Afganistan Vizesi

Afganistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Afganistan'a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

Afganistan Vize Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Afganistan Vizesine Başvurmalı mıdır?

Afganistan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Afganistan'a seyahat edecek T.C. vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Afganistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

 

Afganistan Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Afganistan Turistik Vizesi, Afganistan Ticari Vizesi, Afganistan Aile Ziyareti Vizesi, Afganistan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Afganistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin !

 

Afganistan Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Afganistan vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Afganistan vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

 

Afganistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Afganistan vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Afganistan seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

 

Afganistan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

 

Vize Merkezi Afganistan Vize Temsilcileri, Afganistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Afganistan Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Afganistan vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Afganistan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye  ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Afganistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 00
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 00
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 00
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+ 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com