Ticari Vize Dilekçe Örneği

Afganistan'ya Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Afganistan Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Afganistan Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Afganistan Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Afganistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Afganistan’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Afganistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Afganistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Afganistan'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Afganistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Afganistan Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Afganistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

 

Yükleniyor...
Telefon
x