Arkadaşımı 3 Haftalığına Almanya'ya Davet Etmek İstiyorum

N. Gül Breyer 07/02/19, 18:33
Merhaba, Türkiye’den arkadaşımı 3-4 haftalığına Berlin’e davet etmek istiyorum. Pasaportu var. Nasıl davet edeceğim. Herkes bir şey anlatıyor😊 Hangi vize gerekli? Schengen vizesi ? Davet noter tasdikli mi olacak? Sağlık sigortası ? En doğru ve kısa bilgileri almak için size yazıyorum. Şimdiden teşekkürler Neşe Gül Breyer
Vize Merkezi

Merhaba,
Arkadaşınız 90 günden kısa süren bir Almanya seyahati gerçekleştireceği için bir Schengen vize türü olan Almanya arkadaş ziyareti vizesine başvurmalıdır. Burada sizin yapmanız gereken, Almanya'da ikamet ettiğiniz bölgenin belediyesinden onaylı davetiye alarak orjinal davetiyeyi arkadaşınıza göndermenizdir. Davetiyenin arkadaşınızın seyahat tarihlerini kapsadığına dikkat etmelisiniz. Arkadaşınız, vize başvurusu için gereken evraklarla birlikte belediye onaylı davetiyenin aslını da Konsolosluğa ibraz etmelidir. Arkadaşınızın vize başvurusu için gerekli evraklar mesleki durumuna göre de değişiklik gösterecektir. En kısa sürede eksiksiz ve hatasız başvuru sürecini başlatmanız için iletişim sayfamızdan size en yakın ofisimize başvurabilirsiniz. 

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

F. Bakır 17/02/19, 17:00

Merhaba,
Haziran ayı ortalarında Almanya'ya turistik gezi için gitmek istiyorum 10 gün sonrasında da İsviçre'ye geçmek istiyorum orada da 1 hafta kalıp geri döneceğim. Almanya'da Alman vadandaşı kardeşim var davetiye alabilirim bunun için ne yapmam gerekiyor. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Vize Merkezi 06/03/19, 17:06

Merhaba,
Almanya turistik seyahatiniz için Almanya aile-akraba ziyareti vizesine başvuru yapmanız gerekecektir. Bunun için öncelikle Almanya'daki yakınınızdan seyahat tarihlerinizi de kapsayan belediye onaylı bir davetiye almanız gerekir. Davetiyenin aslı başvuru sırasında ibraz edilmelidir. İsviçre, Schengen bölgesi üye devletlerinden olduğundan Almanya'dan aldığınız Schengen vizesi ile İsviçre'ye serbest seyahat hakkınız bulunur.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon