Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

F. Arkin 29/11/19, 13:39
Amerika vizesi için gerekli evraklar için bilgi rica ediyorum. Başvuru için neler gereklidir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Sayın ziyaretçimiz, Amerika vizesi için gerekli evraklar, mesleğinize ve başvuracağınız vize türüne göre farklılık göstermektedir. Aşağıda, her başvuru sahibinden istenen evrak listesi verilmektedir. Amerika Konsoloslukları, vize başvurularını büyük bir titizlik ile incelemektedir. Amerika vizesi başvurusu yaparken, en ufak bir yanlış yapmanız durumunda başvurunuz ret cevabı alabilmektedir. Bu nedenle, başvuru yaparken danışmanlık hizmeti almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi'ne başvurmanız halinde, size uygun güncel evrak listesi tarafınıza mail olarak iletilmektedir. Peki Amerika vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Amerika Vize İçin Gerekli Evraklar

* Pasaport, son 6 aydan eski olmamalıdır. Aynı zamanda 10 yıllık geçerliliği olmalıdır. Pasaportunuzun minimum, 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Ayrıca, pasaportunda daha önce Irak, İran, Suriye'ye giriş bulunuyorsa, Amerika vize işlemleri oldukça zorlaşmaktadır. Pasaportunuzda bu ülkelere giriş bulunuyorsa, yeni bir pasaport çıkarmanızı önermekteyiz. 
* 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş, biyometrik fotoğraf. Fotoğraf 5x5 ölçülerinde, 600 x 600 piksel çözünürlüğünde olması gerekmektedir. Aynı zamanda fotoğrafta gözlük ve başörtüsü gibi aksesuarlar olmamalıdır. Dini sebepler ile başörtüsü kullanıyorsanız, alnın ve iki kulağın gözükür biçimde olması gerekmektedir. Fotoğraf beyaz arka fon üzerine çekilmiş olmalıdır. 
* Amerika vize için gerekli evraklar: DS-160 formu. DS-160 formu, Amerika Konsolosluğunun web sitesinde bulunan, elektronik olarak doldurulması gereken bir formdur. DS-160 formu, sizi tanımak amacı ile standart kalıpta hazırlanmış bir formdur. DS-160 formu, İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Aynı zamanda, Türkçe karakter kullanarak doldurulmamasına dikkat etmelisiniz. DS-160 formunu, Amerika Konsolosluğunun randevusundan, en az 3 gün öncesinden doldurulmuş olması gerekmektedir. Bu formu doldururken dikkat etmeniz gereken hususlardan bir diğeri ise, formu imzala, gönder dedikten sonra değişiklik yapılamayacağıdır. Bu nedenle, DS-160 formunu, dikkatlice doldurup onaylamanız gerekmektedir.

* Kimlik fotokopisi, eğer evli iseniz, evlilik cüzdanının fotokopisi de Amerika vize başvurusu için gerekli evraklar dosyasının içerisinde bulunması gerekmektedir. Kimlik fotokopisinde mutlaka T.C kimlik numarasını bulunmalıdır.
* Amerika Konsolosluğu'na veya Amerika Büyükelçiliği'ne hitaben yazılmış, Amerika vize talep dilekçesi. 
* Seyahat Rezervasyonu ve konaklama bilgileriniz. 
* Amerika vizesi başvurusu için ödemiş olduğunuz vize başvuru ücretinin dekontu. 
* Son 3 aya ait banka hesap dökümü. Banka hesap dökümünün banka yetkilisi tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olması gerekmektedir. Bankanın imza sirkülerinin de bulunmalıdır.
* Sabıka kaydı

Amerika vizesi için gerekli evraklar yukarıda verildiği gibidir. Kendinize uygun güncel evrak listesi için bize ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x