Amerika P Vizesi

P vizesi için başvuru sahibi Amerika'ya bireysel veya bir grup olarak, benzersiz, geleneksel, etnik veya kültürel bir müzik, tiyatro ya da sanatsal performansının tanıtımını geliştirme, yorumlama, koçluk etme veya öğretme amacıyla gidiyor olmalıdır. Ek olarak, başvuru sahibi Amerika'ya sanat şeklini tanıtmayı veya geliştirmeyi olumlu yönde etkileyecek bir kültürel etkinliğe veya etkinliklere katılmak üzere geliyor olabilir. Programın ticari veya ticari olmayan bir yapıya sahip olması önemli değildir.

P-1 Amerika Vizesi (Bireysel veya Takım Atleti ya da Bir Eğlence Grubunun Üyesi)

Bu vize türüne atlet veya bir eğlence grubunun üyesi olarak ABD’de gerçekleşecek belirli bir atletik yarışmada performans sergileyecek olan kişiler başvurmalıdır. Uluslararası düzeyde kabul görmüş ve sürdürülebilir bir performans seviyesi gerektirir. Amerika P-1 vizesine atlet veya eğlence grubunun üyesini desteklemek için yanında olması gereken kişiler de başvurabilir.

P-1A: Uluslararası düzeyde tanınan bir performans seviyesinde, bireysel ya da bir ekibin üyesi olarak belirli bir atletizm yarışmasına katılmak için ABD’ye gitmek isteyen atletlerin başvurması gereken vize türüdür.

Bireysel atletler etkinlik, yarışma veya performansı tamamlamak için 5 yıl boyunca ABD’de kalabilirler. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 5 yıl daha uzatılabilir.

Bir ekibin üyesi olarak ABD’ye giden atletler etkinlik, yarışma veya performansı tamamlamak için 1 yıl boyunca ABD’de kalabilirler. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 1 yıl daha uzatılabilir.

Destek personeli etkinlik, yarışma veya performansı tamamlamak için 1 yıl boyunca ABD’de kalabilir. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 5 yıl daha uzatılabilir.

P-1B: Uluslararası alanda süregelen ve önemli bir süre boyunca üstün nitelikli ve tanınan bir eğlence grubunun üyesi olarak ABD’ye gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir eğlence grubunun üyesi olarak ABD’ye giden kişiler etkinlik, yarışma veya performansı tamamlamak için 1 yıl boyunca ABD’de kalabilirler. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 1 yıl daha uzatılabilir.

P-2 Amerika Vizesi (Sanatçı veya Entertainer-Eğlence Sektörü Çalışanı)

Amerika P-2 vizesine ABD’deki bir kuruluş ile başka bir ülkedeki bir kuruluş arasındaki karşılıklı değişim programı kapsamında ABD’de sergilenecek bir performans için başvurulmalıdır. Sanatçı veya entertainerın hizmetinde çalışan yardımcıları da bu vizeye başvurabilirler. Bu kişiler etkinlik, yarışma veya performansı tamamlamak için 1 yıl boyunca ABD’de kalabilirler. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 1 yıl daha uzatılabilir.

P-3 Amerika Vizesi (Sanatçı veya Entertainer-Eğlence Sektörü Çalışanı)

Amerika P-3 vizesine P-2 vizesinden farklı olarak, ABD’de gerçekleşecek olan kültürel, geleneksel, folklorik bir etkinlikte veya müzikal ve tiyatro gibi sanatsal bir performansta öğretmenlik/koçluk yapacak olan kişilerin başvurması gereken bir vizedir. Başvuranla birlikte çalışan yardımcılar ve kişiyi desteklemek için gerekli hizmetleri veren kişiler de Amerika P-3 vizesine başvurabilir. Bu kişiler etkinlik, yarışma veya performansı tamamlamak için 1 yıl boyunca ABD’de kalabilirler. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 1 yıl daha uzatılabilir.

Eş ve Çocuklar - Amerika P vizesi sahibi kişinin eşi ve 21 yaşın altındaki evlenmemiş çocukları P4 vizesine başvurabilirler. Bu kişiler ABD’de çalışamazlar ancak eğitim görebilirler.

P Amerika (Atletler, Eğlence Grupları, Sanatçılar) vizesine başvurmak için Amerika uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru sürecinde (özellikle online doldurulması gereken formlarda) herhangi bir sorun yaşamamak ve başvurunuz sonucunda Amerikan Konsolosluğu'ndan red cevabı almamanız için alanlarında profesyonel Amerika vize uzmanlarımıza danışabilir ve hızlı bir şekilde vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Lütfen iletişim numaralarımızdan veya online@vizemerkezi.com adresinden e-posta yoluyla ulaşınız.

P Vizesi - Atletler, Eğlence Grupları ve Oyuncular için hazırlanması gereken Amerika vize evrakları

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (50X50 mm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz) 
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Adres ve aile bilgilerini içeren)
  • Şahsi Vize Talep Dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten Konsolosluğa hitaben)
  • DS 160 Formu (Online doldurulacak)
  • I-129 Dilekçesi ( (Gelecekteki işveren veya temsilci tarafından doldurulur)
  • Daha önceki vizeleri veya önceki Amerika vizelerini içeren eski pasaportlar
  • Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (En az 5000TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)

 

Amerika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Amerika vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.

►Amerika vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yaptığınız taktirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün sonra randevunuz kesinleşecektir.

►Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz. 

►Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.

►14 yaş ve üstü Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.

►Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.

►Amerika vizenizin sonuçlandıktan sonra pasaportunuz ile birlikte 3 iş günü sonra size en yakın PTT şubesine gönderilmektedir.

►Amerika vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri sitemizden temin edebilirsiniz.

Amerika vizesi ile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizle ilgili Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 05 02
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 02
info@cieltur.com
İzmir
+90 (232) 970 05 02
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2038
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5013
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com