Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

A. Karaman 17/06/18, 00:04
Ben Bartın'da oturuyorum. Almanya'da 10 günlüğüne uzaktan akrabamız var onun yanına ziyaretine gideceğim. Pasaport çıkarmak gerekiyor mu?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba Abdullah Bey,
Almanya vize işlemleri için Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport Hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Vize almanın ilk koşulu dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaktır. Almış olduğunuz vize onayı pasaportunuza işlenmektedir. Bu sebeple gitmek istediğiniz tarihinden en az 1 ay öncesinde pasaportunuzun elinizde hazır olması gerekmektedir. Almanya Vizesi için gerekli olan diğer dokümanlar ise kişinin mesleki durumuna göre değişmektedir. Konu İle ilgili detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veyahut çağrı merkezimizi arayarak bize ulaşabilirsiniz. İletişim Bilgilerimiz mail adresinize yönlendirilmiştir.

İyi Günler Dileriz.

Almanya vizesi için gerekli evraklar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O. Kadıoğlu 12/05/19, 16:27

Merhaba, Ben yeni mezun oldum, 1 haftalık Almanya seyahati planlıyorum, herhangi bir akrabam ya da arkadaşım yok orada davetiye alamazsam başvuru yapamaz mıyım? Davetiye isteyebileceğim kimse yok.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 12/05/19, 16:38

Merhaba,
Almanya turistik vize başvurusu yapmanız mümkündür elbette. Herhangi bir akrabanız yoksa Almanya'da otelde veya benzeri bir konaklama yerinde kalacağınıza dair rezervasyonlarınızı da vize başvurunuz sırasında ibraz etmeniz gerekir. Çalışmadığınız için sponsorluk dilekçesi de sunmanız gerekir. Anne veya babanız size sponsor olabilir ve bu durumda sponsorunuzun meslek evraklarını ve banka hesaplarını da sunmanız gerekecektir. Ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. Kalaycı 12/05/19, 16:42

İyi günler, iyi çalışmalar. Ailemle beraber vize başvurusu yapmak istiyorum. 2 yetişkin bir 4 yaşında çocuğumla birlikte Schengen vizesi almak istiyorum. Hazırlamam gereken evraklarla ilgili bir liste mail yoluyla temin edebilir misiniz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 12/05/19, 17:33

Merhaba,
Almanya vize başvurusunda seyahatinizin amacına uygun olarak evrak hazırlamanız gerekir. Almanya'da bir yakınınızı ziyaret edecekseniz Almanya'dan davetiye ibraz etmeniz gerekir, turistik amaçlı gidecekseniz konaklama rezervasyonlarınızı ibraz etmeniz gerekir. Seyahat amacınızı müşteri temsilcilerimizle paylaşmanız halinde seyahatiniz için gerekli vize ve evraklar tarafınıza iletilecektir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. Koçak 12/05/19, 17:37

Merhabalar, Haziran ayında 1 haftalığına Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Vize işlemleri için hangi evraklar gereklidir? İyi çalışmalar.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 12/05/19, 17:44

Merhaba,
Almanya vizesi için öncelikle pasaport, fotoğraf ve diğer standart evrakların yanısıra seyahat amacınıza uygun evraklar da ibraz etmelisiniz. Ayrıca seyahat masraflarınızı karşılayabileceğinizi göstereceğiniz banka hesapları, mesleki bilgilerinize ait evraklar da sunmanız gerekir. Mesleki durum ve seyahat amacına bağlı olarak gerekli evraklar değişeceğinden doğrudan müşteri temsilcilerimiz ile irtibat kurmanız tavsiye edilir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. Kayar 21/05/19, 10:22

Merhaba, Almanya'da akraba ziyaretim olacak fakat davetiye ile ilgili bir gecikme yaşadım henüz elime ulaşmadı. Önümüzdeki hafta gitmeyi planlıyorum. Diğer bütün evraklarım eksiksizdir. Herhangi bir sorun ile karşı karşıya gelir miyim? Olumsuz bir durum olur mu? Yardımlarınızı rica eder ,iyi çalışmalar dilerim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 21/05/19, 10:56

Merhaba,
Almanya vize başvurularında seyahat amacına uygun evraklarla başvurmak başarılı bir vize süreci için son derece önemlidir. Almanya seyahatinizin temel amacı akraba ziyaretiniz ise vize başvurunuz sırasında Almanya'daki yakınlarınızdan aldığınız belediye onaylı davetiyenin aslını ibraz etmeniz gerekir. Eksik veya hatalı evraklarla yapılan vize başvuruları red ile sonuçlanabilir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A. Aslan 30/08/19, 18:19

Almanya'dan davetiyem geldi, işverenim kendi şirketim var, gerekli evrak listesini iletir misiniz? Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 30/08/19, 18:21

Merhaba,
2019 Almanya vizesi gerekli evraklar, standart vize evraklarına ek olarak, şirketin vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, oda faaliyet belgesi ve imza sirkülerini sunmaları gerekir. Bunun yanında seyahatinizi finanse edecek gelir evraklarını da sunmanız gerekir. Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Gülden 24/09/19, 09:05

Merhaba biz 10 günlügüne Almanya'ya aile ziyaretine gitmek istiyoruz yalniz esim calismiyor suan issizlik maasi aliyor bu vize almamiza engel olur mu bu durum diger gerekli herseyi karsilayabiliyoruz gelir belgesi davetiye falan. Sadece masraf yapip issizlikten dolayi red edilme olasiligi ne kadar yüksektir. Tesekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 28/09/19, 13:54

Merhaba,
Çalışmayan kişilerin Almanya vizesi için gerekli evrakları arasında sponsor evrakları da bulunur. Eşinizin ve eğer siz de çalışmıyorsanız sizin için de sponsor evrakları da gerekecektir. Çalışmayan kişileri sponsorsuz Almanya vize başvurusu yapması yeterli maddi kanıt sunulamadığı için red ile sonuçlanabilir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. Delibaş 06/11/19, 16:44

Almanya vizesi gerekli evrakları yazabilir misiniz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E. Çolak 02/12/19, 11:49

Merhaba

Almanya ya turistik olarak gitmek istiyorum.Bir şirkette çalışanım yeni işe başladım hangi evrakları hazırlamam gerekir ?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y. KARAMANLI 10/02/20, 08:18

Merhaba

 5 yıldır muhasebeci olarak bir şirkette çalışmaktayım.Almanya ya turistik vize başvurusu yapacağım.Hangi evrakları hazırlamam gerekir ?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
D. Tekin 28/02/20, 16:53

Merhaba, Almanya vizesi için gerekli evraklar için bilgi verir misiniz? Galiba her başvuru için ayrı oluyor? Ben çalışıyorum eşim ev hanımı. Hangi evrakları getirelim?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 28/02/20, 16:54

Merhaba efendim. Öncelikle Almanya vizesi için gerekli evraklar kişinin mesleki durumu ve seyahat nedenine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Almanya vize başvurunuz turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim, kültürel vb. başvuru türleri arasında ise vize başvurunuza ait evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir.

Vize başvurusu yapan kişi turistik ise otel rezervasyonunu, ticari vize başvurusu ise ticari davetiye ve fuar ziyaret davetiyesi, aile ve arkadaş ziyareti ise davet mektubunuzun olması gerekmektedir.

Almanya vize evrakları kişini mesleki durumuna göre de evraklar da değişiklik göstermektedir. Almanya vize başvurusunda bulunan kişi ev hanımı ise sponsor olacak kişiye ait gelir evraklarını hazırlaması gerekmektedir. Ev hanımları eşlerinin gelir evraklarını, kişi emekli ise emekli belgesi, çalışansa çalıştığı firmaya ait şirket evrakları, şirket sahibi ise kendi şirketine ait evrakları sunması gerekmektedir.

Sponsor olacak kişi aynı zamanda şahsi banka hesabındaki günlük en az 80-100 Euro harcamanın olduğu hesabını gösteren banka hesap dökümünü eklemeleri gerekmektedir. Almanya vize başvurusu yapacak olan kişi öğrenci ise sponsor üzerinden vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Öğrenci olan kişinin okuyacağı okuldan resmi imzalı veya barkodlu öğrenci belgesinin günceli ile vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Almanya vizesi belgeleri kişi şirket çalışanı veya şirket sahibi ise çalıştığı firmadan evraklarını sunması gerekmektedir. Seyahat edecek kişi şirket çalışanıysa şirketten vize izin dilekçesi, şirket işe giriş bildirgesi, maaş bordroları ve banka hesap dökümlerini eklemeleri gerekmektedir. Almanya seyahati yapacak kişi şirket sahibi ise şirketine ait şirket evraklarını güncel tarihli olan belgeleri ile vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Şirket evraklarında güncel tarihli faaliyet belgesi, vergi levhası 2018, sicil gazetesi ve imza sirkülerini sunması gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu şirket ortağı olan kişinin ortaklık belgesi olan hazerun cetvelini de talep etmektedir.

Almanya vizesi için gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgi için vize merkezi danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Almanya vizesi için gerekli evraklar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
t. su 24/05/21, 21:02

Özel sektörde muhasebe personeliyim 7 yaşında kızım ile birlikte Almanya’da yaşayan kardeşimin yanına 15 gün seyahat edeceğim Almanya vizesi için gerekli evraklar nelerdir kızım için hangi evraklar gerekli?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 24/05/21, 21:04

Merhabalar, Almanya vizesi belgeleri başvuru yapılan vize türüne göre talep edilmektedir. Almanya Aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunmalısınız. Bu vize türü davetiye ile kabul edilir, size ve kızınıza davet mektubu Almanya’da ikamet eden kardeşiniz tarafından gönderilmelidir belgenin orijinali Almanya Konsolosluğu tarafından istenilmektedir. Vize başvuru dosyaları hem size hem de kızınıza olmak üzere 2 set halinde hazırlanmalıdır. Özel sektör çalışanı olmanız halinde Almanya vizesi evrakları şunlar olmaktadır.

 • Pasaport ( son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır.)
 • Seyahat sağlık poliçesi 30.000 euro teminatlı ve orijinal sunulmalıdır.
 • Davet mektubu, davet gönderen kişinin pasaport ve oturum kartı kopyası
 • 2 adet 35x45 ebatlarda fotoğrafınız
 • Nüfus kayıt örneği (tam tekmil vukuatlı)
 • Banka hesap dökümleriniz son 3 aylık imzalı kaşeli olmalıdır.
 • Şirket evrakları; Faaliyet belgesi, vergi levhası kopyası, şirket imza sirküsü kopyası, ticari sicil gazete kopyası. İşe giriş bildirgesi, son 3 aylık maaş bordrosu, şirket izin yazısı (dilekçe)

Almanya vizesi belgeleri yukarıda yer alan dosyayı 2 set olarak yapmalısınız, birincisi size ait olmalıdır ikinci dosyada ise sizin kimlik kartınız ve eşinizin kimlik kartı kopyaları da eklenerek kızınız için hazırlamanız gereken ek belgeler şu şekildedir.

 • Muvafakatname; Noter tasdikli her iki ebeveyn tarafından imzalı kaşeli ve güncel tarihli olmalıdır.
 • Seyahat poliçesi
 • 2 adet 35x45 ebatlarda biometrik fotoğraf
 • Öğrenci olması halinde öğrenci belgesi
 • Geçerli pasaportu

Almanya vizesi evrakları arasında yer alan schengen başvuru formu doldurulmalıdır. Banka dökümleri de diğer tüm size ait olan belgeler kızınız içinde olmalıdır. Eşiniz seyahate katılmadığı için noter onaylı izin zorunlu olmaktadır. Öğrenci belgesi e-devlet üzerinden kabul edilebilecektir.

Almanya vizesi için gerekli evraklar size uzman danışmanlarımız aracılığı ile e-mail adresinize de gönderilebilecektir. Tarafımızdan danışmanlık almanız halinde tüm işlemlerinizi bizler yapabiliriz. Telefon numaralarımız 0 212 970 05 01 olmaktadır.

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI