Temmuz ayında Amerikaya gitmek istiyoruz...

Y. Işık 02/07/16, 03:44
Efendim, iyi günler. Biz Temmuz ayında Amerika'ya gitmeyi düşünüyoruz ve sizin aracılığınız ile başvuru yapmak istiyoruz. Bir an evvel belgeleri hazırlamak istiyoruz. Acaba mail yoluyla sorularımızla ilgilenip bizi bilgilendirebilir misiniz? Yoksa ofisinize gelmemiz mi uygun olacaktır ? Dilerseniz sorularımızı şöyle sıralayabilirim. 1. Arkadaşım (Yasemin Şahin) ve ben Temmuz ayında Amerika'ya gitmek istiyoruz. Y.Şahin 657'e bağlı devlet memuru statüsünde olup MEB'da öğretmen olarak görev yapmaktadır. Ben ise tez aşamasında yüksek lisans öğrencisiyim ve şu anda çalışmamaktayım. 2. Yasemin Şahin New York'a turistik amaçlı ziyarette bulunmak istiyor. Ben Wyoming'e gitmek niyetindeyim. Amerika'da (Wyoming'de ) ikamet eden arkadaşım (Amerikan vatandaşı) tarafından ikimizin adına davetiye mektubu alabilirim . 3. Davetiye mektubu gönderenin ikamet yeri Wyoming. Yasemin Şahin'in New York'a gidecek olması sorun yaratır mı ? Yoksa vizeyi aldıktan sonra kimse bu durumla ilgilenmez mi ? 4. Ben hem Avrupa Birliği vatandaşı olup hem de Türkiye'de İstanbul'da ikamet eden bir Türk vatandaşıyım. Vize başvurusu için Türk pasaportumu mu kullanmam gerekir acaba ? 5. Vize başvurusuna biletlerimizi de eklememiz yarar sağlar mı ? Efendim, sorularımı bu şekilde özetlemeye çalıştım. Dilerseniz ofisinize de gelebiliriz . Ne dersiniz? İyi çalışmalar.
Vize Merkezi

Yıldız hanım,

1.Arkadaşınız devlet memurlarından istenilen evrakları sizde öğrencilerden istenilen evrakları hazırlamanız gerekir. Evrak listelerinin içeriği için vize uzmanlarımızı arayabilir ya da en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

2.Arkadaşınızın davet mektubu ile birlikte Amerika vatandaşı ise pasaportunun fotokopisi eğer Amerika'da oturum izni ile bulunuyorsa oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisini de mail atmalıdır.

3.Vize aldıktan sonra istediğiniz eyaletten Amerika'ya giriş yapabilirsiniz.

4.Başvuru sırasında Amerika'ya gidiş dönüş biletiniz veya rezervasyonunuz var ise fotokopisini evrakların içinde sunmanızda fayda vardır.

Daha detaylı bilgi için sizleri ofisimizde ağırlamaktan kıvanç duyarız.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.