Oturum

Arjantin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Arjantin vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Arjantin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Arjantin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Arjantin vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Arjantin’de Oturum

Arjantin’de 90 günden uzun sürecek kalım durumlarında Arjantin oturum hakkı almaktır. Arjantin’de kısa ve uzun dönemlerde oturum hakkı alabilirsiniz. Eğer 3 aydan uzun süreli kalacaksanız Arjantin Konsolosluğunda bu durumu belirtmelisiniz. Bu sayede bir yıllık oturum izni ile işe başlayabilirsiniz. Yabancılar için bu işlemler kolaydır. Ancak eğer Arjantin’de doğmuş ancak başka bir ülkede büyümüşseniz başvuru sırasında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çünkü teknik olarak Arjantin vatandaşı olacağınız için askerlik diğer vatandaşlık sorumluluklarına dair sizden başka belgeler de isteyebilirler.

Bu durumlar için Arjantin devletinin sizden istediği bir takım belge ve gereksinimler bulunmaktadır. Bu şartları sağlamadan Arjantin’de oturum hakkı almanız zordur. Öncelikle sizden istenen belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Pasaport (En az 6 ay geçerliliği olmalıdır.)
 2. Oturum izni başvuru belgesi (belge istenilen şekilde doldurulmalıdır.)
 3. İletişim bilgileri ve adres bilgisi
 4. Gerekli durumlarda iletişim kurulabileceklerin bir listesi
 5. Yeterli ekonomik durumu gösterir banka belgeleri
 6. Banka hesap dökümü
 7. Vize başvuru ücret dekontu
 8. 4 adet biyometrik fotoğraf
 9. Kimlik fotokopisi
 10. Arjantin’de iş yapacaksanız orada size verilmiş izin belge v belgeleri
 11. Arjantin’de kalacağınız yerin bilgisi ve iletişim bilgileri
 12. Şirket çalışanı olarak gidiyorsanız şirketin sizin gidişine dair verdiği izin mektubu ve şirket bilgileri belgeleri (sicil gazete, imza sirküleri, vergi belgeleri, Arjantin’de yapacağınız için detayı)
 13. Medeni durum belgesi
 14. Sağlık sigortası
 15. Sizinle kalması muhtemel kişilerin belgeleri

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için en iyi yol Arjantin’de bir mülk sahibi olmanızdır. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 06
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 06
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 06
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 21
bursa@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com