Almanya aile ziyaret vizesi

M. çoban 10/05/22, 17:50
Merhaba iyi günler. Almanya’da amca oğlunun haziranda düğünü var. Almanya aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunması gerekiyor ne yapmamız gerekiyor. Evraklar konusunda yardımcı olur musunuz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba iyi günler. Almanya’ya olacak aile ve arkadaş ziyaretlerinizde Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu vize başvurusunda bulunmanız için bir davetiyeye ihtiyacınız bulunmakta.  Bu davetiye sizin yakınınız olan Almanya’da ki birey tarafından temin edilmesi gerekmektedir. Almanya’dan alınacak olan davetiye belgesi ayrıca sarı belge olarak da geçmektedir, bu davetiyede davet edilen kişi ve davet eden kişi arasındaki akrabalık, yakınlık ilişkisinin belirtilmesi, hangi tarihler içerisinde seyahat edeceklerini belirtmeleri gerekmektedir. Karşı taraftan alınacak davetiye polis karakolu ya da belediyeler tarafından onaylı olması gerekmektedir.

Ayrıca Almanya'ya aile ziyaret vizesi için karşı taraftan istenen belgelerde davetiye belgesinin aslının yanında ziyaret edilecek kişinin kimlik ve pasaport fotokopisinin de bulunması gerekmektedir.

Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunacakken normalde turist vizesi başvurunuzda evraklarınız arasında bulundurmanız otel bileti çıktılarınızı başvuru evraklarınızın arasına eğer ziyaret edeceğiniz kişide konaklayacaksanız koymanıza gerek yok.

Almanya'ya aile ziyareti vizeniz eğer olumlu sonuçlanırsa Almanya aile ziyareti vizeniz Schengen vizesi olarak geçmektedir. Schengen kuralları gereği Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizeniz olumlu sonuçlandıktan sonra Almanya’ya giriş yaptıktan sonra diğer 26 Schengen ülkesine de seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Schengen kurallarına göre ilk olarak vizesini aldığınız ülkeye giriş sağlamalı sonrasında geri kalan schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Seyahat edeceğiniz ilk ülke vizesini aldığınız ülkeden farklı bir ülke olması durumunda Schengen ihlalinde bulunulmuş olur ve sonraki vize başvurularında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evrak listesini randevu tarihinizde eksiksiz ve hatasız şekilde aracı kuruma iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınız hakkında danışmanlık hizmeti alabilmek, randevuları adınıza oluşturabilmek ve vize işlemlerinizi aracılığımızla yürütebilmek için Vize Merkezi danışmanlık şirketimizle çalışabilirsiniz.

Almanya aile ziyaret vizesi işlemleriyle alakalı olarak danışmanlık hizmeti almak ve işlemlerinizi bizimle gerçekleştirmek için 0212 970 05 01 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.