Avrupa Birliği Oturum İzni

Vize Merkezi olarak Almanya oturum izni ve Avrupa Birliği oturum izni alanında Ankara Antlaşması prensiplerine uygun şekilde hizmet veriyoruz. Avrupa’da oturum izni süreci bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Bu konuda güncel donanıma sahip Vize Merkezi danışmanları ile kolay, hızlı ve güvenilir şekilde oturum izni işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Önceliklerinize uygun çözümlerimiz ile Almanya oturum izni işlemleri sürecinin her aşamasında yanınızdayız. Tüm Avrupa Birliği sınırları içinde geçerli oturum izni alabilmek için doğru hazırlanmış bir iş planınız ve Almanya ekonomisine katma değer sağlayabilecek bir mesleğe sahip olmanız gerekmektedir. Minimum sermaye ile Almanya’da şirket kurulumu yaparak sürekli oturum iznine sahip olabilmek için Almanya’da kurduğunuzu firmanın 3 yılın sonunda kara geçmiş olması gerekmektedir. Aile bireylerinizin de faydalanabileceği oturum iznini alarak Almanya’da iş sahibi olarak yaşamanın ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz. Minimum bütçeyle kuracağınızı işiniz size Avrupa çapında seyahat ve iş yapma özgürlüğü getirecektir.

Almanya Oturum İzni Nasıl Alınır?

Firmanızın temel prensiplerinin belirlenmesi

 • Şirketinizin Avrupa pazarında başarılı olması için iş profilinize uygun stratejileri geliştiriyoruz.

Detaylı iş planınızın hazırlanması

 • İş planınızı Almanca ve İngilizce dillerinde hazırlıyoruz. Şirketinizin faaliyet planının Alman hükümeti tarafından kabul görmesi için bu işlemin dikkatle yapılması gerekmektedir.
 • Web sitenizi Almanya yasalarının belirlediği kriterler doğrultusunda hazırlıyoruz.

Alternatif çözüm ortakları

 • Almanya oturum izni süreci koordinasyon gerektiren bir süreçtir. Bu anlamda hukuki danışmanlık, ofis kiralama, muhasebe gibi işin önemli unsurlarını içeren hizmetlerde alternatif çalışma ortaklarıyla birlikte çalışıyoruz.

Başvuru işlemleri

 • Almanya’daki ilgili kurumlara yapılacak başvuruların randevuları tarafımızdan alınmaktadır. Sürecin takibini doğru şekilde yapmak başarıya ulaşmada en önemli unsurlardan biridir.

almanya oturum izni

Almanya Oturum İzninin Avantajları Nelerdir?

 • Minimum bütçe ile kuracağınız şirketinizle Avrupa’nın güçlü ekonomisine dahil olarak tüm pazarlarda rekabet etme imkanına sahip olacak ve işinizi geliştirebileceksiniz.
 • Almanya’da iş kurabilmek için alt limit yoktur. Bu nedenle minimum sermaye ile kendi firmanızı kurarak oturum izni alabilirsiniz.
 • Aile bireyleriniz de sizinle birlikte Avrupa oturum izninden faydalanabilmektedir. Ailenizin durumuna göre bölgeye yerleştikten sonra eşiniz sizinle veya farklı bir işte çalışabilir.
 • Almanya oturum izni ile diğer Avrupa ülkelerinde yaşama ve çalışma imkanın sahip olabilmektesiniz.

Almanya Oturum İzni Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Almanya oturum izni işlemlerine başladıktan sonra süreç 5 ila 9 ay içinde tamamlanmaktadır. Öncelikle yapmayı planladığınız işin Almanya’daki yasal yükümlülüklerle uyumlu olması gerekmektedir. Evrakların tamamlanması, oturum ve çalışma izni başvurularının ilgili makamlara yapılması bu süre dahilindedir. Bütün bu süreç dahilinde ihtiyaç duyacağınız network Vize Merkezi tarafında karşılanmaktadır.

Oturum İzni Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Mevcut bir şirketin ortağı iseniz şirket ortakları olarak oturum ve çalışma izni başvurusu yapılabilmektedir. Ortakların en az %30 hissesinin olması gerekmektedir.
 • Firma sermayesinde alt limit bulunmamaktadır.
 • Oturum izni başvurusu yapan kişi 6 ay boyunca kendini finanse edebilecek güçte olmalı ve gelir kaynaklarını belgeleyebilmelidir.
 • Oturum izninin sürekli olabilmesi için başvuru sahibinin AB bölgesinden 180 günden daha uzun süre ayrılmamaları gerekmektedir.
 • Oturma izni başvurularında dil şartı aranmamakla birlikte dil bilinmesi önemli bir avantajdır.
 • AB oturum izninin sürekli olabilmesi için 3’üncü yılın sonunda şirketinizi kara geçmiş olması talep edilmektedir.

Almanya Oturum İzni Destek Hattı

İstanbul  0212 970 05 18
Ankara  0312 970 05 18
İzmir  0232 970 05 18
Edirne

 0850 460 15 18

 

almanya vize iletişim

Yükleniyor...