B-1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi

B-1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi İçin Gereken Evraklar

  • DS 160 Formu (Online doldurulur. Vize mülakatında onay sayfasının barkodlu çıktısı sunulmalıdır)
  • Pasaport (Amerika’da kalma süresi bittikten sonra 6 ay geçerli olmalı)
  • Kimlik kartı fotokopisi
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Şahsi vize talep dilekçesi (Seyahat amacı, Birleşik Devletler’de kalma süresini, seyahat masraflarını kim tarafından karşılanacağı bilgisini içermelidir) 
  • Önceden alınmış vizeleri içeren pasaportlar, Amerika Birleşik Devletlerine önceden alınmış vizeleri içeren pasaportlar.
  • 2 adet Biyometrik Fotoğraf (5X5 cm boyutunda, son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır)

Önemli Not: İsteğe bağlı olarak seyahat amacını destekleyen, öğrencilik durumunu veya iş için istihdamını doğrulayan belgeler, Türkiye’ye mesleki, mali ve ailevi bağları gösteren belgeler de başvuru evraklarına eklenebilir ancak bu tip belgeleri inceleyip incelememek Amerikan Konsolosluğunun inisiyatifindedir. 

Amerika vize evraklar

Amerika Vizesi Hakkında Önemli Notlar


►Amerika vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.

►Amerika vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yaptığınız taktirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün sonra randevunuz kesinleşecektir.

►Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz. 

►Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.

►14 yaş ve üstü Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.

►Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.

►Amerika vizenizin sonuçlandıktan sonra pasaportunuz ile birlikte 3 iş günü sonra size en yakın PTT şubesine gönderilmektedir.

►Amerika vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri sitemizden temin edebilirsiniz.

►Amerika vizesi ile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizle ilgili Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon