Etkinlik İçin Almanya'ya Gitmek İstiyorum Öğrenciyim Ne Yapmalıyım?

K. Nur Özcan 07/02/19, 13:18
Bir konser için vize almak istiyoruz arkadaşlarımızla ama vize çıkıp çıkmama durumu nedeniyle de çekiniyoruz, öğrenciyiz imkanlar prosedürler nelerdir?
Vize Merkezi

Merhaba,
90 günden kısa süreli bir Almanya seyahati gerçekleştireceğiniz için Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Öğrenci olduğunuz için sponsorlu vize başvurusu yapmalısınız yani Almanya seyahatinizde masraflarınız kim tarafından karşılanacaksa o kişinin gelirine ait bir takım evrakları da sunmanız gerekir. Örneğin anne/baba/kardeş yakınlarınızdan biri sponsorunuz olacaksa bu kişi emekli ise emekliliğine dair bilgiler, çalışansa maaş bordroları, işverense şirketine ait bilgiler gerekir. Ancak başvuru dosyasının tamamlanması için gerekli başka evraklar da bulunur. Dosyadaki tüm evraklar tamamlandıktan ve başvuru yapıldıktan sonra vize değerlendirmesinin sonuçlanma süresi 15 gündür. Vize sonuçlanma süresini göz önünde bulundurarak planlanan seyahat tarihinden en erken 3 ay önce en geç 15 gün önce başvuru yapmanız tavsiye olunur. 
Tüm bu başvuru sürecini yorulmadan, vakit harcamadan tamamlamak ve başarılı bir başvuru yapmak için iletişim sayfamızdan size en yakın şubemize ulaşabilirsiniz. 

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon