Turistik Vize Dilekçe Örneği

Afganistan'ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Afganistan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Afganistan Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Afganistan Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Afganistan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Afganistan Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. AfganistanTuristik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Afganistan Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile AfganistanTuristik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

 

İki Dilekçe gerektiren durumlar

  • Afganistan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Afganistan turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Afganistan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Afganistan Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Afganistan Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Afganistan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
+90 (312) 970 05 00
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 00
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 00
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+ 90 850 460 15 00
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2031
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5008
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com