartını sağlamanız gerekmektedir.

Daha önce kullandığınız oturum izinleriniz ve bu izinler süresinde göstermiş olduğunuz davranışlar da ayrıca size büyük yarar sağlayacaktır. Burada sizden istenen en önemli şart kendi geçimizi sağlayıp sağlamadığınızdır. Bu nedenle sizden işinize ve kaldığınız yerin adresi için bir takım belgeler sunmanız istenecektir.

Gerekli belge ve şartları aşağıdaki gibi sıraladık:

 1. Pasaport
 2. En az 4 adet fotoğraf
 3. Maaş bilgisi (banka hesap dökümleri, aylık maaş ve diğer gelir kaynakları, adınıza düzenlenmiş mal ve mülklerin liste ve belgeleri)
 4. 18 yaş üstü olmak
 5. Arjantin’de doğmuş kişiler doğrudan vatandaş sayıldığı için bunların başvuru süreçleri daha kolaydır.
 6. İspanyolca bilgisi
 7. Daha önce vatandaşı olduğunuz ülkedeki bilgileriniz (okul, diploma, meslek, gelir vs. durumu)
 8. Bir Arjantin vatandaşı ile evli iseniz evlilik cüzdanı ve (ayrıca vatandaşlık için başvuru yaptığınız kurum –mahkeme vs.- sizden eşinizin de şahitliğini isteyebilir.)
 9. En az iki yıldır orada yaşıyor olma şartı
 10. Arjantin’de yatırım yapmak, iş kurmak
 11. Bir Arjantin vatandaşı olmak için en az 14 ay orada kalmış olma şartı
 12. Bu işlemler genelde 6 ay kadar sürebilir.

Not: Vatandaşlık başvuruları devletten devlete göre değişmekle beraber Arjantin vatandaşlığı nispeten daha kolaydır. Sizi diğer devletler gibi Arjantin ile ilgili testlere sokmazlar. Ancak İspanyolca konuşma ve iletişim becerileri için sizi bir sınava tabi tutabilirler. Bu sınav sizin dil becerileriniz için gereklidir. Bu nedenle eğer Arjantin vatandaşı olmak istiyorsanız İspanyolca bilmeniz son derece önemlidir.

Arjantin vatandaşlığına dair bilmek istediğiniz başka bir durum olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 06
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 06
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 06
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 06
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 21
bursa@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com