Amerika Aile Ziyareti Vizesi

A.M. 03/05/21, 18:55
Merhaba,
Amerika aile ziyareti vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Amerika’ya anne ve babamı ziyaret etmek için gideceğim. Amerika’daki ailem Amerika vatandaşıdır. Üniversite öğrencisiyim, aynı zamanda şirkette çalışıyorum. Daha önce yurtdışına hiç gitmedim. Tecrübem olmadığı için sizin danışmanlığınızda başvurumu yapmak istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Amerika’da yaşayan babanızın ve annenizden davet mektubu almanız gerekir. Şu anda Amerika’ya seyahat edebilmeniz için ya geçerli vizeniz olmalı ya da bitiş tarihi 1 yılı geçmeyen Amerika vizesine sahip olmanız gerekir. Amerika vizenizin süresi yeni bitmiş ise ve isminizde herhangi bir değişiklik olmadıysa 1 hafta 10 gün içerisinde yenileme yapılabilmektedir. Amerika Konsolosluğu sadece acil gidişlere ve eğitim vizelerine erken randevu verebilmektedir. Şu anda randevu almak istediğinizde 2022 yılına randevu vermektedir. Aile ziyareti Amerika vizesi almak için Covid 19 salgını döneminin geçmesini beklemeniz daha doğru olacaktır.

Aileniz Amerika vatandaşı olmasından dolayı, vatandaş olduğunu gösteren pasaportunun fotokopisini de mail atması yeterli olacaktır.
Aile ziyareti Amerika vizesi başvurunuzu yapabilmeniz için aileniz davet mektubunu Amerika Büyükelçiliği’ne hitaben yazması gerekir. Davet mektubuna adınızı ve soyadınızı eksiksiz ve doğru yazmalı, sizinle olan akrabalık durumunu mutlaka belirtilmelidir. Amerika’ya davet etme nedeni ve ülkeye giriş çıkış yapacağınız tarihleri belirtmesi gerekir. 

Davet mektubu bilgisayarda  ve mutlaka İngilizce olarak yazılması gerekir.  Davet mektubunda; ikamet ettiği yerin adresi, e-posta adresi ve telefon numarası mutlaka belirtmesi gerekir. Yazdığı davet mektubunun çıktısını alıp imzalamalı, taratıp mail olarak size göndermesi yeterli olacaktır.

Amerika Aile Ziyareti Vizesi İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

Amerika için ziyaretçi vizesi alıp gitmek için öğrenci belgenizi almanız gerekir. Özel bir şirkette çalıştığınızdan dolayı; Şirket evraklarını ve gelirinizi gösteren evraklarınızı mutlaka sunmanız gerekir. Çalıştığınız yerden son üç aya ait gelirinizi gösteren maaş bordrolarını sunmalısınız. SGK tescil ve hizmet dökümü ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini  www.turkiye.gov.tr ‘den alabilirsiniz. Seyahatinizi karşılayacak miktarda paranın bankanızda bulunduğunu göstermek için  son üç aya ait vadesiz banka dökümü sunmanız gerekir. 

Amerika’ya aile ziyareti vizesi almak için Amerika Vize Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekir. Amerika vize başvuru formu İngilizce doldurulmalıdır. Size en yakın Vize Merkezini arayarak Amerika vize uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Sizin Amerika için ziyaretçi vizesi alabilmeniz için gerekli olan evrakları ofisimize ulaştırmanız gerekir. Formların doldurulması ve randevunuzun istediğiniz tarihe alınması konusunda Amerika vize uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Amerika’ya aile ziyareti  vizesi almak için Amerika Konsolosluk sitesinden 160 $ online kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekir. Danışmanlık bedeli ile birlikte Amerika vize harcının ödemesini yaptığınız takdirde vize uzmanlarımız bu ödemeleri sizin yerinize yapmaktadır.Amerika vize uzmanlarımız Amerika vizesi başvurunuzun her aşamasında her zaman yanınızda olacaktır.

Amerika aile ziyareti vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 970 0502 numaralı Amerika özel telefon hattımızdan Amerika vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

Amerika Aile Ziyareti Vizesi

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.