Vizemerkezi Logo
0212 265 00 09
0312 265 04 55
0232 335 59 65
Afganistan Vizesi Almanya Vizesi Amerika Vizesi Avustralya Vizesi Avusturya Vizesi Bahreyn Vizesi Bangladeş Vizesi Barbados Vizesi Belarus Vizesi Belçika Vizesi Belize Vizesi Benin Vizesi Bhutan Vizesi Bolivya Vizesi Bosna Hersek Vizesi Botsvana Vizesi Brezilya Vizesi Brunei Vizesi Bulgaristan Vizesi Burkina Faso Vizesi Burundi Vizesi Cape Verde Vizesi Cezayir Vizesi Çad Vizesi Çek Cumhuriyeti Vizesi Çin Vizesi Danimarka Vizesi Doğu Timor Vizesi Dominika Vizesi Dubai Vizesi Ekvator Ginesi Vizesi Endonezya Vizesi Ermenistan Vizesi Estonya Vizesi Etiyopya Vizesi Fildişi Sahili Vizesi Finlandiya Vizesi Fransa Vizesi Gambiya Vizesi Gana Vizesi Gine Vizesi Grenada Vizesi Guyana Vizesi Güney Sudan Vizesi Hırvatistan Vizesi Hindistan Vizesi Hollanda Vizesi Irak Vizesi İngiltere Vizesi İspanya Vizesi İsrail Vizesi İsveç Vizesi İsviçre Vizesi İtalya Vizesi İzlanda Vizesi Japonya Vizesi Kamerun Vizesi Kanada Vizesi Katar Vizesi Kazakistan Vizesi Kiribati Vizesi Kolombiya Vizesi Kongo Vizesi Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi Kore Vizesi Kuveyt Vizesi Küba Vizesi Laos Vizesi Lesotho Vizesi Letonya Vizesi Litvanya Vizesi Lüksemburg Vizesi Macaristan Vizesi Madagaskar Vizesi Malavi Vizesi Maldiv Vizesi Malezya Vizesi Malta Vizesi Meksika Vizesi Mısır Vizesi Mikronezya Vizesi Moğolistan Vizesi Moldova Vizesi Monako Vizesi Mozambik Vizesi Myanmar Vizesi Namibya Vizesi Nijer Vizesi Nijerya Vizesi Nikaragua Vizesi Norveç Vizesi Özbekistan Vizesi Pakistan Vizesi Papua Yeni Gine Vizesi Polonya Vizesi Portekiz Vizesi Romanya Vizesi Ruanda Vizesi Rusya Vizesi San Marino Vizesi Senegal Vizesi Sierra Leone Vizesi Slovakya Vizesi Slovenya Vizesi Solomon Adaları Vizesi Sudan Vizesi Suudi Arabistan Vizesi Tacikistan Vizesi Tanzanya Vizesi Tayland Vizesi Tayvan Vizesi Trinidad ve Tobago Vizesi Tunus Vizesi Turkish Vizesi Turkmenistan Vizesi Uganda Vizesi Ukrayna Vizesi Umman Vizesi Uruguay Vizesi Vanuatu Vizesi Vietnam Vizesi Yemen Vizesi Yeni Zelanda Vizesi Yunanistan Vizesi Zimbabve Vizesi
Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden “Vize Tipi” ve “Meslek” seçip; “Göster” butonuna tıklayınız.
Vize Tipi
:

Bulgaristan Vizesi, Bulgaristan Vize Başvurusu


 


BULGARİSTAN VİZE İŞLEMLERİ

 

Bulgaristan vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan’a seyahat edebilmeleri için zorunludur.

 

Ancak yeşil (hususi pasaport) sahipleri Bulgaristan’a giriş yaptıklarından itibaren 6 aylık süreç içerisinde 90 gün vizeden muaf, ülkede kalma hakkına sahiptirler. Gri (hizmet pasaportu) ve siyah (diplomatik pasaport) sahipleri ise Bulgaristan’a giriş yaptıklarından itibaren , 6 aylık süreç içerisinde 30 gün vizeden muaf ülkede kalış hakkına sahiptirler.

 

Ayrıca yeşil, gri ve siyah pasaportu bulunan kişilerin bu haklarını kullanabilmeleri için pasaportlarının seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerliliğe sahip olması gerekmektedir.

 

 

 

BULGARİSTAN VİZESİNİN ÖZELLİKLERİ

 

 

Bulgaristan Vizesinin Genel Özellikleri

 

Bulgaristan Cumhuriyeti 2007’den beri AB üye ülkesi olmasına karşın, henüz Schengen üyesi değildir. Dolayısıyla Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat etme hakkına sahip olunamamaktadır. Buna karşın Schengen vizesine sahip kişiler Bulgaristan’a giriş yapma hakkına sahip olmakla birlikte, bu durum vizeyi veren Schengen ülkesi tarafından bir sonraki vize başvurunuzda, vizenin yanlış kullanımı olarak değerlendirilebilir, durum dezavantaja dönüşebilmektedir.

 

 

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Çeşitleri

 

Bulgaristan C Tipi Vizesi : Kendisine sahip olan kişiye tek girişli, çift girişli ve istisnai olarak çok girişli türleriyle, Bulgaristan Cumhuriyeti topraklarına giriş tarihi baz alınarak 6 aylık süreç içerisinde en fazla 90 gün kalış izni tanıyan vize türüdür. Bu vize türü kendi içerisinde aşağıdaki gibi alt başlıklara ayrılmaktadır;

 

*Turistik Vize

 

*Ticari Vize

 

-İşveren ve çalışanlar

 

-Bulgaristan’daki öğrenciler

 

-Sözleşmeli çalışanlar

 

-BG’de temsilciliği olanlar

 

-BG’de şirket sahibi olanlar

 

-Avukatlar

 

*Transit Vize

 

*Ziyaret Vizesi

 

-Çocuklar için

 

-Özel davetiyeler

 

-BG vatandaşı eşi olanlar

 

-Resmi davetiyeli olanlar

 

 

Bulgaristan D Tipi Vizesi : Kendisine sahip olan kişiye uzun süreli oturum hakkı tanıyan, tek girişli, çift girişli ve çok girişli türleriyle verilişine göre, 6 aylık süreçlerde 180 gün kalış izni tanıyan vize türüdür. Bu vize türü aşağıdakiler gibi alt başlıklara ayrılmaktadır;

 

*Oturum Vizesi

 

-Anne ve babalar için

 

-Bulgaristan’daki öğrenciler için

 

-BG’de şirket sahibi olanlar için

 

-Emekliler için

 

-Evlilik dolayısıyla

 

-Erasmus programına dahil olanlar

 

-BG’de temsilciliği olanlar

 

-1978 e daha öncesinde göç edenler

 

-BG aile birleşimi

 

 

 

Bulgaristan Vizesi İle İlgili Özel Durumlar

 

Schengen üyesi ülkeler, Avrupa Birliği üyesi ülkeler, Lihtenshtayn ve İsviçre’de oturum izni ve bu ülkelerin vizesine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Bulgaristan vizesi işlemlerinde bulunmadan ve 5 ikamet günü süresini ihlal etmeme koşulu ile Bulgaristan’a vizesiz olarak transit seyahat gerçekleştirebilirler.

 

Ayrıca Schengen üyesi ülkeler ile birlikte ABD, Kanada, İsviçre ve İngiltere’de oturum iznine hak kazanmış vatandaşlarımız da Bulgaristan’a vizesiz giriş hakkına sahiptirler. (Seyahatten önce giriş yapılacak ülkeden durumla ilgili teyit almakta fayda vardır.)

 

Yabancılar İçin Bulgaristan Vizesi Başvurusu

 

Türkiye’de oturuma sahip, Schengen ve vizeden muaf diğer ülkeler dışındaki ülkelerin vatandaşlığına sahip kişiler Türkiye’deki yetkili birimlere vize başvurusunda bulunabilmektedirler.

 

 

 

BAŞVURUNUN GERÇEKLEŞME SÜRECİ

 

Bulgaristan Konsolosluğu parmak izi uygulamasına henüz geçiş yapmadığı için başvurularınızı sizler adına Akredite Acenta olarak gerçekleştiriyoruz.

 

Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunabilmek için, (eğer başvurunuzu Konsolosluk’tan yapmayı planlıyorsanız) kesinlikle randevu almak zorundasınız. Randevusu olmayan kişiler Konsolosluk tarafından işlem için kabul edilmemektedir.

 

Ayrıca Bulgaristan Konsolosluğu 1 Ocak 2015 tarihli kararı itibari ile turistik vize başvurularında şahsi başvuru kabul etmediği, başvuruları Akredite kurumlar aracılığı ile gerçekleştireceğine dair kararını açıklamıştır.

 

Başvurunuzu gerçekleştirmeden önce vize uzmanlarımızla irtibata geçerek Güncel Evrak Listesi’ni talep edin. Sorularınızla ilgili bizleri aramaktan lütfen çekinmeyin.

 

Evraklarınızı bize şahsen, kargoyla ya da üçüncü bir kişi aracılığı ile gönderebilirsiniz. Önemle dikkat etmeniz gereken husus evrakların Evrak Listesi’ne sadık kalarak eksiksiz tarafımıza ulaşmasıdır.

 

Süreç boyunca tecrübelerimiz ve sağladığı öngörü sayesinde, koşullarınız doğrultusunda yönlendirileceğiniz danışmanlık hizmetimizden, evraklar ve bürokratik süreçlerin yönetimi, sizin adınıza gerçekleştireceğimiz başvuru ve akabinde süreç sonuçlanana kadar sizin adınıza yürüteceğimiz tüm hizmetlerden faydalanmak için bizi aramanız yeterlidir.

 

Üst sol köşedeki İletişim adresimizden bize ulaşarak randevu alınız. Adres ve prosedürü telefon numaralarının yazdığı butonu tıklayarak görebilirsiniz.

 

 


VİZE İŞLEMLERİNİN SÜRECİ

 

Turistik vizeler, evraklarınız tarafımızca Konsolosluğa teslim edildiğinden itibaren 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

 

Ziyaret vizeleri, Transit ve Ticari vizeler 8 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

 

Oturum vizeleri ise en uzun süreç içerisinde sonuçlanan vize türleridir. Neticenin alınması 45 ile 60 günü bulabilmektedir.

 

Evrakların eksik ya da yanlış olup olmadığının kontrol edilmesi ve düzenlenerek konsolosluğa sunulacak hale getirilmesi için başvurudan en az 2-3 gün öncesinde tarafımıza ulaştırılmalıdır.

 

 

 

ÜCRETLENDİRME

 

Vizelerin türüne göre fiyatları da farklılıklar göstermektedir. Fiyatlarımıza sizlere sunduğumuz danışmanlık hizmeti, evraklarınızın prosedürler çerçevesinde düzenlenmesi ve konsolosluğa sunulacak hale getirilmesi, Konsolosluk harcı, sizin adınıza başvurunun gerçekleştirilesi, takip edilmesi ve pasaportunuz size ulaşana kadar tüm sürecin takibi dahildir. Ayrıca yine vize türlerine göre gereklilik teşkil eden evrak türleri ( confirme hotel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası vb.) tarafımızca düzenlenmekte ve maliyetleri size sunulan fiyatın içerisindendir.

 

 

 

RED DURUMLARI

 

Vize Reddedilme Durumları adlı başlığımız altında ayrıntılı olarak hangi durumlarda olumsuz sonuçlar alabileceğinizi açıklayan maddeleri inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte belirtilmelidir ki Bulgaristan Konsolosluğu karar verme hususundaki tek yetkili mercidir. Dolayısıyla vize reddi, vize süresinin belirlenmesi ve inceleme süresinin uzaması inisiyatifleri dahilindedir.

 

 


DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin pasaportlarının geçerlilik süresi, planlanan seyahatin dönüş tarihi baz alınarak minimum 6 ay olmalıdır.

 

Haziran-Eylül tarihleri arasında yoğunlaşan öğrenci başvuruları ve resmi kurumların yıllık izinleri sebebiyle tarihler değişkenlik gösterebilir.

 

Reşit olmayan kişilerin evrak süreci için mutlaka anne ve babanın noter huzurunda karşılıklı beyanda bulunarak imzaladıkları Muvafakatname düzenlenmelidir.

 

Bulgaristan Vizesi için başvuran kişi Özel aracı ile seyahat edecek ise,

 

• Araç Ruhsat fotokopisi

 

• Uluslararası geçerli araç sigortası (Yeşil Sigorta- Araç vizesi )

 

• BG’ de araç kullanabilmesi için gerekli olan uluslararası geçerli ehliyet (Beynelmilel).

 

BG Turistik Vizesi başvuru sahibinin BG’ye araç ile çıkışı için gereken evraklar talep halinde kurumumuz tarafından sağlanabilmektedir.

 

 

Bulgaristan Temsilcilikleri’nin Resmi Tatil Günleri:

 

1 Ocak – Yeni Yıl 3 Mart – Osmanlı’dan Kurtuluş Günü

1 Mayıs – İşçi Bayramı 6 Mayıs – Aziz Georgi Günü

24 Mayıs – Bulgaristan Eğitim Kültür ve Slav Edebiyatı Günü

6 Eylül – Bulgaristan’ın Doğu Rumeli ile Birleşme Günü

22 Eylül – Bulgaristan Bağımsızlık Günü

1 Kasım – Ulusal Liderlik Günü

24 Aralık – Noel Arifesi

25-26 Aralık – Hz. İsa’nın Doğum Günü, Noel Kutsal Cuma – Kutsal Cumartesi (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenir Paskalya (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenir

 

 


ADRES & TELEFON

 

İstanbul Bulgaristan Vize işlemleri tel hattı: 0090212 970 0522

 

Bulgaristan Oturma izni D vize tel hattı: 0090212 287 73 33

 

Bularistan vatandaşlık ve kırmızı pasaport yenileme danışma hattı 0212 287 73 29

 

Bulgaristan vizesi oneri yada şikayet hattı 0090 532 221 26 66

 

Bulgaristan Acil Vize Hattı: 0090 532 383 94 36

 

İstanbul Bulgaristan Vize Merkezi Adres: Adnan saygun cad. Körkadı sok. Turizm sitesi 6. blk D.4 34340 Ulus - İstanbul - Türkiye

 

Bulgaristan Vize Merkezi Yol Tarifi: Mecidiye koy'den DT- 2 otobusune binerek Bulgaristan Konsolosluğu durağında inin. Tekfen holdingin çıkış kapısının karşısındaki bina

 

 

Bulgaristan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya bulgaristan@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

 

 

Bulgaristan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır

 

 
 

Avrupa Birliği Üye Ülkesi Bulgaristan; son yıllarda gelişen iş imkanlarıyla, dört mevsim iklimi, muhteşem sahilleri ve tam donanımlı kayak pistleriyle Türk vatandaşlarının ilgisini çekmektedir. Bulgaristan'a yapacağınız turistik, ticari, özel ziyaret ve öğrenci seyahatlerinizde vizenizi sizin yerinize zahmetsizce ve en hızlı şekilde Bulgaristan konsolosluğu ile Akredite çalışan acentamız Vize Merkezi olarak biz alıyoruz...
Bulgaristanda Eğitim

Bulgaristan Öğrenci Vizesi


Bulgaristan Vize Çeşitleri:


Bulgaristan Haberleri

- Bulgaristan'ın Schengen'e Girişi Ertelendi

- Bulgaristan Türkiye ile dört yeni direkt uçak seferine hazır

- Bulgaristan Vatandaşlığı Başvuru - Cevap Süresi

- Bulgaristan Dış Ticaretin Büyüklüğü

- Bulgaristan'da Turizm, Bankacılık, Finans, Ulaşım ve Haberleşme Sektörleri

- Bulgaristan'da Tarım, Hayvancılık, İmalat Sanayi Sektörleri

- Bulgaristan’ın İthalatında Başlıca Ürünler İtibarı ile Dış Ticaret

- Bulgaristan da Üniversite Fırsatı

- Thyssenkrupp Elevator Bulgaristan'daki İlave İhaleyi Kazandı

- Bulgaristan Konsolsoluğu Kapalı

- Uluslararası nakliye şirketleri Bulgaristan'ı tercih ediyor

- SCHENGEN VİZESİ SAHİPLERİ ARTIK BULGARİSTAN’A SERBESTÇE GİRİŞ YAPABİLECEK

- Duyurular

- Bulgaristan'da sigara yasağına geçit yok

- Yunanistan ve Bulgaristan işbirliği

- Bulgaristan Konsolosluğu Pakalya Taili

Bu Konuyu Paylaş

Yazılan yorumlar:


leyla :
Bulgaristan Vize merkezi iyi çalışmalar, kızım ve ben yeşil pasaportluyuz. 18 yaşından küçük boşanmış aile çocukları için vize alırken ebeveyn muvaffakatı istendiğini biliyorum. ancak yeşil pasaporta Bulgaristan'avize gerekmiyor. kızımla bulgaristan seyahatimizde babasının muvaffakatına ihtiyaç duyacakmıyız acaba? bilgi verebilirseniz çok sevinirim. iyi günler. -------------- Bulgaristan Vize Merkezi İlay'ın cevabı : Bulgaristan seyahatlerinizde yanınızda çocuğunuz varken muvafakatnamenizi yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıntılı bilgi için 0212 287 73 33'ü aramaktan çekinmeyiniz.

gülbahar kayri:
1-kurbanbayramı turistik seyahatim bulgaristan-romanya. 1 yıllık çok çıkışlı shengen vizesi alırsam ilerde prag/roma/yunanistan gibi seyahatler için işlem gerekirmi? 2-başvuru için \'\'vize sözleşmesi\'\'formu yeterlimi başka bir vize başvuru formu gerekirmi? 3-biyometrik bilgilerim parmak izi vs sisteme daha önce kayıtlı. 1 yıllık vize masrafı nekadardır bilgi verirseniz haftaya başvurumu yapacağım selamlar gülbahar kayri

Nurten Dönmez Hamidi :
Mrh,benim ve kızımın BG pasportlarımizin tarihleri geçti;Fethiyede oturuyoruz-sizin İzmir\'de BG konsolusluğundan yenileme ve ya süresini uzatma yaptirabilirmiyiz-sizin Yardımınız olursa çok seviniriz;ücretler hakkında da bilgi verirseniz seviniriz;bye.sizden haber bekliyoruz

nargis özgen:
2010 yılı temmuz ayında almış olduğum bulgar pasaportumun süresi temmuz ayında dolacaktır. bulgar konsolosluğundan ancak eylül ayına randevu alablmekteyim. bu işlemin pasaport sürem dolmadan gerçekleştirilebilmesi mümkün mü?mümkün ise ücreti nedir. tarafıma bilgi erilmesi lütfen...

Aykut:
Sayın Yetkili, 2 gün önce Hava yolu ile vizeden muaf olarak Sırbistan\'a giriş yaptım. 20.03.2015 tarihinde Kara yoluyla Türkiye\'ye dönmek istiyorum. Pasaportumda 4 Mayıs 2015 tarihinden itibaren geçerli 3 aylık çok girişli ticari Almanya Shengen vizem var. Bulgar sınırından transit vize almadan geçebilirmiyim?

Sadet Ali Demir:
Merhabalar! Ben Bulgaristan vatandaşıyım eşim TC vatandaşı. Multi vize kaç paraya çıkar? Bir de D vize Bulgaristan için nasıl alınır? Teşekkürler

bahri aydın:
merhaba; ben vize işlemleri için değil pasaport yenileme işlemleri hakkında destek istiyorum. Çift vatandaşlığım bulunuyor bulgaristan pasaportumu yenileme işlemlerimi takip edebilir misiniz bu ortalama kaç sürer ve maliyeti ne olur. mail olarak bilgi alabilirsem çok memnun olurum. şimdiden teşekkür eder darmstat şubenizde en kısa zamanda görüşmeyi dilerim.

ahmet civan:
vize başvurusu yapan kişinin gelmesi gereklimidir aracı yapabilirmi ?

MEHMET ERSİN ERKUŞ:
Sayın ilgili Dedem 1901 senesinde,babaannem 1905 senesinde,halamlar 1925 ve 1932 senesinde ve Babam 1928 senesinde Bulgaristanda doğmuşlar 1939 senesinde İstanbula gelmişler nüfuslarında doğum yeri Bulgaristan yazıyor.Babam 1993 senesinde İstanbulda vefat etti. Bizler Bulgaristan vatandaşı olabilirmiyiz bu konu hakkında bilgi verirmisiniz.İyi çalışmalar.....

ERKAN:
bulgaristanda yaşamak istiyorum oturum nasıl alırım veya nasıl giderim

mustafa güven:
merhabalar antalya da yaşamakdayım bulgaristan da sevgilim var şubat ayını orada geçirmek istiyorum gidebilmenin en kolay yolu nasıl olur acaba

KAHRAMAN ÖZDEMİR:
Merhaba. Bir haftalık turistik vize almak istiyorum. Otel rezervasyonuna ilişkin ilgili yerden kaşeli onay isteniyor. Ancak ben internek aracılığı ile ve kredi kartı ile ödeme yapacağımdan dolayı böyle bir onaylama işlemi gerçekleştirmem söz konusu olmuyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Yorum Yaz:


Yorum Yazmak için ilgili alanları doldurunuz:

Adınız:
Telefonunuz:
E-posta:
Güvenlik kodu:

Yorumunuz: