Afganistan Büyükelçiliği Ankara

Ankara’da ve Ankara çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Afganistan vizesi başvurularınızı Afganistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir. Afganistan Ankara Büyükelçiliği, Afganistan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Afganistan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Afganistan Büyükelçiliği Ankara Adres:

Afganistan Ankara Büyükelçiliği Adres: Cinnah Cad. No: 88, Çankaya Ankara Posta Kodu: 06551

Afganistan Büyükelçiliği Ankara  Çankaya’da bulunmaktadır. Çankaya güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Afganistan Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Afganistan Büyükelçiliği Pazartesi-Cuma 09.00-14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Afganistan Büyükelçiliği Görevlileri

Afganistan Büyükelçiliği’nde “Büyükelçi” görevi 01.07.2012 tarihinden bu yana Amanullah Jayhoon tarafından sürdürülmektedir.

Afganistan Büyükelçiliği’nde “Danışman” görevi 05.05.2009 tarihinden bu yana Homauyn Kamgar tarafından sürdürülmektedir.

Afganistan Büyükelçiliği’nde bir diğer “Danışman” unvanını ise 18.01.2016 tarihinden itibaren Suhailla Aman getirilmiştir.

Resmi Tatil Günleri

Ramazan Bayramı    09-11 Eylül
Kurban Bayramı    16-19 Kasım
Nevruz         21 Mart
Zafer Bayramı          28 Nisan
İşçi Bayramı       01 Mayıs
Bağımsızlık Günü       19 Ağustos
Şehit ve gaziler günü    04 Mayıs

 

Afganistan Büyükelçiliği Ankara  Görev Bölgesi:

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Afganistan vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Afganistan vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Afganistan Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapabilirler.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon