Afganistan Konsolosluğu İstanbul

Afganistan Konsolosluğu 

Afganistan Konsolosluğu Türkiye’de bulunan Afganistan vatandaşlarının muhatap olabileceği en resmi Afganistan kuruluşu iken aynı zamanda ülkenin Türkiye’yle olan ticari ilişkileri de geliştirme ve korumakla da sorumludur. Afganistan vizesi için merak ettiğiniz her şeyi ve daha fazlasını bilmek isterseniz Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret edebilir ya da Vize Merkezi ofislerimizi arayabilirsiniz. Merak ettiğiniz her şeyi ayrıca sitemiz üzerinde de bulabilir ve iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz.  İstanbul’da ve İstanbul çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Afganistan vizesi başvurularınızı Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu’na yapmanız gerekecektir. Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu, Afganistan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Afganistan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda tek karar mercidir.

Afganistan Başkonsolosluğu İstanbul Adres:

Levent mah., Levent cad., No:28 , Levent-Beşiktaş/İstanbul Posta Kodu: 34330

Afganistan Konsolosluğuna gitmek için Hacıosman-Yenikapı metro hattı Levent istasyonunda inip Levent Caddesi çıkışından çıkarak, Levent Caddesi üzerinde olan Afganistan Konsolosluğuna ulaşabilirsiniz. Levent'ten geçen toplu taşıma otobüslerine binip Levent Durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Afganistan Konsolosluğu Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09.00-14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Afganistan Konsolosluğu Görevlileri

Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda “Başkonsolos” görevi 21.07.2014 tarihinden bu yana Abdul Malik Quraishi tarafından sürdürülmektedir.

İstanbul Afganistan Başkonsolosluğu'nda “Konsolos” görevi 24.06.2013 tarihinden bu yana Ekramuddin Bayazidi tarafından sürdürülmektedir.

Afganistan Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

1 Ocak  Yeni Yıl
21 Mart Nevruz
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs İşçi Bayramı
2-4 Ramazan Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
9-12 Temmuz Kurban Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
1 Eylül Slovakya Anayasa Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı


Afganistan Başkonsolosluğu İstanbul Görev Bölgesi:

İstanbul ve  Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak illerinde ikamet eden Türk vatandaşları Afganistan vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Afganistan vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Afganistan İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapabilirler.

Afganistan Pasaport İşlemleri

Afganistan Konsolosluğu pasaport sahibi olmayan başvuru sahibinin vize işlemlerini kabul etmemektedir. Pasaport başvurularını bireylerin kendileri yapmalı ve randevulu veya randevusuz olarak başvuru işlemlerini halletmelidir. Ancak randevusuz sıkıntı çıkarabileceği için her şekilde randevu almanız sizin için çok önemlidir.
  

Yükleniyor...